DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Donald Trump rozważa uznanie lewicowej „Antify” za organizację terrorystyczną

Donald Trump rozważa uznanie lewicowej „Antify” za organizację terrorystyczną
Antifa, fot. Krystian Maj/FORUM

Prezydent USA poinformował, że w jego otoczeniu trwają rozmowy na temat możliwości uznania lewicowej formacji „Antifa” za organizację terrorystyczną. To konsekwencja pobicia przez bojówkarzy jednego z konserwatywnych dziennikarzy.

 

„Rozważa się uznanie ANTIFY, bezczelnych, Radykalnie Lewicowych Tchórzliwych Wariatów, którzy biją innych ludzi (ale tylko tych niebiorących udziału w walce) po głowach kijami baseballowymi za organizacje terrorystyczną” – napisał na Twitterze Donald Trump. Dodał, że decyzja ułatwiłaby pracę policji, która dba o bezpieczeństwo obywateli.

 

Wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych na temat lewicowej organizacji jest związana m.in. z atakiem bojówkarzy na jednego z konserwatywnych dziennikarzy – Andy’ego Ngo. Do napaści i dotkliwego pobicia doszło w lipcu w Portland. Bojówkarze obrzucili dziennikarza jajkami, mlekiem wymieszanym z cementem, a także pomalowali sprayem. Podczas manifestacji ranni zostali również postronni obserwatorzy protestu lewicowych środowisk.

 

To zdarzenie, a także starcie „Antify” z prawicowymi przeciwnikami doprowadziło do złożenia przez senatorów Teda Cruza oraz Billa Casssidy rezolucji, w której wzywają rząd do uznania lewicowej organizacji za terrorystyczną.

 

„Antifa to terroryści, brutalni, zamaskowani prześladowcy, którzy walczą z [rzekomym – przyp. red.] faszyzmem, chronieni przez liberalne środowiska” – powiedział Bill Cassidy. Dodał, że urzędnicy państwowi muszą mieć odwagę, aby zapobiec terrorowi i w porę uznać „Antifę” za organizację terrorystyczną.

 

Z kolei senator Ted Cruz napisał na Twitterze, że formacja jest pełna „ziejących nienawiścią radykałów”. „Antifa jest organizacją terrorystyczną złożoną z ziejących nienawiścią, nietolerancyjnych radykałów, którzy realizują swój ekstremalny program poprzez agresywną przemoc. Swoimi działaniami wielokrotnie pokazali, że ich głównym celem jest wyrządzenie krzywdy tym, którzy sprzeciwiają się ich poglądom” – stwierdził.

 

Ted Cruz zwrócił się również do dyrektora FBI Christophera Wraya z prośbę o możliwość zbadania działalności organizacji w kontekście ustawy RICO o wpływach z korupcji. Wray uznał jednak, że biuro FBI uznaje „Antifę” bardziej jako ideologię niż organizację.

 

 

Źródło: FOX News, wprost.pl, Twitter

WMa

 

 


DATA: 2019-07-28 16:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@hjk. A tak budzą się, zazwyczaj po to, żeby znowu zasnąć po cracku.
6 miesięcy temu / agricola
 
Czy słowa "dziecko kochane" powinny wyrażać lekceważenie i być obelgą? Możesz się z czyimiś poglądami nie zgadzać, możesz to wyrażać otwarcie i dosadnie, ale nie odwracaj znaczenia słów i nie niszcz języka.
6 miesięcy temu / Norman
 
@Aha o czym ty mówisz dziecko kochane? antifa właśnie i ruchy lgbt namawiaja do przemocy. spróbuj sobie wyść z czapeczką MAGA w /Seattle albo Portland, bardzo prawdobodobne, ze zostaniesz zaatakowany. Ite ciągłe white upremacy, whit privilage...dobrze tylko, żę afroamerykanie powoli się budzą
6 miesięcy temu / hjk
 
Niech zajmie sie Ku Klux Klanem i innymi neonazistowskimi orgamizacjami, którym sprzyja. W USA mają do tej pory o wiele większy problem niż jakaś antifa - ruchy pro-konfederackie. Ci ludzie nie uznają obecnego państwa, nawołują do buntów i samosądów na czarskórych. Niestety amerykańska prawica widzi tylko to co chce...
6 miesięcy temu / Aha
 
Brawo. Takiej decyzji oczekujemy. A następny krok to uznanie Antify za terrorystów w Polsce.
6 miesięcy temu / ola ala
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.