DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Donald Trump przyjedzie do Polski? Wszystko zależy od negocjacji w sprawie Fort Trump

Donald Trump przyjedzie do Polski? Wszystko zależy od negocjacji w sprawie Fort Trump
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

„Zaproszenie dla prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września jest aktualne, zaś sam prezydent USA skłania się ku tej wizycie” – informuje „Rzeczpospolita”.

 

Decyzja o ewentualnym przyjeździe prezydenta USA do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie zależeć przede wszystkim od uzgodnień między Warszawą, a Waszyngtonem w sprawie obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Gdyby negocjacje w tej sprawie zakończyły się sukcesem, to decyzja o stworzeniu Fort Trump zostałaby ogłoszona przez Trumpa właśnie podczas wizyty 1 września.

 

Według „Rzeczpospolitej” rokowania w między Polską a USA są na ostatniej prostej, czego ma dowodzić zaplanowana na czerwiec wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.  

 

Dziennik spekuluje, że za wrześniową wizytą przemawiają wybory do Sejmu na jesieni oraz wsparcie dla reelekcji Trumpa przez Polonię. Prezydent miałby też ogłosić ważne inicjatywy gospodarcze, szczególnie w energetyce, przypuszczalnie może chodzić o budowę elektrowni jądrowych przez Westinghouse.

 

Sprzyjające dla wizyty są wyniki gospodarcze w obrotach ze Stanami Zjednoczonymi na poziomie 13 mld dolarów, co prawda z 2,6 mld dolarów deficytem po stronie amerykańskiej, ale ze wzrostem do 5 proc. importu do Polski amerykańskiej ropy i węgla. Współpracy służą też duże kontrakty obronne Polski, m.in. niedawna sugestia o możliwości zakupu myśliwców F-35.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” / tvp.info

TK


DATA: 2019-04-15 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, pewnie lubi tu przebywać, jak lis w otwartym kurniku. Wokoło same głąby, lizidudki i frajerzy, żyć nie umierać.
2 miesiące temu / agricola
 
Po pierwsze zdecydowanie nie chcemy żadnego "fortu Trump", po drugie dość już rocznicowych i okolicznościowych szopek POPiSU.Szczytem absurdu w tej dziedzinie był moim zdaniem rozdęty do trzech dni pogrzeb zupełnie przedtem zapomnianego kontradmirała Unruga, we wrześniu 2018 roku.
3 miesiące temu / 717
 
Dude się tak stara... A Trump na pewno sprawi nam jakąś "miłą niespodziankę" w okresie od 1 do 17 września. Tak robią przyjaciele przyjaciołom.
3 miesiące temu / cichosza
 
Chabad z chabadem w purim planują chanuki.
3 miesiące temu / foto
 
Skąd rządzący w Warszawie POPiS ma taką niezachwianą pewność, że Trump nie jest dogadany z Putinem oraz że wszystkie te wojny nie mają służyć osłabieniu silnych jeszcze niektórych państw narodowych, zniszczeniu przeciwników nwo i przejęciu świata w systemie nowego porządku? Przecież Agendy 2030, 2050, plany ONZ, UE, UAfrykańska, połączenie tychże, planowanie EUrazji, spotkania dygnitarzy w Astanie, wszystkie te zdarzenia są szczegółowo opisywane w światowych mediach i każdy myślący człowiek dostrzega cele i skutki tych planów. Ich wdrażanie postępuje bardzo szybko i nie napotyka oporu żadnych obecnych władz. Myślę, że POPiS nas oszukuje z bardzo prostej przyczyny, sami są częścią składową żydowskiego nwo i zobowiązali się współpracować z rewolucją satanistyczną.
3 miesiące temu / ryk
 
Przyjedzie nas pouczyć w dniu 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej o tym, jak to Polacy mordowali Żydów i teraz muszą się rozliczyć w ramach ustawy 447? Wspaniała nowina! Jak szczyt bliskowschodni w Warszawie!
3 miesiące temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.