DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Donald Trump krytykuje Niemców: migracja kołysze wątłą berlińską koalicją

Donald Trump krytykuje Niemców: migracja kołysze wątłą berlińską koalicją
REUTERS/Jim Bourg

„Ludność Niemiec obraca się przeciwko przywódcom tego kraju, ponieważ migracja kołysze już wątłą berlińską koalicją. Przestępczość w Niemczech jest coraz większa” – napisał na Twitterze Donald Trump. Prezydent USA ostro skrytykował politykę migracyjną prowadzoną przez Berlin i odniósł się do sporu pomiędzy dwoma partiami chadeckimi CDU i CSU wchodzącymi w skład koalicji kanclerz Angeli Merkel.

 

„Wielkim błędem Europy było wpuszczenie milionów ludzi, którzy tak mocno i gwałtownie zmienili jej kulturę” – ocenił Trump. „Nie chcemy, żeby to, co się dzieje w Europie z imigracją, przydarzyło się nam!” – dodał w kolejnym tweecie.

 

Bawarska CSU kierowana przez szefa MSW w rządzie Angeli Merkel – Horsta Seehofera grozi rozerwaniem koalicji rządowej. Partia domaga się fundamentalnego zwrotu w polityce migracyjnej Niemiec, postulując rzeczywiste a nie fikcyjne jak to ma miejsce obecnie umożliwienie odsyłania nielegalnych przybyszów.

 

Zasadniczym postulatem CSU w sporze o uchodźców jest wprowadzenie możliwości odsyłania jeszcze znad niemieckiej granicy tych imigrantów, którzy złożyli już wniosek o azyl w innym kraju Unii Europejskiej. Dodatkowo Horst Seehofer chce radykalnie ograniczyć świadczenia finansowe dla przyjętych już uchodźców, zastępując je niemal całkowicie świadczeniami rzeczowymi. Wreszcie polityk chce wydłużyć z 15 do 36 miesięcy okres, podczas którego azylant w ośrodku azylowym nie otrzymuje normalnych świadczeń socjalnych, a jedynie bardzo podstawową pomoc. Ostatni postulat to dogłębna reforma skompromitowanego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF).

 

Więcej o kryzysie w Niemczech przeczytasz TUTAJ.

 

Źródło: Twetter, PCh24.pl

TK


DATA: 2018-06-18 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.