DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Donald Trump w obronie dzieci z zespołem Downa. Co na to polskie władze?

Donald Trump w obronie dzieci z zespołem Downa. Co na to polskie władze?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wygłosił mocne oświadczenie z okazji Miesiąca Świadomości o Zespole Downa. W swym oświadczeniu podkreślił, że dzieci z tą chorobą mogą wieść coraz dłuższe i zdrowsze życie. Stanowczo opowiedział się za postawą pro-life.

 

Donald Trump podkreślił, że razem z małżonką zamierzają uczcić „ponad 250 tysięcy Amerykanów” i ludzi z całego świata z dodatkowym chromosomem. Wyraził chęć głębszego rozumienia choroby i poszerzania wiedzy o „zapewnieniu pięknym ludziom z zespołem Downa możliwości pełnego uczestnictwa w życiu społecznym”. Podkreślił również, że „zawsze będziemy wspierać marzenia ludzi z zespołem Downa i szanować świętość ich życia na każdym stadium”.

 

Amerykański prezydent zwrócił uwagę, że wskutek postępów medycyny ludzie z dodatkowym chromosomem żyją dłużej i są zdrowsi. Dodał, że „wszyscy ludzie posiadają dane od Stwórcę godność oraz prawo do życia, wolności i dążenia do szczęścia”.

 

„Pomimo pewnych zakorzenionych mitów i stygmatyzacji, nawet wśród społeczności medycznej, nasz naród zdecydowanie popiera niezaprzeczalną prawdę, że diagnoza zespołu Downa wiąże się z możliwością rozwoju Bożych darów”. 

 

Donald Trump podkreślił również, że wraz ze swoją administracją opowiada się za życiem i zamierza nadal potępiać „uprzedzenia i dyskryminację”, z jaką często spotykają się Amerykanie z zespołem Downa. Życie jest cenne, a jego obrona to nasz moralny obowiązek” – powiedział prezydent USA w poniedziałkowym oświadczeniu opublikowanym na stronie Białego Domu.

 

Wypowiedź amerykańskiego prezydenta cieszy w kontekście dyskusji o aborcji eugenicznej, dotykającej między innymi dzieci z zespołem Downa. Ciekawe czy wpatrzeni w Amerykę polscy politycy wezmą dobry przykład i zakażą wreszcie tego haniebnego procederu w Polsce? Jak długo jeszcze dodatkowy chromosom pozostanie przesłanką do zabijania – przy przyzwoleniu polskich władz?

 

Źródło: whitehouse.gov

mjend

 


DATA: 2018-10-05 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złośliwie dodam, że kobietę od mężczyzny też różni tylko jeden chromosom.
11 miesięcy temu / gość
 
A jak tam inne dodatkowe chromosomy, powodujące inne choroby genetyczne? Albo wręcz delecje ramienia chromosomu, czyli nawet chromosomów tyle samo, a też choroba! A ci nic, tylko ten zespół Downa i zespół Downa...
11 miesięcy temu / gość
 
W czym jesteś od nich lepszy?
ponad 1 rok temu / do Andrzej
 
Tytuł powinien brzmieć "Trump w obronie swoich wyborców"
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Zwróć proszę uwagę, że wielu Republikanów jest w opozycji do samego Trumpa. Sytuacja Trump - Republikanie jest zupełnie inna niż Prezes - PiS.
ponad 1 rok temu / @antykismita
 
z niego to dopiero jest obłudnik,,, normalnie jak nasi tzw. Dobro Zmianowcy,,, a co mu tam szkodzi wygłaszać płomienne przemowy ??? kiedy jednocześnie "prawicowi" republikanie przegłosowują poprawki zapewniające finansowanie organizacji Planned Parenthood,,,
ponad 1 rok temu / antykosmita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.