DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Donos na przemyską wystawę obrońców życia. Kogoś oburza prawda o mordowaniu nienarodzonych dzieci

Donos na przemyską wystawę obrońców życia. Kogoś oburza prawda o mordowaniu nienarodzonych dzieci

Od 8 marca na Rynku w Przemyślu prezentowana jest wystawa antyaborcyjna pt. „Wybierz życie”, przygotowana przez lokalną komórkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Dwie osoby zgłosiły sprawę na policję, twierdząc, że ekspozycja wywołuje zgorszenie publiczne.

 

Na ustawionych planszach widać zdjęcia dzieci zabitych w wyniku aborcji zestawione z największymi ludobójstwami na świecie, np. Wielkiego Głodu na Ukrainie, Zbrodni Katyńskiej, czy mordów Ormian. Wystawa będzie pokazywana do 22 marca. Fundacja uzyskała potrzebne zezwolenia z urzędu miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich.

 

Przemyska policja przyjęła dwa zgłoszenia w tej sprawie. Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające z artykułu 51. Kodeksu wykroczeń, czyli wywołania zgorszenia w miejscu publicznym.

 

Umieszczenie wystawy ma związek z coraz mocniejszym w Przemyślu lobby lewicowo-liberalnym, które często w sposób obraźliwy i wulgarny manifestuje dążenia do legalizacji aborcji. Podczas ostatniego tzw. strajku w Przemyślu pojawiły się nawet kwestie związane z gender. O tym w Przemyślu w ogóle się nie mówi, a to tendencja bardziej niebezpieczna i dalej idąca niż treści naszych wystaw – powiedział KAI Marek Kulpa, pełnomocnik Fundacji Pro – prawo do życia w Przemyślu.

 

Jego zdaniem, zwolennicy aborcji celowo podnoszą problem drastyczności zdjęć, aby odwrócić uwagę od problemu aborcji. - Wystawa swoim przekazem ma sprawić, że ludzie będą o tym rozmawiać, dyskutować, oburzać się, krytykować, chwalić, czasem krzyczeć. Zauważam, że to rzeczywiście się dzieje. Ale dzięki temu nikt, kto widział wystawę nie powie, że nie wie jakie skutki wywołuje aborcja – podkreśla.

 

Kulpa zapewnia, że ekspozycja była przygotowywana również pod kątem wrażliwości dzieci. Występowano o opinie do szeregu ekspertów, w tym psychologów i psychiatrów. Działacz Fundacji Pro - prawo do życia dodaje, że gdyby pojawiły się wówczas głosy negatywne w tej sprawie, wystawa nigdy by nie powstała.

 

Odnosząc się do zgłoszeń, które wpłynęły na policję, Kulpa zauważa, że wie o nich tylko z doniesień medialnych. - Pewnie już tak jest, że zwolennicy aborcji chwytają się rozmaitych sposobów, żeby zaszkodzić jak tylko mogą obrońcom życia - stwierdził.

 

 

KAI

luk

 

 


DATA: 2017-03-13 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwie szatańska hipokryzja : zdjęcia - fe, aborcja - cacy??
ponad 1 rok temu / Gość
 
Moja opinia jest następująca, takie pikiety antyaborcyjne są jak najbardziej prawnie legalne. Także uważam , iż ludzie wierzący w Pana Boga muszą bronić , w sposób zdecydowany i poważnie , wszelkie , bez wyjątku życie ludzkie , w tym także nienarodzone. I NAJWAŻNIEJSZE ZAPRASZAM NA PROTEST ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ ŻYCIE I RODZINA, KOLEJNY W DNIU 2 KWIETNIA 2017 ROKU , W GODZINACH 13-15 ANTYABORCYJNY PROTEST PRZED WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. L. RYDYGIERA , NA BIELANACH PRZY ULICY ŚW. JÓZEFA 53-59 W TORUNIU. PROTESTY SĄ REGULARNIE ORGANIZOWANE CO PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA , W GODZINACH 13-15. KOLEJNY PROTEST TERAZ W DNIU 2 KWIETNIA 2017 ROKU. [ NIEDZIELA ].
ponad 1 rok temu / kuj-pom10
 
Pokazywać prawdę wszędzie. Nie ludzie widzą co to aborcja.
ponad 1 rok temu / gzk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.