DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Donatan i Luxuria. Pogaństwo i satanizm dla tłumów

Donatan i Luxuria. Pogaństwo i satanizm dla tłumów

Donatan i Luxuria Astaroth robią furorę w sieci. Nacisk kładzie się na popularny teledysk o Słowiankach, lecz zachwyt wzbudza też „rodzimowierstwo” Donatana. Mało kto zajmuje się jednak satanistycznymi inspiracjami najbardziej znanej modelki z klipu „My Słowianie”.

 

Buszując po Youtube można czasami znaleźć rzeczy naprawdę zdumiewające. Zdarza się nawet, że owe dziwactwa są wyjątkowo popularne. Wtedy zasługują one na zaklasyfikowanie do zjawisk bardzo groźnych. Tak jest niewątpliwie z przypadkiem teledysku Donatana i Cleo „MY SŁOWIANIE”. Kiedy obejrzy wierzący, niewątpliwie niezwłocznie poszuka różańca…

 

Na Donatana (Witolda Czamarę) trafiłem znacznie wcześniej, a konkretnie na jego „Nie lubimy robić” z albumu RÓWNONOC. Pomyślałem sobie, że to dziwne zjawisko – hip-hop pierwszego gatunku o polskiej wsi? O co tu chodzi?! Pamiętam, że w podstawówce i liceum noszenie przezwiska „wieśniak” bynajmniej nie było powodem do dumy. Oznaczało kogoś, kto rażąco nie pasuje do „cywilizowanej” popkultury z Zachodu, a zatem między innymi do hip-hopu. Jednak istnieje racjonalne rozwiązanie zagadki.

 

Po pierwsze, mam nieodparte wrażenie, że polska popkultura się usamodzielniła. Upewniła mnie w tym znajoma nauczycielka angielskiego, która stwierdziła, że młodzież nie jest już zainteresowana tym językiem. A przecież dobrze pamiętam, że była! Bo wszystko co POP, co popularne a zatem także co pożądane, było po angielsku. To był oczywiście efekt zmęczenia i znudzenia młodych PRL-owską siermięgą. Ale od czasów, kiedy każdy zdawał się myśleć „dobre, bo angielskie”, minęło wiele lat, więc należało się spodziewać zmian na tym polu. Ot i rodzima popkultura! Być może ktoś zaprotestuje, że nie ma czegoś takiego jak „pop” przypisany do narodowości, jednak przyznać trzeba, że tak właśnie przebiegła ewolucja popkultury w Polsce. Dziś mamy polskie filmy, muzykę, gry komputerowe, czasopisma nawet „sztukę” niewiele różniącą się od obcojęzycznego pop-u.

 

Po drugie, każdy chyba zauważył nasilenie nastrojów narodowych w Polsce. Marsz Niepodległości podobnie jak „awaryjny” marsz prezydencki nie wzięły się znikąd. Ale co by to było, gdyby polska młodzież stała się zwyczajnie patriotyczna? Ba, a co by to było, gdyby obok tego wierzyła w JEDEN, ŚWIĘTY, POWSZECHNY I APOSTOLSKI KOSCIÓŁ? Niektórzy mądrzy inaczej uznaliby to za katastrofę! Z ich punktu widzenia nie może być zwyczajnego patriotyzmu, prostej i szczerej miłości do ojczyzny: do jej tradycji, religii i kultury, do miejsca gdzie mam dom, żonę i dzieci; do ziemi, która nas żywi i granic, które nas chronią.

 

Co więc zamiast tego? Jak wykoślawić ten - zdrowy skądinąd – patriotyczny trend, jaki kolejny „prezydencki marsz” należy zafundować Polakom, by opanować sytuację? Historia znów rechocze: wraca znane nam doskonale „narodowe” i „rodzime” pogaństwo, które już raz pokazało na co je stać, produkując niejakiego Adolfa H i jego wesołą gromadkę.

 

W kraju biednie, a Donatan występuje w drogich teledyskach opiewających wieś - ale nie tą sympatyczną, którą pamiętam z dzieciństwa. Na jego „polskiej” wsi stoi ferrari, kręcą się wyuzdane dziewczyny i zaciągają po ludowemu o tym, że nic im się nie chce, albo że są ładniejsze od rywalek z innych części świata. Hmm… Przypomina mi się impreza ze słoniami, rycerzami i nagimi kobietami jaką wspomniany już Adolf H. swego czasu zafundował Niemcom na „dobry początek”. Ale, ale… czy aby nie przesadzam w tym brunatnym zestawieniu?

 

„MY SŁOWIANIE” to zupełnie niewpadająca w ucho linia melodyczna, drażniący wokal Cleo i… jeszcze więcej seksu. Na dodatek – niestety - piękny polski strój ludowy został tak zbrukany! Abstrahując od „głodnego” grania, warto zastanowić się, czy jest w tym produkcie jakiś głębszy sens? Otóż niewątpliwie jest! Zacznijmy od tego, że równonoc to nie tylko zjawisko w przyrodzie ale także pogańskie święto. A na płycie RÓWNONOC znajdziemy piosenkę „Noc Kupały”Co więc o pogaństwie powie nam sam Donatan?

