Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Dokąd doprowadzi nas dyskusja o celibacie?


Celibat nie jest dogmatem! - krzyczą progresiści! Ksiądz ma prawo do szczęścia – obłudnie podpowiadają zwolennicy upodobnienia Kościoła do świata. A czym jest w rzeczywistości szczęście życia kapłańskiego? Dlaczego Kościół trwa i powinien trwać przy celibacie? Publikujemy kolejny odcinek programu „Ja, katolik”, w którym Krystian Kratiuk próbuje odpowiadać na tak postawione pytania i wątpliwości.

 

Zobacz także:

 

Czym jest dogmat o nieomylności papieża? I czy z papieżem wolno się nie zgadzać?

 

Amoris laetitia. O co chodzi?

 


DATA: 2017-12-30 08:01:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nowy Testament;List św.do koryntian "Każdy prezbiterianin czy biskup powinien mieć jedną żóńężęćą
6 miesięcy temu / Janek
 
Dlaczego w dyskusjach o celibacie przywołuje się zawsze przykłady protestanckie? Przecież w Kościołach obrządków wschodnich celibat nie jest wymagany, raczej przeciwnie. Mają te wspólnoty stulecia doświadczeń i przepisy w tym względzie. Mimo to nie spotkałem jeszcze żadnego solidnego opracowania przedstawiającego wady i zalety takiej praktyki. Osobiście skłaniam się ku temu, źe zakładanie rodzin przez księży ma więcej wad niż zalet, ale chętnie postudiowałbym ten temat na przykładach wschodnich, a nie protestanckich.
6 miesięcy temu / stasiu
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]h24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.