DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Dowiemy się więcej o tajemniczej umowie TTIP? Rząd zaczyna informacyjną ofensywę. Konkretów brak

Dowiemy się więcej o tajemniczej umowie TTIP? Rząd zaczyna informacyjną ofensywę. Konkretów brak
fot.Jerzy Dudek/Forum

Rząd zaczyna informacyjną ofensywę na temat Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji – donosi „Polskie Radio”. O konkretach kampanii na razie nic nie wiadomo.

 

Jak podkreślił minister Mateusz Morawiecki podczas ostatniego Forum Jednolitego Rynku w Warszawie porozumienia ułatwi polskim firmom działalność za Atlantykiem. To co niepokoi się szef resortu rozwoju, to regulacje dotyczące rolnictwa, przemysłu chemicznego oraz sądownictwa.

 

Arbitraż między korporacjami a państwami, mógłby- zdaniem szefa resortu rozwoju- oddać pewne uprawnienia sądownicze w ręce prywatnych podmiotów.

 

Mateusz Morawiecki przypomniał też, że Warszawa nie ma bezpośredniego wpływu na kształt porozumienia. W imieniu wszystkich krajów UE negocjuje Komisja Europejska.

 

Przeciwnicy umowy podkreślają, iż objęte tajemnicą negocjacje dotyczą tak podstawowych spraw jak np. obecność GMO w rolnictwie lub chloru jako środku konserwującego mięso. W tych dziedzinach regulacje obowiązujące w UE są bardziej restrykcyjne od proponowanych.


Więcej o TTIP czytaj: Porozumienie UE-USA – w czyim interesie?

 

 

Źródło: "Polskie Radio"

luk

 

 


DATA: 2016-06-07 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolnosciowiec - piszesz glupoty I niestety nie masz pojecia o czym. Pod plaszczykiem "wolnego handlu", czyli de facto pewnych ulatwien dla przedsiebiorcow, w dokumencie tym przemycony jest ogrom szkodliwych przepisow dotyczacych regulacji prawnych - takie ACTA pod inna nazwa.
ponad 2 lata temu / Marchewa
 
Skro w naszym - Polaków imieniu będzie tu decydowała skompromitowana UE, to może lepiej śladem Anglików wymiksować się z tego szemranego towarzystwa póki czas. A tak dla serc pokrzepienia, może wrócić czasem do klasyki po dawkę zdrowego rozsądku: "Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody - Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody". "Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę; Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę". IGNACY KRASICKI
ponad 2 lata temu / west
 
To będzie jak "ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej" suwerenności i niepodległości.Gospodarczo-wskutek rozmycia w mieszance antynarodowych koncepcji: hanzeatyckiej(Prus Wschodnich),neojedwabnego szlaku chińskiego z Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych w roli mieżdunarodnego nadzorcy oraz "polin" jako banksterskiego regulatora.Militarnie- pod osłoną międzynarodowych sił represji wojska/policji/służb w ramach nieunieważnionych smyczy o "bratniej pomocy" i o "współpracy policji,żandarmerii i wojska",przy wykorzystaniu pretekstu "wspólnej walki z terroryzmem definiowanym wyłącznie jako daesh przy odejściu od definiowania reżimów państwowych terrorystów(jak Rosja Putina).Politycznie - przy pozostawieniu u "władzy" bananowych kolonii spolegliwych polityków pozoracji suwerenności utrwalanej dzięki usłużnym globalizmowi mediom "niezależnym".Religijnie - przy wciskaniu kitu o nadrzędności "zgody i pojednania" ze zbrodniarzami. W sumie to antynarodowe NWO.
ponad 2 lata temu / gość
 
Obawiam się, że PiS nie ma zielonego pojęcia o co w tej umowie chodzi. Zapewne nie przeprowadził również żadnych analiz jej skutków dla Polski bo o takie rzeczowe i profesjonalne podejście coraz mniej ich podejrzewam. TTIP będziemy popierać tylko z tego powodu, że stoi za tym Waszyngton, a naiwny PiS chce się pokazać jako wierny sojusznik.
ponad 2 lata temu / abc
 
To oznacza nowy paradygmat suwerenności państw. Teraz każde państwo może określać zasady działania jakichkolwiek podmiotów na swoim terytorium. Na tym m.in. polega suwerenność. Poddanie stosunków państwo-korporacje sądom arbitrażowym oznacza, że państwo nie będzie już mogło suwerennie decydować. Ciekawe jak będzie brzmiała nowa definicja suwerenności? Chodzi oczywiście o kasę, ogromną kasę. Na europejski rynek wjedzie żywność GMO (na GMO są patenty, płaci się korporacjom), przed którą państwa, regiony, firmy nie będą mogły się bronić pod sankcją przegrania sprawy w arbitrażu i wypłacenia niebotycznych odszkodowań korporacjom. Tu będzie przebiegała główna linia frontu. I jeszcze będzie się toczył bój o to, żeby produkty GMO nie były oznakowane. Bo mogłyby być odrzucane przez konsumentów.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Ponadnarodowe korporacje zjedzą polskich producentów a polski rząd jak niema ma na to żadnego wpływu tak też i nie będzie miał. Co z tego że ta umowa daje jakieś tam ochłapy handlowe polskim firmom kiedy giganty zaleją polski rynek swymi patentami za które polski producent będzie musiał płacić haracz. Tak zniszczono amerykańskich rolników. Ostali się tylko ci co płacą za patenty. Prawdziwie niezależni mogą co najwyżej orać tylko dla siebie lub dla przyjemności. Trzeba też pamiętać że w USA wolny rynek nie istnieje i to już od wielu dekad. Tam rządy sprawuje bezlitosna i bezosobowa korpokracja "ludzi wybranych".
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.