DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Donald Trump chce wystawić słony rachunek krajom, w których stacjonują wojska USA

Donald Trump chce wystawić słony rachunek krajom, w których stacjonują wojska USA
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Prezydent USA chce przerzucić koszty stacjonowania żołnierzy USA na kraje przyjmujące. Mowa jest też o dodatkowej opłacie za amerykańską obecność”, podaje serwis interia.pl. Obecnie w ponad 160 krajach na całym świecie stacjonuje ponad 170 tysięcy żołnierzy Stanów Zjednoczonych.

 

Nowa opłata „Cost Plus 50” to pomysł prezydenta USA Donalda Trumpa, zakłada iż każdy kraj, w którym znajdują się amerykańscy wojskowi, miałby zapłacić nawet 150 procent kosztów ich pobytu. Miałby to być zapłata za „przywilej goszczenia Amerykanów”.

 

Propozycja przywódcy USA jest dyskutowana wśród przedstawicieli administracji Białego Domu. Pomysł już budzi jednak kontrowersje w Pentagonie i wśród amerykańskich oficerów. – Kiedy pierwszy raz o tym usłyszałem, byłem zdumiony. To nie mogą być poważne, polityczne rozważania – powiedział w rozmowie z Deutsche Welle emerytowany generał Ben Hodges, były dowódca wojsk NATO w Europie.

 

„O tym, że Trump nie żartuje, mogą świadczyć ostatnie negocjacje z Koreą Południową. Kraj ten jest na trzecim miejscu, po Japonii i Niemczech, pod względem liczebności amerykańskich żołnierzy. Stacjonuje ich tam 26 tysięcy. Prezydent USA zażądał od Seulu większych pieniędzy za obecność wojskową”, zauważa serwis interia.pl.

 

Chcemy pokrycia kosztów i dodatkowo 50 procent – miał powiedzieć Koreańczykom amerykański przywódca. Ostatecznie osiągnięto tymczasowe porozumienie. Korea Południowa zapłaci rocznie prawie 100 milionów dolarów więcej – 924 mln zamiast 830 mln.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2019-03-13 11:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem ma rację. Zalecam aby najpierw przykładnie zapłacił israell
11 miesięcy temu / GR
 
Niemcy tylko na to czekają
11 miesięcy temu / Ajot
 
To co "Forsa Trump" ?
11 miesięcy temu / Nick
 
Dawniej to się nazywało wojska najemne, albo zaciężne. Król lub książę wynajmowali je za pieniądze do obrony lub ataku, zazwyczaj dobrze wyposażone i wyszkolone, minus był taki. że trzeba słono płacić i gdy nie ma kasy to palcem nie kiwnęli.
11 miesięcy temu / Piotr
 
To moze niech okpanci..tfuu..stacjonerzy pojadä z powrotem do USA? Tylko kto wtedy bedzie bulil za wojsko w koszarach,lub gdy rozpuszczä do domu za bezrobotne 170 tys wojska? No i wreszcie- zero wojsk,zero zabezpieczenia interesöw w danym rejonie....
11 miesięcy temu / X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.