DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

„Dobra zmiana” w sojuszu z postkomunistami? Prorządowe media już urabiają wyborców!

„Dobra zmiana” w sojuszu z postkomunistami? Prorządowe media już urabiają wyborców!
Fot.Andrzej Hulimka/FORUM

Zaczęło się w 2010 roku, gdy przed II turą wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński obiecał nie mówić o SLD per „postkomuniści” i w ciepłych słowach wyraził się o Józefie Oleksym. Po roku 2015 było już tylko gorzej, a dziś – na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi – perspektywa koalicji PiS-SLD staje się całkiem realna. Prorządowa „Gazeta Polska Codziennie” już przygotowuje wyborców Prawa i Sprawiedliwości na taki scenariusz.

 

Od kiedy partia Jarosława Kaczyńskiego przejęła władzę w kraju – a co za tym idzie objęła kontrolę nad mediami publicznymi – można zaobserwować istnienie cichego i nieformalnego układu między PiS a postkomunistami. Formacja kierowana dziś przez Włodzimierza Czarzastego – chociaż jej politycy nie mają mandatów poselskich i senatorskich – mocno obecna jest w mediach (czego nie sposób powiedzieć o innych środowiskach pozaparlamentarnych). Korzyści odnoszą obie strony: SLD może przypominać wyborcom, że istnieje, zaś PiS liczy na odbieranie centro-lewicowego elektoratu swoim głównym wrogom z PO i Nowoczesnej.

 

Co więcej, jedna z emanacji mediów sprzyjających „dobrej zmianie” – telewizja wPolsce – udostępniła swoją antenę Aleksandrze Jakubowskiej, jednej z twarzy SLD lat 90. XX wieku. Prowadzi tam swój program.

 

Tuż przed wyborami samorządowymi relacje PiS i SLD weszły na nowy, nieznany dotąd etap. Prorządowe media zapowiadają bowiem „nieuchronność” koalicji. Tomasz Duklanowski w „Gazecie Polskiej Codziennie” pisze: „PiS skazany na koalicję z SLD?”. W tekście czytamy o sytuacji politycznej w zachodniopomorskim samorządzie. Redaktor kończy swój tekst informacją, że „dobra zmiana” – aby mieć wpływ na wybór marszałka województwa – rozważa koalicję z postkomunistami.

 

Liczymy, że na 30 miejsc w sejmiku możemy zdobyć ok. 12-13 – powiedział „GPC” działacz PiS w Zachodniopomorskiem. Postkomuniści mają tymczasem szansę na 3-4 mandaty. – Dlatego rozważana jest koalicja z SLD. (…) Łatwiej będzie się z nimi porozumieć, bo od lat są w opozycji i głosują tak jak my, już cieszą się na myśl o takiej koalicji – dodaje rozmówca zauważając, że możliwy jest jednak również scenariusz współpracy SLD z PO.

 

Tymczasem kilkanaście dni temu Rafał Woś na łamach „Gazety Wyborczej” wzywał lewicę do współpracy z PiS. Jego zdaniem koalicja z Jarosławem Kaczyńskim to okazja do budowy „demokratycznego socjalizmu”. Chociaż wtedy pomysł publicysty został skrytykowany przez postępowy salon, to wieszczona teraz koalicja PiS i SLD sprawia wrażenie pierwszego kroku na drodze do realizacji postulatu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl / „Gazeta Polska Codziennie” / gazeta.pl / dziennik.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-08-31 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Szary: twoja najtwojsza żydowska logika jest dziełem diabła. PiS za pomocą medialnych kłamstw też realizuje tę żydowską propagandę. Sojusz z komunistami dawno zaplanowali w tym teatrze dla gojów. Nikt spoza układu magdalenkowego nie może być sojusznikiem PiS. Dobrze o tym wiesz.
ponad 1 rok temu / antys
 
Nie da się zaprzeczyć, że postkomuna rządząc na początku lat 2000 lepiej rozumiała i realizowała polską rację stanu niż później PO. PO to rak drążący Polskę, więc jeżeli PiS będzie potrzebny koalicjant to kto?
ponad 1 rok temu / Szary
 
Demokracja nieuchronnie wiąże się z prostytucją.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
W końcu PiS ma najwięcej byłych PZPRowców w sejmie, więc swoi się przyciągają.
ponad 1 rok temu / trooper
 
A może postkomuna jest pod kuratelą Amerykanów, którzy wymogli na PiS takie działania? Za rządów SLD Polska rozpoczęła przygotowania do wejścia do NATO, zakupiła F-16, wysłała wojsko do Iraku i Afganistanu, udostępniła ośrodek wywiadu na potrzeby CIA (niesławne więzienie w Starych Kiejkutach) - lista przysług zapewne może być dłuższa.
ponad 1 rok temu / mack
 
I już pojawiło się stadko pożytecznych mądrusiów, którzy będą nam katolikom tłumaczyli, że wilk wcale nie jest taki groźny, w sumie to taka większa ciemniejsza owca z pazurkami zamiast kopyt ale od tygodnia nic złego nie przeskrobał, więc jeśli wpuścimy go do zagrody to będzie spoko. SLD + PiS = ustępstwa wobec zboczeńców, kontynuacja i eskalacja aborcji, socjalizm do kwadratu. Oni to mają w genotypie.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.