Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Dobre czytanie. Trudna modlitwa – czy można odmówić Różaniec w pełnym skupieniu? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Państwo zapewne macie doświadczenie, jak trudno jest odmówić „Zdrowaś Maryjo” w pełnym skupieniu. Mi czasami się zdarza, że „Ojcze Nasz” próbuję odmówić w myślach w autobusie, przez godzinę jestem rozproszony, trudno mi zebrać myśli i każdorazowo, wręcz co drugie słowo, zaczynam od nowa. Ojciec Pio podobno często mówił, że nie chce mu się modlić. „Jak ja nie lubię Różańca” – mówił ktoś, kto podobno odmawiał go 37 razy w ciągu doby. Święta Tereska z Lisieux mówiła, że nigdy jej się nie zdarzyło, żeby odprawiła choć jedną dziesiątkę Różańca bez rozproszenia. To jest modlitwa, która wymaga naprawdę ogromnej determinacji i mocy duchowej – mówi w programie „Dobre czytanie” Piotr Podlecki przyznając, że całe życie dorasta do Różańca.

 

 


DATA: 2020-04-08 20:21:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Brak skupienia i rozproszenie myśli podczas odmawiania Różańca to dobitny dowód jak wielką On moc posiada w walce ze złem. Moce piekielne robią wszytko aby nas zniechęcić do odmawiania modlitwy. Trwajmy więc przy Różańcu i nie zniechęcajmy się mimo przeciwności. Niech otuchą dla nas będzie chociażby świadectwo Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
9 miesięcy temu / Jan
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.