DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Dobre wieści z resortu obrony – Polska armia obroniona przed transseksualistami!

Dobre wieści z resortu obrony – Polska armia obroniona przed transseksualistami!
Desant polskich żołnierzy pod Am Nabak (zdjęcie ilustracyjne). By Ministerstwo Obrony Narodowej (www.do.wp.mil.pl) [Attribution], via Wikimedia Commons

Ministerstwo Obrony Narodowej wycofało się z pomysłu otwarcia polskiej armii na transseksualistów. W ubiegłym roku pojawiały się bowiem niepokojące doniesienia, że MON może wykreślić „zmianę” płci z listy chorób dyskwalifikujących kandydatów do służby.

 

Obecnie osoby, które poddały się działaniom określanym jako proces „zmiany” płci, automatycznie otrzymują kategorię E. Oznacza to, że są całkowicie niezdolne do służby w wojsku zarówno w czasach pokoju, jak i podczas wojny.

 

W ubiegłym roku informowaliśmy o możliwości zmiany tej sytuacji. Wtedy Rządowe Centrum Legislacji zaprezentowało projekt rozporządzenia MON dotyczącego orzekania o zdolności do służby wojskowej. Dokument usuwał z listy chorób i ułomności dyskwalifikujących potencjalnych kandydatów do pracy w armii transseksualistów. Takiej zmiany oczekiwała od polski Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (organ Rady Europy) – przypomina „Rzeczpospolita”.

 

Resort kierowany przez ministra Mariusza Błaszczaka wycofał się jednak z wcześniejszych szokujących pomysłów – wynika z treści odpowiedzi wiceministra Wojciecha Skurkiewicza, jakiej udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego. W związku z tym polski mundur nie zostanie zhańbiony fałszem polegającym na kłamliwym twierdzeniu, że mężczyzna to kobieta, a kobieta to mężczyzna.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł

 

  


DATA: 2018-04-19 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmusiło ich dopiero żydowskie żądanie delegalizacji ONR. Gdyby nie to żądanie, posłuchaliby lewackiej UE. A tak, teraz już wszystko gra i bucy.
ponad 1 rok temu / trybik
 
"Polska armia obroniona przed transseksualistami!" Ale nieobroniona przed feministkami, przed chłopczycami, przed babochłopami itd.
ponad 1 rok temu / Ja
 
Brawo!!!
ponad 1 rok temu / xxx
 
Dopiero po interpelacji posła Winnickiego. Albo PiS boi się własnego cienia albo to neomarksisci = przefarbowani komuniści. W efekcie na jedno wychodzi.
ponad 1 rok temu / Gds
 
Dobre wieści to będą jak nie pójdziemy na wojnę. A transseksualista czy w armii czy w innej pracy, to co to za różnica?
ponad 1 rok temu / Nongrata
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.