DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Donald Trump podjął decyzję. Umowa nuklearna z Iranem to przeszłość

Donald Trump podjął decyzję. Umowa nuklearna z Iranem to przeszłość
fot. pixabay.com

Stany Zjednoczone zrywają umowę nuklearną z Iranem – ogłosił w orędziu prezydent Donald Trump. „To okropna, jednostronna umowa, która nigdy nie powinna zostać zawarta” - oświadczył.

 

- Reżim irański finansował lata chaosu i terroru poprzez zagrabianie pieniędzy swoich obywateli - mówił Trump.

 

- Dlatego dziś oświadczam, że USA wycofają się z irańskiego porozumienia nuklearnego. Podpiszę też memorandum prezydenckie, które również nałoży surowe sankcje na irański reżim - powiedział Trump. Podkreślił jednak, że jest skłonny negocjować nową umowę.

 

Prezydent powołując się na ustalenia izraelskiego wywiadu zapewnił, że ma "ostateczne dowody", że Iran naruszył porozumiemie. Nie podał jednak szczegółów.

 

Hasan Rouhani, prezydent Iranu określił decyzję Trumpa mianem „historycznego doświadczenia dla Persów”. Jak podkreślił „USA nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań”.

 

Decyzję Donalda Trumpa pochwalił premier Izraela Benjamin Netanjahu. Jego zdaniem stanowiło ono "receptę na katastrofę, katastrofę dla naszego regionu, katastrofę dla światowego pokoju".

 

Do sprawy odniósł się także prezydent Francji. Emmanuel Macron powiedział, że Francja Niemcy i Wielka Brytania „ubolewają” z powodu decyzji Trumpa.

 

Celem zawartej w lipcu 2015 roku umowy między sześcioma mocarstwami (USA, Francja, Wielka Brytania, Chiny, Rosja i Niemcy) a Iranem było ograniczenie irańskiego programu nuklearnego w zamian za stopniowe znoszenie sankcji.

 

 

Źródło: rmf24.pl

luk

Dlatego dziś oświadczam, że USA wycofają się z irańskiego porozumienia nuklearnego. Podpiszę też memorandum prezydenckie, które również nałoży surowe sankcje na irański reżim - powiedział Trump. Podkreślił jednak, że jest skłonny negocjować nową umowę.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-usa-wycofuja-sie-z-porozumienia-nuklearnego-z-iranem-umowa-b,nId,2578929#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Dlatego dziś oświadczam, że USA wycofają się z irańskiego porozumienia nuklearnego. Podpiszę też memorandum prezydenckie, które również nałoży surowe sankcje na irański reżim - powiedział Trump. Podkreślił jednak, że jest skłonny negocjować nową umowę.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-usa-wycofuja-sie-z-porozumienia-nuklearnego-z-iranem-umowa-b,nId,2578929#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

DATA: 2018-05-09 16:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?USA nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań? te sformułowanie można podpiąć pod połowę Państw na tym globie.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Kto silnemu zabroni? Nowa wojenka się szykuje. Ogon (Izrael) macha psem (USA).
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Usa chce pobudzić gospodarkę następną wojną?
ponad 1 rok temu / Darek
 
Nie cieszy mnie triumfalny uśmiech Bibiego N.,ale niezależnie od uzasadnień Trump ma rację w jednej kwestii: ta umowa NIGDY nie powinna była zostać zawarta. A że polityka lubi równowagę, proponuję Donaldowi T. zagrać Żydom na nosie i wzmocnić drugą nogę. Czyli nas. Wetując legislacyjnego potworka numer 447.
ponad 1 rok temu / Spośród dwóch Donaldów T. wolę Trumpa
 
Trump robi to co Izrael każe . jest ich marionetką. Dał Izraelowi prawo do wypowiedzenia wojny. To skandal
ponad 1 rok temu / jam
 
"Prezydent powołując się na ustalenia izraelskiego wywiadu zapewnił, że ma "ostateczne dowody", że Iran naruszył porozumiemie. Nie podał jednak szczegółów." mógł poprosić o konsultacje Stevena Spielberga. Byłoby bardziej "dramatycznie"
ponad 1 rok temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.