DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Donald Trump wycofuje się z porozumienia klimatycznego. Uznał, że jest niekorzystne dla USA

Donald Trump wycofuje się z porozumienia klimatycznego. Uznał, że jest niekorzystne dla USA
Donald Trump. Fot. Reuters / Chris Keane / Forum

Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump publicznie poinformował, że podjął decyzję o wycofaniu się ze zobowiązań podjętych przez jego poprzednika, które dotyczyły spraw klimatycznych. – Porozumienie paryskie jest w najwyższym stopniu niekorzystne dla USA, działa natomiast na korzyść innych krajów – powiedział. Trump dodał również, że będzie podejmował próby wynegocjowania korzystniejszej umowy.


Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu się z podpisanego przez USA 1,5 roku temu tzw. „porozumienia paryskiego”, które regulowało sprawy związane z klimatem i redukcją emisji gazów cieplarnianych. Prezydent Stanów Zjednoczonych przyznał, że porozumienie nie było korzystne dla jego państwa, dlatego postanowił podjąć zdecydowane kroki. Dodał również, że decyzja ta była realizacją jednej z jego obietnic wyborczych. Trump przyznał, że będzie zabiegał o wynegocjowanie korzystniejszej umowy regulującej sprawy związane z klimatem.


– Pomimo tego, że zależy mi na ochronie środowiska USA, nie mogę zaakceptować umowy, która uderza w Stany Zjednoczone – tłumaczył Trump. – To porozumienie było niesprawiedliwe w stosunku do USA – mówił.  

Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił w swym wystąpieniu, że jego decyzja jest także potwierdzeniem, że USA są suwerennym państwem, które może podejmować decyzje korzystne dla niego samego. Dodał również, że regulacje zawarte w „porozumieniu paryskim” narzucały niezwykle wysokie kary finansowe, które były poważnym obciążeniem dla amerykańskiej gospodarki.


Donald Trump podkreślał podczas konferencji prasowej, że główną zasadą opisującą styl jego polityki jest hasło: „Ameryka przede wszystkim”. Dodał przy tym, że podejmując decyzję o wycofaniu się z porozumienia, kierował się właśnie interesem ekonomicznym państwa.

 

 

Źródło: Reuters, dorzeczy.pl

WMa

DATA: 2017-06-02 01:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Alex Wolf: mam dostęp chyba do wszystkich możliwych danych osiągalnych dla osoby cywilnej plus może coś ponad to. I nigdzie nie znajduję naukowego potwierdzenia stosowania geoinżynierii w Polsce. Tym bardziej chemitrials. Mimo, że są przesłanki i poszlaki to po prostu nie wiem. To nie jest kwestia wiary, a wiedzy. Mógłbym się rozpisywać, ale powiem jedno: skoro dla sporej części obywateli jest to ważne to dlaczego rząd PiS nie poświęcił temu odrobiny uwagi. O.K. jestem głupi i głupie pytanie. Wkurza mnie coraz bardziej, że chłop ponoć jak tur, zdrowy, żadnej boreliozy itp czasami się budzi słaby jak dziecko, a niebo w kratkę. Chciałbym wiedzieć... Alex - wiesz to napisz proszę.
ponad 3 lata temu / Stroke
 
@Stroke NA PEWNO jest stosowana i to dawno.
ponad 3 lata temu / Alex Wolf
 
Niby nie w temacie: ktoś wie NA PEWNO, że w Polsce nie jest/jest stosowana geoinżynieria (tym bardziej tzw chemtrials)? Ja np nie wiem. A rząd mówi, że to bajka.
ponad 3 lata temu / Stroke
 
Trochę filozofii... Często słyszę, że trzeba "powstrzymać zmiany klimatu". To bzdura. W naturze nie istnieje coś takiego jak status quo, cały świat podlega ciągłym zmianom, klimat też. Można te zmiany kontrolować albo się do nich dostosować, próba ich zatrzymania, to jak położenie się na torach dla zatrzymania rozpędzonego pociągu.
ponad 3 lata temu / cogito
 
No cóż, duży może więcej. Szkoda, że nie pójdzie dalej, powinien całkiem zrezygnować z tej ideologiczno-utopijnej propagandy o ociepleniu klimatu przez człowieka.
ponad 3 lata temu / JEDYNY
 
Decyzja bardzo dobra, ale jej uzasadnienie (egoizm) już nie bardzo. Te tzw. "porozumienie klimatyczne" należy wyrzucić do kosza z innego powodu - nie przedstawia rozsądnych sposobów zapobieżenia tzw. zmianom klimatu. Bo nawet zakładając że jakieś zmiany klimatu są efektem działalności przemysłowej człowieka, to cofnięcie ich wymagałoby nie spowolnienia rozwoju, lecz drastycznego ograniczenia działalności przemysłowej, czyli cofnięcia się do technicznego stanu cywilizacji sprzed kilkuset lat. Natomiast wszelkie inne propozycje to pic na wodę, które nawet gdyby zostały zrealizowane z wkładem USA, to nie przyniosą ŻADNEGO pozytywnego efektu dla klimatu, a negatywne skutki, choćby dla gospodarki, są już widoczne. I będą jeszcze bardziej widoczne w przyszłości.
ponad 3 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.