DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka

Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka
Fot. REUTERS / Kevin Lamarque / FORUM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w niedzielnym wywiadzie z CBS w programie „60 minut” stwierdził, że jesteśmy świadkami zmian klimatu. Uznano to za wycofanie się z jego wcześniejszej negacji globalnego ocieplenia. Należy jednak podkreślić, że Donald Trump nie stwierdził, że owo ocieplenie stanowi dzieło człowieka. Stwierdził zaś, że tego „nie wie”.

 

Podkreślił zarazem, że nie chce wydawać bilionów dolarów i tracić milionów miejsc pracy w imię walki z ociepleniem. Donald Trump stwierdził, że przemiany klimatu to proces rozciągnięty na miliony lat. Podkreślił, że za jakiś czas może on przebiegać w odwrotnym kierunku.  

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych niejednokrotnie negował oficjalną narrację o zmianach klimatycznych. Jak podaje CBS, na przykład w 2012 roku Donald Trump określił twierdzenie o ociepleniu klimatu mianem fałszu. „Ideę globalnego ocieplenia wymyślili Chińczycy dla Chińczyków, aby uczynić amerykańską produkcję niekonkurencyjną” – napisał wówczas na Twitterze. Za tego typu wypowiedzi polityk spotkał się z ostrą krytyką środowisk postępowych.

 

W pierwszej połowie października Międzynarodowy Panel ds. Zmian Klimatu ogłosił raport, w którym ostrzegł, że ludzkość powinna do 2030 roku powstrzymać skutki zmian klimatycznych. Zdaniem „ekspertów” konieczne są zakrojone na szeroką skalę działania władz. W przeciwnym razie globalne ocieplenie doprowadzi jakoby do katastrof naturalnych.

 

Tymczasem analizy NASA sugerują, że dochodzi wręcz do oziębienia klimatu.

 

 

Źródła: cbsnews.com / businessinsider.com.pl

mjend

 

 


DATA: 2018-10-16 15:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Klimat zmienia się cyklicznie wraz z aktywnością słońca.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Nobel dla Al Georgea to drobne w porównaniu z tym co otrzymał od spekulacyjnych banków za limity emisji CO2.
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Ale w wirtualnym świecie Stormera część południowej Grenlandii jest zielona nie w jakimś (fuj!) średniowieczu, tylko z datą -116000 :)
ponad 1 rok temu / do szpulas11
 
Skoro naukowcy "łatwo" wykażą wpływ człowieka na klimat, czemu tego do tej pory nie zrobili (nie krępuj się, nie zdziwi mnie odpowiedź w stylu "bo mogą wykazać, ale nie chcą"). A przy okazji, jeśli nawet założymy że winni są ludzie, to właśnie z tego założenia wynika że w obecnej chwili mechanizm ocieplenia byłby nie do odwrócenia. No chyba że proponujesz wybić kilka miliardów już żyjących ludzi, a pozostałym przy życiu hedonistom zaproponujesz wyrzeczenia cofające ich poziom życia do znienawidzonego przez was średniowiecza. Czyli złożysz propozycję niemożliwą do zrealizowania :)
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@Stormer :) jakieś duby smalone o tej Grenlandii(W średniowieczu była zielona i kwitnąca)na południu rosną wciąż drzewa, krzewy i różne roślinki. temp. -7 styczeń +10 lipiec
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Klimatolog: Część południowej Grenlandii była zielona mniej więcej 116 000-130 000 lat temu. Reszta była pod lądolodem od kilkuset tysięcy lat. Jeżeli Trump ma wątpliwości, to naukowcy łatwo mu wykażą jaki jest wpływ działalności człowieka na klimat Ziemi zwłaszcza od czasów rewolucji przemysłowej.
ponad 1 rok temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.