DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Dodatki emerytalne dla opozycjonistów w PRL-u. Premier: w końcu spłacamy dług

Dodatki emerytalne dla opozycjonistów w PRL-u. Premier: w końcu spłacamy dług
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił we wtorek propozycję zmian w prawie, które umożliwią członkom opozycji antykomunistycznej otrzymanie specjalnego świadczenia. – Wreszcie możemy zacząć spłacać dług, jaki wobec nich mamy. Dług, którego jednak nie sposób spłacić do końca – powiedział szef polskiego rządu.

 

Proponowane zmiany zakładają, że osoby represjonowane, których emerytura lub renta nie przekraczają 2400 złotych, otrzymają specjalne świadczenie wyrównawcze.

 

Bez ich poświęcenia nie byłoby tej Polski, którą znamy i w której obecnie żyjemy. To nasi bohaterowie. Przygotowane przez nas świadczenie wyrównawcze to wyraz uznania dla wielkich postaci opozycji antykomunistycznej. Wreszcie możemy zacząć spłacać dług, jaki wobec nich mamy. Dług, którego jednak nie sposób spłacić do końca – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Nowe rozwiązania prawne będą dotyczyły osób, które walczyły o niepodległość i suwerenność Polski w latach 1956 – 1989. Oprócz świadczenia pieniężnego będą one mogły skorzystać z innych rozwiązań przygotowanych w nowelizacji. Chodzi tu w szczególności o zniżki na bilety komunikacji miejskiej i PKP oraz o możliwość zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego osób, które takiemu ubezpieczeniu nie podlegają bądź nie pobierają renty lub emerytury. Zgłoszenia będzie dokonywał Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Źródło: premier.gov.pl

TK


DATA: 2020-08-11 19:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żenada! "Kombatanci", którzy zamienili Polskę w międzynarodową ladacznicę, wysługującą się obcemu kapitałowi i zdradzieckiej nacji. Wstydu nie mają!
5 miesięcy temu / jestem
 
Prawy wniosek, za pozno dla wielu, jednak gest rozsadku jest jak najbardziej
5 miesięcy temu / Bartek
 
III RP PRLbis to zorganizowana grupa przestępcza. Co poniektórzy i to mających się za autorytety moralne jeszcze im przyklaskują. Ażeby komuś dać trzeba innemu zabrać ale napewno nie niemieckim i amerykańskim koncernom. Napewno nie bankom ale już napewno zabiorą innym zwykłam polakom i przyszłym pokoleniom. Hipokryci.
5 miesięcy temu / Krzysiek
 
Ludzie pierwszej solidarności którzy nie brali udziału w okrągłym stole często tracili stanowiska ,byli odsuwani od awansu nawet po 89r. Kradzieżą się brzydzili i zostali oszukani, często bezrobotni lub na śmieciówkach. Ludzie uczciwi i ideowi nie zawsze są w zakładach pracy mile widziani.
5 miesięcy temu / seniorka
 
Dlaczego od 1956?
5 miesięcy temu / Robert
 
Mnie władze zabrały / zniszczyły dokumenty /od 31 grudnia 1976 do 1 stycznia 1986. ZUS mi powiedział; nie ma dokumentów i tak mnie załatwili. Mam zaświadczenie z IPN, że byłem represjonowany. Moi prześladowcy zostali pozytywnie ocenieni i przeszli do UOP. Dziś są na emeryturkach. Tak to jest w III RP.
5 miesięcy temu / hjb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.