DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Donald Trump wydał rozporządzenie chroniące życie dzieci, które przeżyły aborcję

Donald Trump wydał rozporządzenie chroniące życie dzieci, które przeżyły aborcję
Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM

Prezydent USA Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze mające gwarantować opiekę medyczną niemowlętom, które przeżyły aborcję. Pełny test aktu prawnego jeszcze nie został ogłoszony, ale ma to być federalna wersja propozycji ustawodawczej przegłosowanej już w niektórych stanach USA.

 

Rozporządzenie „Born-Alive”, które prezydent podpisał 23 września, ma zapewnić, „że wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują”. „To jest nasz święty obowiązek moralny” – powiedział w środę Donald Trump w nagranym wcześniej przemówieniu wideo podczas wirtualnego Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego. 

 

Rozporządzenie, które umożliwia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcie działań w trybie natychmiastowym, uzyskuje pełną moc prawną w momencie złożenia podpisu przez prezydenta.

 

Do prób wprowadzenia ustawy o udzieleniu pomocy dzieciom, które przeżyły aborcję, doszło kilka razy w Kongresie. Nigdy jednak ten projekt ustawy nie stał się prawem, gdyż utknął w zdominowanej przez członków Partii Demokratycznej Izbie Reprezentantów w latach 2019-2020. Większość demokratów sprzeciwia się takiej ustawie.

 

Regulacje w tej sprawie nie ograniczają dostępu do aborcji, ale zapewniają niemowlętom, które mimo prób aborcji urodziły się żywe, udzielenie profesjonalnej opieki medycznej – odpowiedniej do wieku dziecka urodzonego w normalnych okolicznościach. Jak przypomina agencja CNA, kilka stanów uchwaliło własną wersję takiej propozycji prawa. 

 

Pełny tekst prezydenckiego zarządzenia wykonawczego nie został jeszcze opublikowany, ale, jak się oczekuje, jego treść będzie odzwierciedleniem ustawodawstwa w tej sprawie na poziomie federalnym.

 

Donald Trump zapowiedział także, że jego administracja będzie „zwiększać federalne fundusze na badania w dziedzinie neonatologii, aby zapewnić każdemu dziecku największe szanse na wzrost i rozwój”.

 

„Chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim, którzy modlą się za mnie, za Pierwszą Damę i za nasz wspaniały kraj” – powiedział prezydent podczas Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego. Wspomniał też czas, gdy dorastał w pobliżu kościoła katolickiego w nowojorskiej dzielnicy Queens i jak sam się przekonał o „niesamowitej pracy”, którą Kościół wykonuje wobec ludzi zepchniętych na margines.

 

„Katolicy ze wszystkich środowisk dzielą miłość Chrystusa z najsłabszymi, ponieważ troszczą się o osoby starsze, bezdomne i sąsiadów w potrzebie. Nasz naród jest silny ze względu na katolików i wszystkich ludzi wiary” – dodał. 

 

Wobec zaangażowania na rzecz życia administracja Trumpa otrzymała pochwały od episkopatu USA, jednocześnie jednak biskupi ostro skrytykowali decyzję o zakończeniu moratorium na karę śmierci w więzieniach federalnych i zezwolenie na egzekucje kilku skazanych w ostatnich miesiącach.

 

Narodowe Katolickie Śniadanie Modlitewne (NCPB) zainicjowano w 2004 roku w odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Każdego roku ponad 1500 osób gromadzi się w stolicy USA, aby modlić się za kraj. Uczestniczą w nim świeccy i religijni przywódcy, przedstawiciele życia publicznego i katolickich apostolatów, a także zaproszeni goście.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-09-24 18:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rycerka: Niekoniecznie. Trump wspiera tzw lgbt czyli także realizuje wojnę szatana z Bogiem. Takie mgliste kroki, mocno nagłaśniane, mają tylko zaciemnić prawdziwe cele syjonizmu reprezentowanego przez Trumpa. W istocie Biden i Trump prowadzą wojnę pozorowaną,tak jak PiS i PO. Bez politycznego obstawienia wszystkich stron tej "wojny" ci sataniści nie mieli by szans na wygraną. Po to był marsz przez instytucje. Albo jesteśmy wierni Bogu w każdej sprawie, albo przez mała furtkę szatan pogrąży ludzkość.
27 dni temu / ja
 
Jak to jest ze protestancki Trump jest bardziej za życiem niz nasi katoliccy rządzący. Odp jest prosta: Trump ma swoje majątki i nie musi podporządkować si3 bogatej masonerii.
28 dni temu / Rycerka
 
'Większość demokratów sprzeciwia się takiej ustawie.' - jak można sprzeciwiać się ratowaniu ludzkiego życia....
28 dni temu / rrr
 
Nie zakazał mordować dzieci, bo rzekomo "nie można", ale szczęśliwie zakazał dobijać te jeszcze ledwo dyszące, bo to już "można". Katolicy kompromisu biją brawa. Jakież to wielkie osiągnięcie cywilizacyjne i moralne, że nie wolno dobijać dzieci, które przeżyły egzekucję - wg KAI "próbę aborcji". Bo w Polsce też już opanowano język kompromisu i zabiega się "strategicznie" żeby nie mordować dzieci chorych, bo zdrowe dzieci mordować "można". Konferencja Episkopatu nie zgłasza sprzeciwu do morderczych ustaw, a wręcz przeciwnie, bo jak tu ukarać morderczynię za zbrodnię na swoim dziecku, nie wypada, wszak zdarzyć się może, że tyran Kaczyński groźnie spojrzy na Ich Ekscelencje Księży Biskupów i zrobi się niemiło, a trzeba unikać wszystkiego co niemiłe. Mordowanie dzieci nie należy do kategorii "niemiłe", bo przecież nikt nie robi tego na rynku miasta, lecz cichutko w pomieszczeniu wyłożonym kafelkami, żeby ani władzy duchownej, ani świeckiej nie zrobiło się niemiło.
28 dni temu / Murem
 
Wcześniej nie mógł. Nie było "przed wyborami".
28 dni temu / 5lat
 
"...jednak biskupi ostro skrytykowali decyzję o zakończeniu moratorium na karę śmierci w więzieniach federalnych". Oj ci amerykańscy biskupi, miotają się od ściany do ściany. Niby-tęczowe flagi na instytucjach publicznych też im nie przeszkadzają. Z Panem Bogiem.
29 dni temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.