DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Dobra zmiana dla subkultury LGBT? Polska wsparła w ONZ interesy homoseksualnej międzynarodówki

Dobra zmiana dla subkultury LGBT? Polska wsparła w ONZ interesy homoseksualnej międzynarodówki
Fot.REUTERS/Denis Balibouse/FORUM

W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO), państwom wspierającym światowe homo-lobby udało się skutecznie zaatakować rezolucję Grupy Afrykańskiej, zmierzającą do hamowania wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska niestety wsparła interesy „tęczowej” międzynarodówki.

 

21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) odbyło się głosowanie nad rezolucją Grupy Afrykańskiej w sprawie przyjęcia corocznego raportu Rady Praw Człowieka (RPCz). Instytut Ordo Iuris informował już, że w związku z ogromnymi kontrowersjami wokół ustanowienia mandatu „Niezależnego Eksperta” odpowiedzialnego za ochronę przed przemocą i dyskryminacją ze względu na tzw. „orientację seksualną” i tzw. „tożsamość genderową” (SOGI), w głosowanym dokumencie proponowano odroczenie w czasie wejście w życie rezolucji SOGI. Propozycja ta miała na celu pogłębioną dyskusję celem osiągnięcia porozumienia w sprawie podstaw prawnych dla ustanowienia mechanizmu promującego perspektywę subkultur LGBT. Obecnie brak bowiem wystarczających podstaw prawnych dla ustanowienia „Niezależnego Eksperta” zajmującego się subkulturami czerpiącymi własną autoidentyfikację z pojęć „tożsamości genderowej” lub „orientacji płciowej”.

 

Jednocześnie jednak część państw promujących ideologię LGBT na forum ONZ zgłosiło poprawkę do procedowanego dokumentu, wykreślającą wezwanie do podjęcia dyskusji nad podstawami prawnymi dla ustanowienia ww. mandatu i do dalszych konsultacji w tym zakresie. Poprawka została przyjęta większością 84 głosów, przy sprzeciwie 77 państw i wstrzymaniu się od głosu przez 17.

 

Niestety wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka i w całej ONZ znalazła się Polska, która oficjalnie ją sponsoruje i zagłosowała za  jej przyjęciem. Jest to wsparcie dla bezprecedensowej promocji interesów lobby LGBT na świecie.

 

Jest jednak jeszcze możliwość zatrzymania lobbystów LGBT na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Jak zauważa dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris, rezolucja Grupy Afrykańskiej stanie się ponownie przedmiotem dyskusji w grudniu tego roku. Należy żywić nadzieję, że Polska do tego czasu przestanie angażować się w forsowanie ideologicznych konstrukcji „orientacji seksualnej” i „tożsamości Genderowej”, które nie mają żadnych podstaw w prawie międzynarodowym.

 


Źródło: ordoiuris.pl

MWł
  


DATA: 2016-11-22 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wow
ponad 1 rok temu / fgh
 
Do wykształciucha i chama Używasz języka z pijaków Z ulicy.Zniżasz się do poziomu wykształciucha a nie inteligencji.Pozdarwiam twoich kolegów o kieliszka.Jesteś tchórzem do n-tej potęgi nie masz odwagi cywilnej.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Swoim ostatnim postem, w którym bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw insynuujesz że jestem pijakiem z ulicy, tylko potwierdzasz prawdziwość mej diagnozy. Cóż, miałeś okazję pokazać że potrafisz zmądrzeć, ale skoro wolisz trwale pozostać na poziomie przygłupa, to już twój wolny wybór.
ponad 1 rok temu / do wiadomo kogo
 
Wiadomo do kogo To ty zniżyłeś do języka pijaków z ulicy nazywając minie przygłupem."Wracaj do swoich kolegów od kieliszka na ulicę.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Napisałeś sprostowanie, ale jednocześnie wyzwałeś mnie bezpodstawnie od przygłupa tylko dlatego, bo ci uświadomiłem że palnąłeś głupotę. Tym się właśnie różnimy: ja wtedy miałem podstawę do nazwania cię przygłupem, ty takich podstaw od początku nie miałeś i nadal nie masz, a mimo to nadal powtarzasz swoją bezpodstawną inwektywę. Dopóki tego nie zrozumiesz, nie zmądrzejesz, czyli pozostaniesz na poziomie przygłupa.
ponad 1 rok temu / do wiadomo kogo
 
To nie licuje z Tradycyjnym Katolikiem wyzywanie od przygłupa.Sam jesteś"przygłup"skoro nie wiesz co to jest sprostowanie widocznie spałeś na Lekcjach Języka Polskiego w Szkole Średniej.Kup sobie końskie okulary napisałem sprostowanie .
ponad 1 rok temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.