 

Pogaństwo to brzydkie słowo narzucone przez Kościół. Jestem rodzimowiercą. Ludzie, którzy starają się mnie przekonać, że wiara katolicka jest jedyną słuszną, nie są w stanie mi tego udowodnić. Tymczasem ja mogę pokazać, że to, w co wierzę, czyli siły przyrody, cykliczność pór roku, to że dzień zmienia się w noc, po prostu istnieje. To jest nasza wiara. Bez żadnych smrodków dydaktycznych. – powiedział Czamara w wywiadzie dla Wprost.

 

To bardzo optymistyczne przedstawienie pogaństwa kontrastuje z tym, co mówi psalm 95.: „wszyscy bogowie pogańscy to demony”. I tak się składa, że w tym przypadku związków z demonicznym pogaństwem daleko szukać nie trzeba. Jest nim 18-letnia modelka Kamila Smogulecka.

 

Karierę modelki Kamila zaczęła już w wieku 15 lat (sic!), a dziś – jak informują media - „cała Polska kocha się w jej dekolcie”. Kiedy trafił na nią Czamara, zagościła w jego twórczości na dobre. Wystąpiła w „Nocy Kupały” (jako wpółżywy topielec), „Budź się”, „Słowiańskiej krwi”, „Niespokojnej Duszy” (jako zjawa prześladująca mężczyzn), „Nie Lubimy Robić” i „MY SŁOWIANIE” – w dwóch pozostałych jako ucieleśnienie seksu. Jakby tego było mało, można podejrzeć jej makabryczne zdjęcia na facebooku, na których jawi się jako demon, czy wampir pożywiający się krwią.

 

Jednak najcięższym argumentem jest jej pseudonim – Luxuria Astaroth. Luxuria oznacza grzech nieczystości. Astaroth zaś to imię demona (również Ashtaroth, Astarot i Asteroth).  Opisywany jest jako „wielki książę rządzący 40 legionami duchów” i „ohydny anioł ujeżdżający piekielną bestię trzymający w ręku węża”. Może dręczyć śmierdzącym oddechem, ale daje poznanie tego, co było, jest i będzie oraz odkrywa sekrety. Zna historię stworzenia i upadek aniołów. Wspiera w Sztukach Wyzwolonych, a także pomaga zdobyć przychylność wielkich panów.

 

To ostatnie jest bardzo intrygujące, jako, że ostatnio widzowie w Polsce mieli okazję oglądać Kamilę w programie Dzień Dobry TVN. Dziewczyna bynajmniej nie popisała się tam erudycją, a jednak jakoś się tam znalazła. Ba, stwierdziła, że w aktorstwie ma większe szanse niż ktokolwiek inny, a jej wymarzonym zawodem po byciu modelką jest adwokat! Zastanawia również jej dwuznaczna odpowiedź, kiedy prowadzący zapytał ją o oddawanie czci belzebubowi. Wykręcając się powiedziała, że ma swoje osobiste powody by używać demonicznego pseudonimu, ale to nie jest czas by o nich mówić. Jednak uważa się za „personifikację grzechów, za które umierał Chrystus”.

 

Przy tym wszystkim wyznanie, że jej idolem jest Doda, to już tylko wisienka na czarnym torcie. Darski ps. Nergal pewnie jest dumny z młodej gwiazdki…

 

Oto więc doczekaliśmy się prawdziwego POP-pogaństwa dla mas, które ma 23 miliony wyświetleń na YouTube! Donatan twierdzi, że potrzeba takiej alternatywy dla Zachodu i katolicyzmu. Tak wiec słowiańskie pogaństwo jako alternatywa nie tylko dla Kościoła Powszechnego, ale również dla Zachodu. Tego samego Zachodu - który poddał się innemu pogaństwu spod znaku rozumu zbuntowanego przeciw Bogu i Kościołowi. Tak więc z jednej jak i drugiej strony chcą nas przerobić na neopogan! Strzeżmy się więc.

 

I jeszcze jedna uwaga. Ciekawe, że na króla polskiego hip-hopu wyrasta ktoś, kto do niedawna byłby zaklasyfikowany przez nastolatków jako „wieśniak”? Czy ten segment pop-kultury rzeczywiście wyrósł z ludu, czy raczej został stworzony dla ludu - przez kogoś i w jakimś celu?

 

A może Czamara to jednak nie do końca taki polski wieśniak, skoro za swoją drugą ojczyznę uważa Rosję – wszak tam, a właściwie w ZSRR spędził kawałek swojego dzieciństwa. „Równonoc” zdecydowałem się zrobić m.in. po to, by podkreślić podobieństwo między Słowianami. – mówi o swojej płycie.

