DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

„Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej”. Marsze POLexit w całej Polsce

„Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej”. Marsze POLexit w całej Polsce
Marcin Rozpedowski/Pacific Press via ZUMA Wire

1 maja ulicami wielu polskich miast przeszły manifestacje POLexit. Odpowiedzialny za ich organizację Obóz Narodowo-Radykalny domaga się wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Protestujący chcą „budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej”.

 

Manifestacje zaplanowano na ulicach Chełmży, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

 

- Ich ideą jest wyrażenie krytycznego stosunku do obecności Polski w Unii Europejskiej - wyjaśnia Szymon Mailian z mazowieckiego ONR-u. - Zbieramy się, by zaprotestować przeciw polityce UE i wynaradawianiu społeczeństw europejskich przez te instytucję. Sprzeciwiamy się jej i będziemy to robić tak długo, aż nie będzie ona właśnie zrzeszeniem narodów - wyjaśnia.

 

„Unia Europejska jest demoliberalną utopią, o której śnią zamknięci w złotych pałacach eurofederaliści. Aby ten sen się ziścił, od wielu lat systematycznie rozbijana jest tożsamość narodów europejskich, niszczony jest duch, który w przeszłości prowadził te narody do wielkości. Niszczona i rugowana jest religia chrześcijańska, na której fundamencie zbudowana została cywilizacja europejska, a w zamian propagowane są dewiacje i zboczenia, które prowadzą do moralnego rozkładu społeczeństw” – czytamy w oświadczeniu ONR.

 

Jak podkreślają organizatorzy „dzieła upadku dopełniają na równi zgubne i utopijne hasła tzw. multikulturalizmu. Rozbite wewnętrznie narody Europy są dobijane masową imigracją, głównie z obszaru Afryki i Bliskiego Wschodu, wywołującą coraz większe napięcia społeczne i rzucającą na całą Europę Zachodnią cień krwawych zamachów terrorystycznych”.

 

Wobec tych zagrożeń ONR rzuca hasło „POLexit”. „Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej i podjęcia wysiłku budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej” - piszą narodowcy.

 

Na swoją pikietę „Dość brukselskiej okupacji” w 12. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszają także przedstawiciele Klubu imienia Romana Dmowskiego, Ruchu Narodowego i partii KORWiN. Pikieta odbędzie się w w Zgierzu.

 

 

 

 

 

Źródło: FB/Polskie Radio

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2016-05-01 19:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem ZA Głosujmy RAZEM. Zadna UE nie będzie nas straszyła sankcjami za to że nie chcemy uchodzców-zabójców
ponad 3 lata temu / Alicja
 
To obierzcie kierunek na wschód i będzie spokojnie
ponad 4 lata temu / normalny
 
Nie możemy opuścić struktur unijnych ,ale możemy domagać się uczciwości, sprawiedliwości i szacunku.
ponad 4 lata temu / dana
 
wyjść,to mozna w kazdej chwili z imienin u cioci klary. Na UE jestesmy skazani,ale to nie znaczy,ze nie mozemy w niej byc na naszych warunkach przed nami walka o suwerenność i = sprawiedliwość wszystkich członkow UE.
ponad 4 lata temu / uu.
 
Nie da rady póki chodzę na grzyby do Niemiec. Chociaż wolno zebrać tylko 1kg to mam upatrzone po niemieckiej stronie miejsce na prawdziwki. Dlatego nie. No i wnuczka jedzie w weekend do Danii do "Legolandu". Aha, w Szczecinie nie ma zoo i dzieci jeżdżą do Uckermunde. Jeszcze jedno Niemcy mają wspaniałe ścieżki rowerowe wzdłuż granicy.Dlatego też wielkie sorry ale nie wychodzimy z Unii.
ponad 4 lata temu / Ex żołnierz
 
Kiedyś marzyliśmy o tym, aby być autonomicznym partnerem cywilizacji zachodniochrześcijańskiej. A teraz co się dzieje?... Putin lepiej by tego nie wymyślił. Nawet nie musi nic już robić. Polscy tzw. "patrioci" zrobią to za niego, bo chcą osłabić Unię, która daje nam gwarancje bezpieczeństwa. Najlepiej od razu go jeszcze poprosić o ochronę. Oj, durny ten naród, durny. Wszyscy, którzy dziś chcą dziś wyjść z Unii, konsekwentnie nie powinni też korzystać z całej infrastruktury wybudowanej przy udziale środków unijnych. Ale pewnie nawet nie zrozumieją, co to "infrastruktura". Lepszy dla nich zapach własnej, polskiej wygódki.
ponad 4 lata temu / Opar Absurdu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.