Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Dokąd doprowadzi nas dyskusja o celibacie?


Celibat nie jest dogmatem! - krzyczą progresiści! Ksiądz ma prawo do szczęścia – obłudnie podpowiadają zwolennicy upodobnienia Kościoła do świata. A czym jest w rzeczywistości szczęście życia kapłańskiego? Dlaczego Kościół trwa i powinien trwać przy celibacie? Publikujemy kolejny odcinek programu „Ja, katolik”, w którym Krystian Kratiuk próbuje odpowiadać na tak postawione pytania i wątpliwości.

 

Zobacz także:

 

Czym jest dogmat o nieomylności papieża? I czy z papieżem wolno się nie zgadzać?

 

Amoris laetitia. O co chodzi?

 


DATA: 2017-12-30 08:01:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nowy Testament;List św.do koryntian "Każdy prezbiterianin czy biskup powinien mieć jedną żóńężęćą
ponad 1 rok temu / Janek
 
Dlaczego w dyskusjach o celibacie przywołuje się zawsze przykłady protestanckie? Przecież w Kościołach obrządków wschodnich celibat nie jest wymagany, raczej przeciwnie. Mają te wspólnoty stulecia doświadczeń i przepisy w tym względzie. Mimo to nie spotkałem jeszcze żadnego solidnego opracowania przedstawiającego wady i zalety takiej praktyki. Osobiście skłaniam się ku temu, źe zakładanie rodzin przez księży ma więcej wad niż zalet, ale chętnie postudiowałbym ten temat na przykładach wschodnich, a nie protestanckich.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Skoro chcą z religii katolickiej zrobić protestancką to niech powiedzą to otwarcie, a nie mieszają ludziom w głowach!
ponad 1 rok temu / Tina
 
Słowa diabła - ?(?) aż kipi od reformatorów, którzy udają, że reformują innych, aby uniknąć zreformowania samych siebie. Ksiądz, który dawniej łamał zasadę celibatu, oskarżał samego siebie o słabość. Dziś oskarża społeczeństwo, które go uformowało, i żąda zniesienia reguły, bo nie potrafi jej sprostać. Innymi słowy, jest to marynarz, który nie znosi pływania, i będąc podatny na morską chorobę, wymaga, aby marynarka wyciągnęła na brzeg swoje okręty.? str. 88 ? Andre Frossard; ?36 dowodów na istnienie diabła?, wydawnictwo ?W drodze 2009? - (?Les 36 preuves de l'existence du Diable?) Celibat zaleca sam Bóg, inaczej mogą tylko twierdzić ludzie złej woli lub dzieci diabła. "Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to jakby się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jakby się przypodobać żonie. I doznaje rozterki." (1 Kor 7,32b-34a) ?(...) a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskieg
ponad 1 rok temu / JENDREK
 
Perfekcyjnie przygotowany plan rozkładu religii katolickiej.
ponad 1 rok temu / Melania
 
Jeżeli przeszło 1000 lat nie było celibatu i kościół trwał to po zniesieniu celibatu trwać będzie. D obrzy pobożni chłopcy powinni zakładać katolickie wzorowe rodziny.Św.Piotr był żonaty.
ponad 1 rok temu / 80-tka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 89 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.