DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Dowódca sił NATO w Europie: imigracja sprawia, że ISIS szerzy się niczym rak

Dowódca sił NATO w Europie: imigracja sprawia, że ISIS szerzy się niczym rak
fot.REUTERS/Stringer/FORUM

Zdaniem dowódcy sił NATO w Europie, imigracja w znaczący sposób ułatwia przepływ terrorystów do państw UE. W efekcie Państwo Islamskie rozprzestrzenia się „niczym rak”. Tymczasem Unia Europejska zaoferowała pomoc Grecji pomoc finansową. Ma ona umożliwić krajowi utrzymanie rzesz imigrantów bezskutecznie próbujących przedostać się do Macedonii, a następnie na Zachód. Tymczasem ONZ podkreśla, że winna kryzysowi migracyjnemu jest sama Europa.    


Jeden z generałów NATO zwrócił uwagę na zagrożenie terrorystyczne związane z masową imigracją. Podczas wtorkowego briefingu prasowego w Pentagonie gen. Philip M. Breedlove powiedział, że masowa migracja wywołana konfliktem na Bliskim Wschodzie ułatwia zadanie zamachowcom, pozwalając im na praktycznie bezproblemowe przedostanie się do świata zachodniego. Pod "osłoną" migracji przedostają się pospolici przestępcy i terroryści. Jak stwierdził wojskowy, tzw. Państwo Islamskie rozprzestrzenia się niczym rak narażając narody europejskie i samych Amerykanów na atak terrorystyczny.  

 

Tymczasem unijny komisarz pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides ujawnił plany pomocy finansowej dla Grecji. Kraj ten ma otrzymać 700 milionów euro na pomoc w utrzymaniu u siebie imigrantów. Jak zauważył Stylianides, pomoc jest konieczna, ponieważ „czasy są nadzwyczajne”.  

 

Z prośbą o pomoc zwrócili się sami Grecy. Do tego kraju trafiają bowiem przemieszczający się przez Turcję migranci. Następnie przez bałkański szlak migracyjny zmierzają do Niemiec lub krajów Europy północnej. Jednak państwa znajdujące się na szlaku bałkańskim zdecydowały się zamknąć granice. Macedonia – kraj pierwszy na szlaku bałkańskim, choć nienależący do UE - wpuszcza jedynie 580 osób dziennie. W efekcie około 22 tysiące przybyszów utknęło w Grecji - i tak borykającej się z poważnymi trudnościami ekonomicznymi.

 

W ostatnich dniach w kwestii kryzysu migracyjnego wypowiedziała się kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Stwierdziła, że należy skupić się na pilnowaniu zewnętrznych granic UE i nie zawieszać stosowania postanowień z Schengen dotyczących wolnego przepływu osób. Kanclerz  Niemiec wezwała także państwa członkowskie Unii do wypełnienia podjętych we wrześniu zobowiązań dotyczących przyjęcia 160 tysięcy migrantów.

 

Na kryzys migracyjny zwrócił uwagę we wtorek także Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Zdaniem międzynarodowej instytucji w styczniu i lutym na teren Europy wkroczyło 131 tysięcy migrantów. To niemal tyle, co przez 6 pierwszych miesięcy 2015 r. Autorzy wydanego przez Urząd oświadczenia oskarżają Europę o przyczynienie się do kryzysu.

 

 

 

Źródła: edition.cnn.com / polskieradio.pl

mjend
 

 

 


DATA: 2016-03-03 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Marcin Wawrzyniak - to nie Rosja "instaluje" demokrację tylko USA, które pod płaszczykiem demokracji chcą przejąć zasoby naturalne tych państw
ponad 3 lata temu / julita
 
To nie jest wina Europy, że miliony sztuk przestępców (nielegalne przekroczenie granic)dostaje się na nasze tereny. Należy wprost wskazać, że winę za taki stan rzeczy ponoszą lewackie jednostki takie jak Merkel, która nie słucha głosu autochtonów.
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
Dowódca NATO w Europie zapominał dodać, że cała ta migracja muzułmanów do UE i dzicz ISIS spowodowane są przez instalowanie przez Rosję demokracji w Iraku, Afganistanie, Sudanie, Jemenie, Tunezji, Egipcie, Libii i Syrii.
ponad 3 lata temu / Marcin Wawrzyniak
 
Jedyna słuszna droga, to rozpocząć masowe deportacje do kraju pochodzenia i utrzymywać je aż do skutku; wiemy nie od dziś, że mułzumanie nie będą się integrować a raczej radykalizować - tak mówi instynkt samozachowawczy a nie orientacja polityczna. Proste.
ponad 3 lata temu / drwal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.