DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Dołącz do Narodowej Nowenny Pompejańskiej!

Dołącz do Narodowej Nowenny Pompejańskiej!

Nowenna Pompejańska nie bez przyczyny jest nazywana „Nowenną nie do odparcia”. To jedna z najpopularniejszych Maryjnych modlitw na świecie, a status ten zawdzięcza swej niezwykłej skuteczności. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do włączenia się w akcję narodowego odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Niech każdy Polak, od maja, codziennie przez 54 dni, ucieka się do Matki Bożej. Do akcji można dołączyć na stronie Pompejanska.org.

 

Ta cudowna modlitwa powstała po relacji Fortunatiny Agrelli, ciężko chorej na padaczkę neapolitanki, której objawiła się Matka Boża i nakazała codziennie przez 27 dni błagać o uzdrowienie, a kolejne 27 dni dziękować za otrzymaną łaskę. Maryja mówiła: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.

 

W 1890 roku, a więc sześć lat po objawieniu, papież Leon XIII uznał uzdrowienie i to wydarzenie dało początek nabożeństwu do Królowej Różańca Świętego. Również i dziś, dzięki pobożnemu odmawianiu Nowenny Pompejańskiej, miliony ludzi na całym świecie wyprosiły dla siebie potrzebne łaski.

 

Modlitwa jest jednak bardzo wymagająca i uznawana za jedną z najdłuższych modlitw Kościoła katolickiego. Więcej o samej modlitwie można dowiedzieć się przechodząc na stronę Pompejanska.org.

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich, aby w maju, miesiącu, w którym wspominamy rocznicę Objawień Fatimskich, dołączyć do Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Każdy katolik może, a nawet powinien uciekać się do najwspanialszej Matki, by prosić w intencjach swoich, ale także modlić się za Ojczyznę i Kościół Święty!

 

Stowarzyszenie zaprasza do odwiedzin strony internetowej Pompejanska.org, zamówienia pakietu „Matko Boża Pompejańska – okryj nas płaszczem Swej opieki!” i udziału w tym modlitewnym szturmie.

 

Każdy uczestnik tej inicjatywy otrzyma broszurę „Nowenna nie do odparcia” zawierającą m.in. informacje o powstaniu Nowenny, modlitwy oraz świadectwa osób, które wyprosiły liczne łaski, małą ulotkę, która ułatwi modlitwę i pozwoli notować odmówione części Różańca oraz kartę na podziękowania i prośby do Matki Bożej Pompejańskiej.

 

Wszystkie wypełnione i odesłane karty zostaną przekazane do Sanktuarium w Pompejach, gdzie przed Cudownym Obrazem zostanie odmówiony różaniec w intencji wszystkich uczestników akcji.

 

Źrodło: piotrskarga.pl

 

 


DATA: 2020-05-22 06:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Któż jest moją matką i moimi braćmi?"
20 dni temu / SEcond
 
Kim jest Maryja! Jest bytem stworzonym, arcydziełem boskiego dzieła stworzenia i jego uwieńczeniem.Istotą najdoskonalszą i najświętszą ze wszystkich stworzeń.Jest osłonięta płaszczem majestatu bożej miłości w sposób jedyny i wyjątkowy.Jest Matką Boga-Człowieka, Jedynego Zbawiciela Jezusa Chrystusa,prawdziwego i rzeczywistego Pana wszechświata,bytów widzialnych i niewidzialnych.W związku z powyższym jest mocno osadzona w dziele zbawczym swego Syna.Jest Królową Aniołów a także z woli Jezusa wypowiedzianej na Krzyżu jest matką ludzi wierzących! Mieć nabożeństwo do Maryi to rzecz zbawienna; a praktyka Różańca Świętego to "młot" na upadłego anioła i uświęcenie duszy. Wyprasza Ona swoim czcicielom obfitość potrzebnych łask. Maryja wszystko czyni na chwałę Boga! Bez obawy że"wchodzi w rolę Boga Ojca" - to protestancka fałszywa śpiewka!
21 dni temu / t
 
Do second: Tak, ja też miałem podobne obawy do Ciebie. Jednak wierzymy w ukoronowanie Maryi na Królową, to zmienia postać rzeczy, tak mi się wydaje. Pozdrawiam.
21 dni temu / Jan
 
Odmawiałem nie raz, ale wiele razy, nie zawsze wytrwałem do końca. Wiem z całą pewnością, że ta długa modlitwa potrafi zdziałać cuda. Doświadczyliśmy tego w naszej rodzinie. Otrzymujemy też dary, o które nie prosiliśmy, a przy tym pokój wewnętrzny. Gorąco zachęcam wszystkich do wejścia na drogę różańca!
21 dni temu / Jan
 
Wystarczy przeczytac "Na moja czesc" i lampka sie powinna zapalic. Jezus Chrystus tylko raz powiedzial by robic cos na Jego czesc. Byla to oczywiscie ostatnia wieczerza. Zawsze kierowal wszystkich do Ojca. "Dalam wam 6 dni aby pracowac" z La Salette. Tutaj objawiona wchodzi w role Boga Ojca.
21 dni temu / Second
 
Od wczoraj 13. Majtez ruszyla akcja wielkiej nowenny pompejańskiej do której można dołaczyć sie w każdej chwili i przedluzyć ja o dlugosc dni "spóźnienia" Do acji dołaczyła sie ogromna ilosc zakonow męskich i zenskich. Dobrze ze istnieja takie akcje.Gorąco polecam wziasc udział w którejś z nich.
21 dni temu / Pan Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.