DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Donald Trump zarzuca Berlinowi fałszowanie danych w sprawie przestępczości migrantów

Donald Trump zarzuca Berlinowi fałszowanie danych w sprawie przestępczości migrantów
Fot. REUTERS / Kevin Lamarque / FORUM

Prezydent USA Donald Trump twierdzi, że niemieckie władze podają nieprawdzie dane dotyczące przestępczości w swoim kraju. Przywódca Stanów Zjednoczonych sugeruje, że imigracja przyczyniła się do wzrostu przestępczości w Niemczech o co najmniej 10 procent. Tymczasem Berlin podaje że przestępczość … utrzymuje się na poziomie niższym niż w 1992 roku.

 

„Liczba przestępstw w Niemczech jest o 10 proc. wyższa (urzędnicy nie chcą zgłaszać tych zbrodni) od czasu przyjęcia imigrantów” – stwierdził Trump, dzień po tym, jak zasugerował, że niemieccy obywatele „występują przeciw liderom” z powodu polityki migracyjnej.

 

„Bądź inteligentna, Ameryko!” – apelował amerykański przywódca krytykowany za separację rodzin imigrantów na południowej granicy z Meksykiem.

 

Władze w Berlinie podały, że pomimo kilku głośnych przestępstw z udziałem migrantów, które wywołały powszechne oburzenie w Niemczech, wskaźnik przestępczości w tym kraju jest najniższy od 1992 r.

 

Ministerstwo jest jednak niespójne. Stwierdza bowiem, że dane ministerstwa spraw wewnętrznych wskazują, iż odsetek zbrodni popełnionych przez obcokrajowców wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat, ale nie można tego przypisać w szczególności imigrantom.

 

W poniedziałek Trump napisał na Twitterze, że przestępczość w Niemczech „idzie w górę”, za co odpowiedzialnością obarczył europejskich decydentów zezwalającym na wjazd do Europy milionów ludzi, którzy „tak bardzo i szybko zmienili ich kulturę!”.

 

Wtrącone przez Trumpa komentarze dodatkowo podgrzały napiętą sytuację w Niemczech, gdzie konserwatywni koalicjanci dali ultimatum kanclerz Angeli Merkel, żądając zaostrzenia przepisów azylowych, by uniknąć ryzyka kryzysu politycznego, który wstrząsnąłby Europą.

 

Sam prezydent USA znajduje się pod coraz większą presję w związku z rozdzielaniem rodzin migrantów w związku z wdrażaną polityką „zerowej tolerancji”, wymagającej aresztowania i ścigania każdego, kto nielegalnie przekroczy granicę USA.

 

Ponad 2 tys. 300 dzieci zostało oddzielonych od rodziców od początku maja. Trump powiedział, że chce, aby separacje rodzinne się skończyły. Obwinia Demokratów o blokowanie ustawodawstwa dotyczącego kwestii nielegalnej imigracji.

 

Po raz kolejny bronił stanowiska administracji we wtorek, pisząc: „Zawsze musimy aresztować ludzi przybywających do naszego kraju nielegalnie”. I dalej: „Jeśli nie masz granic, nie ma kraju!”.

 

Źródło: thelocal.de

AS

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana


DATA: 2018-07-23 16:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

5 lat temu mlodzi Turcy rabowali po dworcach-szam widzialem- a teraz nie musza -pozakladali "firmy" importu "uchodzcow"
8 miesięcy temu / berlinczyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.