DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Donald Trump wznowił kampanię. Chce przed 3 listopada osobiście spotkać się z wyborcami

Donald Trump wznowił kampanię. Chce przed 3 listopada osobiście spotkać się z wyborcami
fot. Gage Skidmore / FLICKR
#USA    #WYBORY    #DONALD TRUMP    #KAMPANIA    #JOE BIDEN

Prezydent Donald Trump wznowił kampanię prezydencką. Jeszcze przed wyborami zaplanowanymi na 3 listopada chce odwiedzić wiele stanów i bezpośrednio spotkać się z wyborcami. Jednocześnie stara się zabezpieczyć swoje wpływy w resortach siłowych, mianując nowych łączników.

 

Doradca obecnego prezydenta USA, Jason Miller mówił podczas poniedziałkowej konferencji, że Donald Trump planuje znacznie więcej wieców i bezpośrednich spotkań z wyborcami niż pierwotnie przewidywano. Mowa o dwóch lub trzech wydarzeniach dziennie. Ilość wieców ma nawet wzrosnąć w miarę zbliżania się dnia wyborów – zaznaczył Miller.

 

Prezydent, od 2 października, gdy ujawniono, że pierwsza dama Melania Trump uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, przemówił tylko raz przed publicznością na żywo. W sobotę przemawiał przez mniej niż 20 minut, podczas gdy jego typowe wiece trwają co najmniej półtorej godziny bez przerwy.

 

 Prezydent jest zaniepokojony pogarszającymi się sondażami. Okazuje się, że poparcie dla niego pośród seniorów, dużej grupy wyborczej, która tradycyjnie głosuje na kandydatów Republikanów, również zaczęło spadać. Menedżer kampanii prezydenta, Bill Stepien zapewnił, że mają naprawdę dobrą ofertę dla seniorów i chwilowy „poślizg” w sondażach bardzo łatwo będzie można naprawić.

 

Eksperci ds. zdrowia przekonują, że prezydent nie powinien spotykać się z publicznością, bo grozi to wzrostem liczby zakażonych koronawirusem. Trump ogłosił jednak, że jest wyleczony, a lekarz z Białego Domu Sean Conley stwierdził, że prezydent już nie zaraża.

 

W poniedziałek podczas pierwszego wiecu od czasu hospitalizacji niewiele osób nosiło maski i nie zachowywano dystansu społecznego – podnosiły alarm media głównego nurtu. Prezydent Donald Trump spotkał się z tłumem sympatyków na międzynarodowym lotnisku Orlando Sanford, ostentacyjnie rzucając w nich maski. Nie tylko szeregowi zwolennicy stronili od zasłaniania ust i nosa, również gubernator Florydy Ron DeSantis był w tłumie bez maski, a także szereg kongresmenów republikańskich.

 

Jednocześnie obecny przywódca USA podjął działania, by obsadzić na ważnych stanowiskach w resortach siłowych swoich ludzi. Demokraci alarmują, że może to podważyć działania ewentualnej przyszłej administracji Joe Bidena, gdyby wygrał 3 listopada.

 

Administracja Trumpa zatrudniła kolejnego łącznika z Białego Domu w Departamencie Obrony. Joshua Whitehouse, były przedstawiciel stanowy New Hampshire i pracownik kampanii Trumpa, który wcześniej był łącznikiem z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, we wrześniu przejął stanowisko łącznika Pentagonu. Whitehouse zatrudnił dwóch kolejnych pracowników w tym miesiącu: Parkera Doyle’a na stanowisku zastępcy łącznika oraz Petera O’Rourke, który służy jako specjalny asystent w biurze. Są to młodzi ludzie, którzy mają ograniczone doświadczenie.

 

Departament Obrony nie odpowiedział na liczne prośby o komentarz na temat nominacji. Były urzędnik Pentagonu, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, wyjaśnił, że pod koniec roku wyborczego łącznik Białego Domu zazwyczaj ma na celu sprawdzenie, którzy z prawie 300 kandydatów politycznych agencji zostaną na kolejną kadencję. Osoby te będą odpowiedzialne za wdrożenie ambitnego programu obrony obecnego prezydenta. Administracja USA planuje utworzyć do 2035 r. 500-okrętową marynarkę wojenną.

 

Demokraci obawiają się, że lojalistów Trumpa trudno będzie usunąć. Będą oni decydować o możliwościach kariery innych osób. W przeszłości biura łącznikowe ustalały listy kandydatów do obsadzenia stanowisk wyznaczonych przez prezydenta. Szef sztabu Białego Domu Mark Meadows miał poprosić Johna McEntee, 30-letniego szefa Biura Kadr Prezydenta w Białym Domu, o „przyjrzenie się i zastąpienie” łączników w wielu agencjach rządowych.

 

W 2020 roku administracja Trumpa wybrała na stanowiska łącznikowe w całym rządzie USA bardzo młodych ludzi. Latem dwóch dwudziestokilkuletnich pracowników biura personalnego Białego Domu przeprowadziło liczne wywiady z pracownikami Pentagonu i innych agencji, sondując pośród nich lojalność wobec prezydenta Donalda Trumpa.

 

Źródło: cnbc.com, foreignpolicy.com

AS


DATA: 2020-10-13 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdyby uznał niepodległość Arcaku to miałby głosy całej diaspory Ormianskiej. A gdyby obiecał ochronę Arcaku to by się jeszcze więcej głosów znalazlo.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
pytanie kto jest wyznaczony na p.o w razie najgorszego ,warto wiedzieć u nas nikt nie wiedział o Komorowskim zanim ....
1 miesiąc temu / ew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.