DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Doprowadził do kryzysu, a teraz na nim zarobi. Eurokrata zatrudniony w wielkim banku

Doprowadził do kryzysu, a teraz na nim zarobi. Eurokrata zatrudniony w wielkim banku
fot.European People's Party/commons/creative

Były szef Komisji Europejskiej i zwolennik głębokiej integracji UE, Jose Manuel Barroso, będzie walczył ze skutkami Brexitu. Takie zadanie otrzymał od banku Goldman Sachs, którego został doradcą.

 

Trudno zaprzeczyć, że opowiedzenie się większości mieszkańców Wielkiej Brytanii za wyjściem z Unii Europejskiej, to wyraźny sprzeciw części Europejczyków wobec dotychczasowej polityki UE. Do niedawna jednym z kreatorów tej polityki był właśnie Portugalczyk, Jose Manuel Barroso. Teraz dostał bojowe zadanie od wielkiego banku Goldman Sachs, którego szefowie obawiają się, że stracą na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii – ma doradzać, w jaki sposób zaradzić bolesnym dla branży finansowej skutkom Brexitu.

 

Barroso z pewnością zyska na kryzysie, bo można spodziewać się, że na nowej posadzie stan jego konta zostanie zasilony pokaźną pensją. Dyrektorzy banku nie kryją satysfakcji z nowego nabytku. - Jose Manuel wnosi ze sobą doświadczenie i wiedzę oraz głębokie zrozumienie Europy - poinformowali w komunikacie Michael Sherwood i Richard Gnodde.

 

Barroso ma być nie tylko doradcą Goldman Sachs, ale również przewodniczącym Goldman Sachs International. Zatrudnienie Portugalczyka to reakcja kręgów finansowych na przewidywany kryzys, do którego może dojść w przypadku Brexitu. W opinii części ekspertów sektor finansowy może stracić no opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej nawet kilka tysięcy miejsc pracy. Tym ciekawiej brzmi informacja, że Goldman Sachs zareagował na te prognozy zatrudnieniem kosztownego w utrzymaniu pracownika…

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2016-07-09 08:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na 2, 10: Rozchwyćcie srebro, rozchwyćcie złoto!, bo nie ma końca ten zasób... nadmiar wszelkich kosztowności.
ponad 4 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Sami swoi... Jaki ten świat mały...
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.