DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Donald Trump zdecydowanie poprze zainicjowaną przez Polskę koncepcję Trójmorza

Donald Trump zdecydowanie poprze zainicjowaną przez Polskę koncepcję Trójmorza
fot. Gage Skidmore / FLICKR

Podczas najbliższego szczytu państw współpracujących w ramach projektu Trójmorza, prezydent Donald Trump ma wyrazić zdecydowane poparcie dla tej inicjatywy. Amerykański rząd ma również włączyć projekt na listę swoich priorytetów. Będzie to odpowiedź na realizację Nord Stream 2.

 

Portal Onet.pl podaje, że amerykański prezydent Donald Trump podczas najbliższego szczytu państw grupy Trójmorza wyrazi dla projektu zdecydowane poparcie. Realizacja polskiej koncepcji ma stać się również jednym z priorytetów rządu USA, o czym poinformuje sam prezydent. Sandra Oudkirk z Biura ds. Zasobów Energii Departamentu Stanu USA powiedziała w rozmowie z Onetem, że decyzje związane z Trójmorzem będą odpowiedzią na niemiecko-rosyjski projekt Nord Stream 2.

 

– Trójmorze jest potrzebne, bo będzie dodatkowo stanowiło most łączący wiele miejsc w Europie na linii północ-południe. Zdając sobie sprawę z ograniczonych możliwości finansowych, wspieramy te projekty, które łączą Europę, nie dzielą. Doskonale też wiemy, że Polska również jest przeciwna Nord Stream 2 – powiedziała Sandra Oudkirk.

 

Przedstawicielka amerykańskiego Departamentu Stanu mówi również, że budowa rurociągu jest projektem geopolitycznym, a nie biznesowym i będzie miało zły wpływ na region. – Naszym zdaniem budowa tego gazociągu ma podłoże czysto geopolityczne. To zły wybór, np. ze względu na negatywne konsekwencje dla Ukrainy i dywersyfikację dostaw złóż w całej Europie. To drogi, niepotrzebny i komplikujący relacje projekt, którego głównym celem jest pominięcie Ukrainy – podkreśliła.

 

Przeciwko budowie gazociągu Nord Stream 2 protestują nie tylko Amerykanie, ale także Polska, Ukraina, kraje bałtyckie oraz Komisja Europejska. Pomimo tego, realizacja projektu posuwa się naprzód. Sandra Oudkirk podkreśla, że nadal wierzy w zatrzymanie budowy Nord Stream 2.

 

 

Źródło: onet.pl

WMa

 


DATA: 2018-05-20 09:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trójmorze pod żydowskim zarządem powierniczym (tego już nie dodał).
5 miesięcy temu / Ruben
 
Jednak mimo całego sceptycyzmu. Gdyby tak udało nam się wyrwać z objęć amerykańsko-izraelskich to taki twór w opozycji do UE jak najbardziej popieram. Niestety to raczej nie będzie po naszej myśli. Co nie zmienia faktu że UE należy o ile to możliwe opuścić jak najszybciej. Okręt tonie a pomniki Marxa na pokładzie łajbie nie pomogą. I tak pójdzie na dno.
5 miesięcy temu / qlnick
 
Wszystko juz dogadane. Teraz tylko kolejne akty dramatu. Już jesteśmy oddani usraelowi. Międzymorz prawdopodobnie będzie sztuczna unią z Polin w jej centrum. "Szykujcie bracia amunicje na święta"
5 miesięcy temu / astra
 
Polacy się cieszą że tworzy się trójmorze a na końcu okaże się że z tego wyłoni się POLIN
5 miesięcy temu / apart
 
1E+12 PLN to dość wygórowana cena za słowne deklaracje o Trójmorzu.
5 miesięcy temu / aaa
 
Dobrze ocenia koncept trójmorza prof. Wielomski - zauważyć należy różnice interesów poszczególnych państw, które miałyby wejść w skład takiego porozumienia. Wątpliwe, że w imię wspólnego bloku poszczególne państwa zrezygnują ze swoich planów gospodarczych.
5 miesięcy temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.