 

Chyba jednak nie do końca rozumie duszę Polaka, która jest do szpiku kości katolicka i zachodnia - oczywiście w tym sensie, w jakim zachodni jest Kościół Katolicki i Rzymski – nie zaś pogańska i panslawistyczna! A kiedy widzimy ferrari stojące przed chałupą krytą strzechą, wcale nie myślimy o polskiej wsi, ale raczej o tzw. noworuskich w złotych zegarkach, ciasno ułożonych orderach na niekoniecznie bohaterskiej piersi i luksusie przemieszanym z siermięgą.

 

Na koniec taka refleksja. Czamara powinien poważnie się zastanowić, czy nie woli kręcić teledysków z udziałem bardziej słowiańskich aut niż włoskie Ferrari, bo jest tu niekonsekwencja: kościół rzymsko-katolicki „be” za to włoskie Ferrari „cacy”.  

 

 

Eugeniusz Kosiński


DATA: 2018-08-08 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem chrześcijanką. Jakby tego było mało, katoliczką. Uważam Jezusa za mojego najlepszego przyjaciela. Modlę się codziennie pamiętając że modlitwa to nie bezmyślne "klepanie" pacieża,ale szczera rozmowa z Bogiem, wyraz miłości i szacunku do Niego. Chodzę co tydzień do Kościoła, pamiętając przy tym,że to nie z księdzem idę się zobaczyć, ale z żywym Bogiem. Na marginesie dodam, że wiele razy uratował mi On życie, za co jestem Mu dozgonnie wdzięczna. A jednak- z całym szacunkiem- nie zgodzę się z Panem. Czytając Pana artykuł, proszę mi wybaczyć, nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać. Pana argumenty głównie bazują na Pana niechęci względem wierzeń starosłowiańskich i ślepej wierze, że każdy Polak winien być katolikiem. Tu się nie zgodzę. Każdy ma wolną wolę, która zakłada również wolność wyznania, za które nie powinno się nikogo szuflafkować, ani nienawidzić. Wiara, o ile silna i szczera, nie da się "na 3" zmienić, bo ktoś, gdzieś napisał piosenkę. Doszukuj
ponad 1 rok temu / Cerddwr Tân
 
Oczy bolą od fanatycznych przekonań i niewiedzy...
ponad 4 lata temu / gość
 
Luksusowy artysta-jasno przedstawił swój i wielu postkatolików pogląd na życie.Sęk w tym że nie komentujemy tego że to jest biedna zagubiona 18 letnia dziewczyna lecz to co ona robi.Bóg wie o tym i o wielu jeszcze sprawach znacznie lepiej od nas,wie że jest to stworzenie Jego a jednak ocenia to co ono robi,za to właśnie zostanie osądzone i potępione,wcale nie za to że jest 18 letnią dziewczyną i podoba jej się brzmienie słowa Astaroth.Wszyscy grzesznicy potępieni są w słowach naszej Pani z Fatimy"biedni".Jeśli autor artykułu analizuje tę postawę to nie z powodu własnych lęków lecz dla sprecyzowania czym jest zło i co jest złe aby taki np.luksusowy artysta potrafił odróżnić czarne od białego bo Chrystus umarł też za niego.Bardzo trudno osiągnąć zbawienie i bardzo łatwo zostać potępionym, jeśli ulegamy "manipulacjom"takiej -szukającej siebie-młodzieży,już jesteśmy potępieni.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Autorze artykułu. Z tego artykułu wyklułem jeden wniosek, autorze artykułu - Ty żyjesz w permanentnym strachu. Boisz się wszystkiego. 18 letnie dziecko jest dla Ciebie ucieleśnienie Szatana. Dziewczyne wybrali do teledysku bo jest ponadprzeciętnie ładna i tyle. Pewnie, jak każde dziecko w tym wieku, jeszcze szuka siebie i poznaje świat. Pseudonimy artystyczne czasem się biorą stąd, że dla kogoś fajnie brzmią, a nie dlatego - że ktoś chce promować jakąś ideologię. Natomiast Donatan widocznie nie jest katolikiem, ale przecież te piosnki nie powstała, by obrażać uczucia katolików. Ogółem - artykuł o niczym.
ponad 5 lat temu / Luksusowy Artysta
 
Zgadzam się, nawet na zdjęcie tej "modelki" nie można patrzeć normalnie. Jedna uwaga formalna: jak już przywołujecie tę nazwę to piszcie proszę ZSRS a nie ZSRR. Bo to drugie niepoprawne określenie wtłaczała nam komuna. Na siłę przez pół wieku.
ponad 6 lat temu / miro
 
W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z coraz większą tendencją do manipulowania, nakłaniania, a najlepsze jest to, że wcale nie zdajemy sb z tego sprawy, albo inaczej nie chcemy. Wolimy nic nie wiedzieć, bo tak jest po prostu wygodniej. Ludzie zacznijcie myśleć! Takie lekceważenie jest najgorszą postawą! Jeżeli to miałaby być jedynie niewinna piosenka i "reklama polskiej wsi", to po co ta Kamila wybrała sb akurat taki pseudonim ? Nic nie dzieje się bez przyczyny. Takie niby małe i niepozorne działania wywołują zamierzony efekt, który w najbliższej przyszłości na pewno będzie widoczny.
ponad 6 lat temu / NN
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.