DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Donald Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga

Donald Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga
Donald Trump na Marszu dla Życia, Fot. LEAH MILLIS/Reuters

Prezydent Donald Trump wziął udział w waszyngtońskim Marszu dla Życia. To największa manifestacja pro life na całym świecie. Amerykański przywódca podkreślił, że jest zwolennikiem „prawa do życia”, a dzieci są cennym i świętym darem od Boga.

 

Ulicami Waszyngtonu przeszedł 47 Marsz dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia. Tegoroczna manifestacja przejdzie do historii, ponieważ to pierwsze tego typu wydarzenie, w którym wziął udział prezydent Stanów Zjednoczonych. W swoim wystąpieniu Donald Trump podkreślał, że jest dumny z obecności na Marszu dla Życia, a jego poglądy są pro life. „Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu” – powiedział.

 

Amerykański przywódca podziękował za zaproszenie do wzięcia udziału w manifestacji i podkreślił, że wszystkie „matki są bohaterami”, a zwolennicy ochrony życia „sprawiają, że misją naszego życia jest szerzenie łaski Bożej”. Donald Trump prosił, aby każdy z uczestników Marszu zawsze bronił życia od poczęcia.

 

„Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga” – apelował prezydent. Jednocześnie podziękował wszystkim młodym osobom za przyjazd i udział w wydarzeniu. „Młodzi ludzie są sercem Marszu, a to wasze pokolenie czyni Amerykę prorodzinnym narodem” – mówił.

 

Donald Trump w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność walki w obronie życia. „Wszyscy dzisiaj rozumiemy odwieczną prawdę: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga. (…). Razem musimy pielęgnować i bronić świętości i godności ludzkiego życia. Kiedy trzymam w rękach noworodka, wiem jak bezgraniczną miłość niesie w rodzinie” – podkreślał prezydent.  

 

Podczas przemówienia, Trump przypomniał działania, które podjął podczas swojej pierwszej kadencji, które miały na celu ochronę życia i zmniejszenie liczby dokonywanych aborcji. Obiecał, że jego administracja nadal będzie bronić życia i prawa do sprzeciwu wobec aborcji. „Razem jesteśmy głosem dla pozbawionych głosu” – kontynuował.

 

Prezydent przypomniał także stanowisko Partii Demokratycznej w sprawie aborcji. „Demokraci przyjęli najbardziej radykalne i skrajne stanowiska jakie widzieliśmy od dziesięcioleci” – mówił. Dodał, że to za sprawą Demokratów Kongres głosował nad legalizacją późnej aborcji, a także sprzeciwiał się wprowadzeniu nakazu ratowania dzieci, które przeżyły własną aborcję.

 

Donald Trump złożył życzenia wszystkim matkom stwierdzając, że są bohaterkami. „Każda osoba jest warta ochrony i wiemy, że każda ludzka dusza pochodzi od Boga, a każde ludzkie życie urodzone i nienarodzone jest stworzone na święty obraz wszechmogącego Boga” – podkreślił zdecydowanie prezydent USA. „Nie wiemy co osiągną nasi nienarodzeni obywatele. Ale wiemy, że każde życie przynosi miłość na ten świat, każde dziecko przynosi radość rodzinie. Każda osoba jest warta ochrony” – mówił.

 

Portal LifeSiteNews.com zauważa, że Donald Trump jest uważany w Stanach Zjednoczonych za największego w historii urzędu „przyjaciela ruchu pro life”.

 

Jako prezydent, Trump przywrócił i rozszerzył zakaz wspierania finansowego zagranicznych organizacji zaangażowanych w promocję aborcji. Dzięki tej decyzji, ogromne fundusze straciła znana klinika aborcyjna Planned Parenthood. Trump uchylił również przepisy z czasów Baracka Obamy, które umożliwiały poszególnym stanom wsparcie tego typu organizacji, a także zakazał zmuszania do współfinansowania aborcji z planów ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Ponadto administracja Białego Domu konsekwentnie pracuje nad obroną życia i przeciwdziałaniem aborcji na agendzie ONZ. Jednym z postulatów jest walka z coraz częściej powtarzanym sformułowaniem, które określa aborcję jako „prawo człowieka”. Warto dodać, że 22 stycznia prezydent zdecydował, że każdego roku w USA obchodzony będzie „Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia”.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-01-24 22:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marsz dla Życia . Pan Bóg mu tego nie zapomni bo On jest Drogą Prawdą i Zyciem
7 miesięcy temu / wladekadam
 
Brawo Trump! Jest nadzieja dla świata, jeśli prezydent takiej światowej monarchii, jakim jest USA, broni życia poczętego. Mam nadzieję, że za słowami pójdą czyny!
7 miesięcy temu / Zwykły katolik
 
Donald Trump nie jest idealnym człowiekiem jak zresztą każdy z nas, ale jako głowa państwa odważnie opowiada się i broni życia w USA jak i na arenie miedzynarodowej.Byłem wczoraj na Marszu byłem na wieczornym spotkaniu gdzie dodatkowo prezydent Trump przemawiał . Nie bronię na ślepo ale jeśli jesteś bez winy pierwszy rzuć kamień.
7 miesięcy temu / Beniamin
 
447 podpisał 8 maja, w rocznicę dnia zwycięstwa USA+ZSRR nad Polską. Niech sobie nie wyciera gęby Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / $$$
 
Aborcja to rzeź niewiniątek XXI wieku!
7 miesięcy temu / Król Artur
 
W wielkiej polityce liczą się gesty i symbole,prawda jest zakryta, to jasne. Szkoda że takich gestów, nawet pustych brak w naszej polityce. Za to wyziera bardzo brzydka prawda. Smutne.
7 miesięcy temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.