DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Donald Trump: media dyskryminują obrońców życia. „Dlaczego nie piszecie o Marszu dla Życia?”

Donald Trump: media dyskryminują obrońców życia. „Dlaczego nie piszecie o Marszu dla Życia?”
Fot. Reuters / Lucas Jackson / Forum

W środowym wywiadzie z  telewizją Donald Trump skrytykował media za stronniczość w sprawie ochrony życia poczętego. Jak podkreślił relacjonują one demonstracje feministek, a ignorują demonstracje obrońców życia. Tymczasem w piątek w Waszyngtonie odbędzie się Marsz dla Życia. Coroczne marsze to największe obywatelskie manifestacje w Stanach Zjednoczonych.


Donald Trump w środowym wywiadzie z ABC stwierdził, że media dostrzegają działania pro-aborcyjne, takie jak Marsz na Waszyngton z 21 stycznia. Tymczasem zamierzają ignorować działalność obrońców życia. Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że w piątkowym marszu w obronie życia udział weźmie również dużo ludzi, niewykluczone, że więcej, niż w manifestacji feministek. Mimo to słyszał, że prasa zamierza zignorować piątkowy Marsz dla Życia. 


Jak informuje portal Life Site News, coroczny Marsz dla życia to największa w USA demonstracja w obronie praw obywatelskich. Istnieją jednak obawy, że także tegoroczna edycja zostanie zignorowana przez dziennikarzy. Według jednego z badań media informowały o sprawach związanych z ubiegłoroczną manifestacją 129 razy rzadziej, niż o tegorocznym lewackim Marszu na Waszyngton.


Marsz dla Życia 27 stycznia to 44 tego typu wydarzenie. Organizatorzy nieprzypadkowo wybrali termin Marszu. To właśnie w drugiej połowie stycznia 1973 roku amerykański Sąd Najwyższy zalegalizował aborcję w całych Stanach Zjednoczonych. Liczba dzieci nienarodzonych zabitych od tego czasu w USA przekracza 56 milionów. Obrońcy życia żądają unieważnienia tragicznego w skutkach wyroku w sprawie Roe versus Wade.


Zależy to od 9-osobowego gremium Sądu Najwyższego. Po śmierci konserwatywnego Antonina Scalii na jednym miejscu jest wakat. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiadał mianowanie na jego miejsce obrońcy życia. Decyzja w tej sprawie podlegać będzie jeszcze zatwierdzeniu Senatu. 

Źródło: lifesitenews.com

mjend 
DATA: 2017-01-27 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Viva prezydent Trump. Imponuje mi jego niekonwencjonalna odwaga zerwania z polityczną poprawnością oraz szybkość i zdecydowanie w działaniu. Wiele sobie po nim obiecuję.
ponad 1 rok temu / Fantrump
 
Holocaust to znaczenie ludobójstwa we wszystkich językach świata. Nie ma uzasadnienia by zastępować wybiórczo słowo holocaust zamiast ludobójstwo, pierwsze wynika z przypowieści wiary, wiary nie naszej. Będę monotematyczny jeśli zauważę, że Niemcy zagłodzili na śmierć ponad 1,5mln. rosyjskich jeńców wojennych i co? To więcej jak zginęło Żydów w Auschwitz. To gdzie w tych przypadkach jest większy holocaust? Jedno i drugie to ludobójstwo. I nie ma czegoś straszniejszego. A jeśli, to Wołyń.
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Pomnik holokaustu aborcyjnego miałby wysokość windy kosmicznej.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Po czynach go poznacie
ponad 1 rok temu / Maciek
 
56 milionów zamordowanych dzieci i nadal nie nazywa się sprawy tak, jak na to zasługuje: "holokaust aborcyjny". W Europie liczba ta jest pewnie podobna lub większa. Pomnik tego holokaustu, aby odddać skalę zbrodni, znacznie przekraczałby rozmiary muzeum w Oświęcimiu i uważam, że trzeba go zbudować. Chyba tylko wtedy otworzą się władzom oczy. Przy okazji okaże się, że holokaust nazistowski, wcale nie był straszniejszym od tego aborcyjnego. Zostawił bardziej dostrzegalny ślad. Jeden i drugi holokaust pochodzi z głębokich umysłowych ciemności.
ponad 1 rok temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.