DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Dowódca Navy Seals: transpłciowi nie powinni służyć w armii. Trump może wprowadzić zakaz

Dowódca Navy Seals: transpłciowi nie powinni służyć w armii. Trump może wprowadzić zakaz
fot. Mcss Richard Miller/Zuma Press

Prezydent Trump ma prawo zakazać służby w wojsku osobom transpłciowym. I nie będzie to żadne ograniczanie ich praw tych osób – powiedział jeden z byłych dowódców Navy Seals, Brian Hiner „Iron Ed”.  

 

Hiner, komentując pomysł Donalda Trumpa dotyczący zakazania służby w wojsku osobom, które zdecydowały się za pomocą operacji zmienić płeć, postanowił twardo odpowiedzieć na zarzuty liberalnych komentatorów. Ci bowiem ostro skrytykowali prezydenta Trumpa za zapowiedź wprowadzenia takiego zakazu, nazywając go „dyskryminacją”.

 

Hiner stwierdził natomiast, że zakaz służby osobom transgenderowym nie jest łamaniem ich praw, ponieważ w przypadku służby w wojsku nie można mówić o żadnym powszechnym prawie. - Nie istnieje coś takiego jak równy dostęp do wojska dla wszystkich. I nie może być takiej reguły. Możesz być zbyt niski, albo zbyt wysoki, zbyt gruby, albo za głupi by zostać żołnierzem – podsumował Hiner. Ocenił, że taka selekcja jest konieczna dla spójności armii.

 

Hiner wskazał także, iż każdy, kto zostaje żołnierzem decyduje się na ograniczenie swojej wolności. Jako przykład podał prawo do wolności słowa. – Żołnierz nie wszystko może powiedzieć. Jeśli ubierzesz mundur, a następnie sprzeciwisz się dowódcy lub obrazisz prezydenta, staniesz przed sądem – powiedział żołnierz elitarnej Navy Seals.

 

Dlatego Hiner stwierdził, że prezydent jak najbardziej ma prawo zakazać osobom transpłciowym służby w wojsku. Ocenił, że nie ma to nic wspólnego z rasizmem. Rasa bowiem nie ma negatywnego wpływu na jakość służby wojskowej, ani predyspozycje psychiczne lub fizyczne. Natomiast w przypadku transpłciowych zaburzenia mogą się pojawić, wszak naukowcy twierdzą, że aż 40 proc. takich osób ma skłonności do samobójstw.

 

- Pełnić służbę mogą wszyscy, ale wówczas, gdy spełnią określone rygory – mówił Hiner. Dodał, że armia nie jest miejscem, gdzie przeprowadza się „inżynierię społeczną”. – Wojsko ma jeden, główny cel: wygrać wojnę na tyle skutecznie, jak tylko jest to możliwe – dodał. I nadmienił, że otwieranie armii na osoby transpłciowe nijak się ma wobec tego celu.

 

Hiner był oficerem Navy Seals i jednym z jej dowódców. Brał udział m.in. w misjach w Iraku i w Afganistanie. W stan spoczynku przeszedł w 2012 roku, po 20 latach służby.

 

 

Źródło: LifeSiteNews

ged


DATA: 2017-08-20 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na temat lewactwa i jego genezy,polityki,poglądów i osiągnięć mówi pan Krzysztof Karoń.Słuchając jego wykładów można zrozumieć skąd się wzięła polityka poprawności,multi-culti,transpłciowość,idea nowego komunistycznego człowieka i rugowanie z życia Boga,honoru i ojczyzny.Dzięki tej wiedzy uzyskanej od p.Karonia można doskonale pojąć to o czym mówi Hiner.Zresztą niektórym bardzo by pasowało takie wojsko,które w większości przez długie lata było by na L4.
9 miesięcy temu / marmar
 
Postępowiec to postępowiec. Logika ni prawda postępowca nie powstrzyma. Bogu dzięki za przywódców, którzy jeszcze potrafią postępowców kopnąć w to w co należy.
10 miesięcy temu / Ahmed
 
Lewacki bełkot. Podobnie, skłonność do samobójstw mogą mieć wszyscy uczniowie którym nauczyciele stawiają jedynki, więc zaproponuj zakaz stawiania jedynek. Należy zmieniać mentalność lewaków i edukować ich, że choroba jest chorobą, a nie objawem zdrowia.
10 miesięcy temu / do Postępowiec
 
No, tym transplciowym to tak pozmieniano mentalność droga obrobki Umysłu od wczesnych lat przez postępowców, ze biedaki nie wiedza, kim są, a poczucie tożsamości zgodne z rzeczywistością to podstawa rozwoju osobowości, zdrowej osobowości. Te biedne istoty budzą ogólna wesołośc i politowanie, gdyż są strasznie sobą przejęte na sposób cyrkowy, bo ciagle chcą udowadniać, ze są nie tym, kim są. Normalni ludzie maja inne sprawy na głowie. Postępowcy wmawiają im, ze wszystko w porządku, a reszta ludzkości musi się zmienić. I jest bieda, bo oni się zabijać chcą. No i święte słowa Postępowca, trzeba im pomoc pozmieniać mentalność,to się może paru uratuje, zanim się pokaleczą trwałe.
10 miesięcy temu / Antymodernista
 
@postępowiec-nie bież tego tak do siebie
10 miesięcy temu / Hugon de Payns
 
Nie wiem, jak faktycznie wygląda odsetek prób samobójczych. Niewątpliwie mają ze sobą problemy psychiczne, a operacje tzw. zmiany płci są poprzedzone długotrwała kuracją hormonalną, która trwa też długi czas po operacji (i to chyba więcej niż jednej). Niezależnie od naszych opinii co do sensowności takich zabiegów, żołnierz przez parę lat jest faktycznie nie w pełni dyspozycyjny z powodów zdrowotnych. To oczywiste, że armia, by sprawnie działać powinna zwalniać żołnierzy mających przewlekłe problemy zdrowotne. To nie sanatorium, to służba.
10 miesięcy temu / stasiu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.