DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Dokąd zmierza Eurowizja? Feministyczną piosenką z pogańskim tłem zwyciężył kraj spoza Europy

Dokąd zmierza Eurowizja? Feministyczną piosenką z pogańskim tłem zwyciężył kraj spoza Europy
Netta Barzilaj podczas wykonywania piosenki pt. Toy podczas finału Eurowizji 2018. Źródło: Eurovision Song Contest/YouTube

Jeśli ktoś myślał, że po zwycięstwie homoseksualisty o pseudonimie Conchita Wurst Eurowizja już nikogo nie zaskoczy skalą rewolucyjnej propagandy, to był w potężnym błędzie. W tym roku zwyciężyła bowiem artystka śpiewająca utwór o feministycznym wydźwięku, a podczas występu Netty Barzilaj na scenie ustawiono dziesiątki pogańskich kotów maneki-neko rodem z Dalekiego Wschodu. Inna sprawa, że zwyciężczyni reprezentowała kraj, którego geograficzna europejskość pozostawia wiele do życzenia.

 

Tekst piosenki pt. Toy (pl. Zabawka) nawiązywać ma do akcji #MeToo, której celem jest walka z plagą molestowania seksualnego. Jednak zamiast ochrony kobiet, słowa śpiewane przez Nettę Barzilaj brzmią raczej jak bełkotliwy feministyczny manifest ideologiczny nastawiony na konfliktowanie płci.

 

Jest więc zarówno mowa o sprowadzaniu mężczyzny do parteru, jak i stawianie kobiet w roli istot wyższego rzędu – tym kończy się bowiem walka o „równość”. Mężczyzna – nazwany w piosence chłopakiem – jest więc głupi, kobieta zaś boska.

 

Innym kontrowersyjnym wymiarem występu Netty Barzilaj jest fakt, że w jego trakcie na scenie zobaczyć mogliśmy wiele kotów maneki-neko. Kojarzone są one z religiami Dalekiego Wschodu – słowem: z pogaństwem. Niewykluczone więc, że ortodoksyjni żydzi – rodacy wokalistki, nie będą zadowoleni z takiej aranżacji. Szczególnie, że towarzyszyły jej również trudne do zidentyfikowania chaotyczne, wręcz szalone tańce.

 

Fakt, że tegoroczny zwycięzca konkursu Eurowizji pochodzi spoza Europy – z Izraela – wydaje się najmniejszym problemem przy przesłaniu zwycięskiego utworu oraz budzących uzasadnione zastrzeżenia elementach scenicznej aranżacji występu.

 

 

MWł

 

  


DATA: 2018-05-14 11:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego mój komentarz nie został opublikowany? Jest w nim tylko prawda. Można to sprawdzić.
ponad 2 lata temu / Krakowianka
 
Eurokołchoz w pełnej krasie. Tylko patrzeć, jak w przyszłym roku o palmę pierwszeństwa biły się będą sobowtóry Marksa i postacie ubrane z mundurki w kolorze kupy z czerwona gwiazdą na czapce. Arrivederci Europa!
ponad 2 lata temu / Beata
 
Jesteście kochani ale mylicie się co do sensu "maneki-neko" (po japońsku "kot, który zaprasza"). Maneki-neko nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek religią. Jest ustawiany np. przy wejściu do sklepu, restauracyjki, czy kawiarni. Zaprasza gości, a razem z nimi zaprasza też pieniążki.
ponad 2 lata temu / Warszawiak
 
@Migg, zgadza się - patologia nie jest wolą Bożą - tyle że równość w godności ludzkiej nie oznacza automatycznie sztucznie zadekretowanej równości we wszystkim innym, jak i również brak równości pomiędzy ludźmi w jakichś aspektach nie oznacza automatycznie braku równości w godności ludzkiej. A takie właśnie kardynalne błędy pojęciowe (czyli patologie) towarzyszą obficie większości nurtów dzisiejszego agresywnego feminizmu. Jeśli byś się kiedyś wczytała w ikonę Świętej Rodziny, to zauważyłabyś, że choć Józef obejmuje Maryję, a Ona jest mu "poddana", to nie ma w tym geście cienia "władztwa" Józefa nad Maryją - tylko miłość z obu stron, utwierdzona miłością samego Boga (a nie jakiś harem islamistów).
ponad 2 lata temu / sp
 
Brawo, swoim wpisem potwierdzasz prawdziwość tego co napisał @krisbac: "przytoczenie tego wersetu z reguły kończy się agresywną reakcją i to nie tylko ze strony lewaczek, ale i ze strony kobiet formalnie deklarujących się jako katoliczki" :)
ponad 2 lata temu / do Migg
 
@krisbac Strach myśleć, co by z Tobą było, gdybyś urodził się w Pakistanie. Współczuję żonie, choć wątpię, że ją masz.Żebyś nie wiem jak się spinał na forach - Ty i garstka Tobie podobnych, to i tak nigdy nie zobaczycie katolickiego antyfeminizmu w wydaniu, jakiego oczekujesz. Dlaczego? A no dlatego, że patologia nie jest wolą Bożą. Tyle w temacie.
ponad 2 lata temu / Migg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.