DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Donald Trump o lewackiej propagandzie na uczelniach. Skończą się przywileje podatkowe?

Donald Trump o lewackiej propagandzie na uczelniach. Skończą się przywileje podatkowe?
fot. YURI GRIPAS/REUTERS/FORUM

Amerykański prezydent Donald Trump zwrócił na Twitterze uwagę na problem lewicowej propagandy na amerykańskich uczelniach. Skrytykował przyznawanie im dotacji i podatkowych przywilejów.

 

„Zbyt wiele uniwersytetów i instytucji szkolnych zajmuje się radykalnie lewicową indoktrynacją, a nie edukacją” napisał Donald Trump na Twitterze. Wezwał, by Departament Skarbu ponownie rozpatrzył kwestie ich przywilejów podatkowych i dotacji dla nich. Obecnie według przepisów amerykańskiego rządu koledże korzystają ze zwolnienia od płacenia podatków rządowi federalnemu. Nie ma przy tym znaczenia ich – prywatny lub publiczny – sposób finansowania.

 

Według amerykańskiego Urzędu Skarbowego (Internal Revenue Service) poparcie dla konkretnego punktu widzenia nie prowadzi do odebrania statusu instytucji edukacyjnej. Niezbędne jest jednak pełne informowanie studentów o faktach sprzecznych z popieranym poglądem. Chodzi o umożliwienie słuchaczom na wyrobienie sobie własnego zdania – podaje portal Politico.

 

Tymczasem jak zauważa Life Site News, dzisiejsze amerykańskie instytucje edukacyjne nie podają często nawet owych pełnych faktów kłócących się z popieranymi przez nich tezami. Dowodzi tego choćby 17 wydanie podręcznika do historii „The American Pageant”. Jak zauważył prezes „Education & Research Institute” Daniel Oliver, poświęca ona ponad 2 razy więcej miejsca politykom liberalnym niż konserwatywnym. Z kolei historyk Burton Folsom stwierdził, że książka przedstawia Stany Zjednoczone jako fundamentalnie zepsute. Natomiast autorzy marcowego raportu Narodowego Stowarzyszenia Uczonych (National Association of Scholars) stwierdzili, że w ciągu ostatnich 20 lat edukację przekształcono w narzędzie postępowej propagandy politycznej.

 

Z kolei Arthur Herman na łamach „American Affairs” zwrócił uwagę, że amerykański kryzys edukacji obejmuje też przedmioty takie jak technologia, inżynieria, matematyka i nauki przyrodnicze.

Przedmioty te nie cieszą się popularnością Amerykanów, a z wiedzy tamtejszych profesorów chętniej korzystają imigranci. Zwrócił on uwagę na ich liczebną przewagę choćby na departamencie informatyki Uniwersytetu Harvarda. Nie wróży to dobrze przyszłej rywalizacji technologicznej choćby z Chinami.

 

Z kolei decydujący się chętnie na przedmioty humanistyczne Amerykanie stają się często przedmiotem lewicowego prania mózgów. Istnieją jednak nieliczne wyjątki koledzy oferujących edukację klasyczną w najlepszym wydaniu. Należy do nich choćby Saint John’s College w Nowym Meksyku opierający program nauki na wielkich księgach Zachodu – od Homera po Einsteina.

 

Źródła: lifesitenews.com / American Affairs / sjc.edu

mjend


DATA: 2020-07-15 15:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Matecznik anarcistow ,tojuz nie uczelnia , apolegoci mini war , gdzie intencja będzie zbrodnia , intencja myśli,
10 dni temu / perun
 
Brawo Tramp.
17 dni temu / Cv
 
W Polsce jest to samo. Takie lekarstwo na ten problem i u nas by się przydało. Pozytywne skutki gwarantowane
18 dni temu / Promyk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.