DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Donald Trump nominował nowego sędziego Sądu Najwyższego. Czy do Ameryki wróci „normalność”?

Donald Trump nominował nowego sędziego Sądu Najwyższego. Czy do Ameryki wróci „normalność”?
fot. JIM BOURG / REUTERS / Forum

Brett Kavanaugh jest nowym Sędzią Najwyższym USA. Zastąpił na stanowisku Anthony’ego Kennedy’ego, który znany był z wspierania środowisk LGBT i procederu aborcyjnego. Czy nowa nominacja oznacza dla Ameryki zmianę na lepsze?

 

Trump chwalił nowego kandydata za kierowanie się zasadą „równości wszystkich wobec prawa”. Określił go jako „doskonałego sędziego, który ma jasny i efektywny styl działania (…) i jest postrzegany jako jeden z najświatlejszych umysłów prawniczych naszych czasów”.

 

- Zachowując dziedzictwo Ronalda Reagana, nie są dla mnie istotne prywatne poglądy kandydata - powiedział Trump. - Dla mnie najważniejsze jest, aby dostosowali swoje poglądy do litery prawa i Konstytucji - dodał.

 

Lila Rose, prezydent i założyciel organizacji pro–life „Live Action” wyraża nadzieję, że „będzie działał zgodnie z Konstytucją, a więc z jednym z podstawowych praw w niej zapisanym, czyli prawie do ochrony życia”.

 

- Podczas gdy Sąd Najwyższy orzeka w bardzo wielu sprawach, wyrażamy nadzieję że dostrzeże wielką niesprawiedliwość jaką jest cały proceder aborcyjny i w końcu podtrzyma prawo do życia dla wszystkich ludzi, zarówno narodzonych, jak i nienarodzonych – podkreśliła Lila Rose.

 

Bett Kavanaugh znany jest z sympatii do konserwatywnych komentatorów życia publicznego oraz orzekania w oryginalnym, konserwatywnym duchu konstytucji. Mimo, że w porównaniu z poprzednim kandydatem zmiana w kontekście ochrony życia wydaje się niezaprzeczalnie lepsza, część z komentatorów zaleca ostrożność.

 

Kavanaugh w jednej ze spraw dotyczącej aborcji orzekł, że dotychczasowy precedens wynikający z rozprawy Roe vs. Wade będzie przez niego zachowany. „Sprawa Roe vs. Wade” zakończyła się orzeczeniem sądu, który dopuścił do zabijania nienarodzonych na każdym etapie ciąży. Na podstawie orzeczenia ówczesnego składu Sądu Najwyższego, zmieniono prawo zakazujące aborcji w 48 stanach. Decyzja ta uczyniła „prawo” do aborcji „fundamentalnym prawem konstytucyjnym” każdej kobiety.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR   


DATA: 2018-07-10 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanse cz. 2 Heitkamp raczej odpada, zostaje jeszcze senator Manchin i Donnelly. Manchin już zapowiedział, że chciałby kogoś centrowego i popierającego Roe v Wade, jednak może zmienił zdanie po niedawnej rozmowie z Trumpem. Donnelly zaś jeszcze nie zabrał zdania w tej istotnej sprawie. W senacie znajduje się jeszcze niejaki Bob Casey, który jako praktykujący katolik sprzeciwia się w 100% aborcji. Zwykle głosował jak jego partia (tylko nie w sprawach aborcji), jednak może teraz w perspektywie obalenia Roe v Wade wyjdzie jej naprzeciw. Reasumując, wystarczy że pojawi się McCain i jeden z demokratów zagłosuje za Kavanaugh'em to całe przedsięwzięcie się uda, ponieważ w momencie kiedy w głosowaniu jest wynik 50:50 decydujący jeden głos dostaje wiceprezydent. Nie ma wątpliwości, że niezwykle konserwatywny Pence zagłosuje za życiem i przeciw sodomii.
8 miesięcy temu / Scriptor
 
Jeszcze pozostaje istotna kwestia, mianowicie jakie ma on szanse. Obecnie w senacie partia republikańska ma większość 51 senatorów (na 100), jednak w tych 51 mamy dwie pro-zabójczynie i republikanki tylko z nazwy, Susan Collins i Lise Murkowski (o zgrozo, obie podobno katoliczki, a jedna nawet polskiego pochodzenia...), które zapowiedziały już sprzeciw. Jest jeszcze senator John McCain, ale z powodu zaawansowanego nowotworu nie bierze on już udziału w głosowaniach (ale miejmy nadzieje, że na to ze względu na to jakie jest istotne, wybierze się). Co do demokratów, to obecnie w senacie znajduje się trzech senatorów z tzw. czerwonych (republikańskich) stanów, którzy zwykle głosowali tak jak partia republikańska, do tego w ich stanach niedługo odbywają się wybory. Jednak podobno Richard Durbin (bardzo istotny demokrata) wręcz na kolanach błagał ich o przeciwstawienie się nominacji Trumpa. Do tego pani senator Heitkamp bardzo mocno przeciwstawia się życiu.
8 miesięcy temu / Scirptor
 
Co to tego jego domniemanego poparcia dla Roe v Wade to on tylko uznał to prawo za obowiązujące podczas orzeczenia. Innymi słowy musiał uznać za istniejący ten niewątpliwie wstrętny akt prawny, co nie zmienia faktu, że może chcieć (i najpewniej chce) mu się przeciwstawić. Według większości analityków plasowałby się na drugim (zaraz po niezwykle konserwatywnym katoliku Thomasie) miejscu w Sądzie Najwyższym pod względem konserwatywności. Teraz nam, jako członkom kościoła powszechnego, pozostaje się tylko gorliwie modlić o to aby ta nominacja przeszła. Pamiętajmy, że Jezus może dokonać niezwykłych przemian nawet w sercach tych skrajnie pro-zabijanie senatorów demokratycznych. MUSIMY TYLKO WIERZYĆ! Ta zmiana może być niezwykle istotna. Polecam odmówić dzisiaj różaniec w tej ważnej intencji.
8 miesięcy temu / Scriptor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.