DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

„Do woja, marsz”! Antoni Macierewicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej

„Do woja, marsz”! Antoni Macierewicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej
Fot.Adam Chełstowski/Forum

Były już szef MON chciałby, aby w Polsce jak najszybciej przywrócona została obowiązkowa służba wojskowa. Zdaniem Antoniego Macierewicza, to jest kwestia bezpieczeństwa Polski, która w tym zakresie powinna brać przykład z innych państw w regionie.

 

Antoni Macierewicz chciałby ażeby obowiązkowa służba wojskowa została przywrócona w perspektywie najbliższego roku. Jak wskazywał, wszystkie państwa świadome zagrożeń podejmują tego rodzaju kroki – „nawet pacyfistyczna Szwecja”.

 

Zdaniem byłego szefa MON w Polsce trzeba działać małymi krokami, przywracając w społeczeństwie etos służby wojskowej, który został nadszarpnięty w czasach komunizmu oraz budowaną niechęcią do armii w czasach rządów Donalda Tuska.

 

Obecnie – jak mówił Macierewicz – czasy są inne, armia nie jest narzędziem sowieckim, a „szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą”. – Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna – powiedział.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2018-03-03 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie mam nic przeciwko powszechnej i obowiązkowej służbie wojskowej, pod następującymi warunkami: 1) że będzie to armia służąca rzeczywiście i wyłącznie Polsce, a nie obcym interesom ukrywanym przed Polakami, 2) będzie dowodzona przez Polaków i tylko Polaków.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Mam nadzieje ze nie bedzie to dotyczylo osob z kategoria d?
ponad 1 rok temu / as
 
@iskierka - postawę prawdziwego mężczyzny wynosi się z domu, a nie z wojska. Jak rodzice nie zwracają uwagi na to, że ich syn zaczyna przypominać dziewczynę, to wojsko nie zmieni tego, co taki chłopak ma w głowie.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Macierewicz ostatnio głosował za projektem "Mordujmy dzieci". To przypomina ostatnie głosowanie w sprawie zakazu dla terapii konwersyjnych, gdzie Danuta Huebner i Janusz Lewandowski głosowali przeciw a później wycofali się i przepraszali. "Katolik Radiomaryjny" Macierewicz również musi mieć swojego właściciela. Inaczej nie poparłby morderstw najmniejszych.
ponad 1 rok temu / mina
 
W Szwajcarii istnieje obowiązek powszechnej służby wojskowej. 3 miesięczne szkolenie, potem do 33-go roku życia 2-tygodniowe szkolenia przypominające co rok. Do tego każdy obywatel musi okresowo zaliczać obowiązkowe strzelania. Broń i umundurowanie żołnierz po szkoleniu zabiera do domu i ma obowiązek bezpiecznie je przechowywać. Od służby wojskowej można się wykupić, jeśli ktoś uzna, że mu się nie opłaca tracić dobrych zarobków. Za czas szkoleń pracodawcy muszą płacić pensje. Wielu młodych ludzi lubi szkolenia, traktując je jak obozy wakacyjne. Niestety militaryzacja społeczeństwa odbija się niekorzystnie na mentalności młodych Szwajcarów i ogranicza poczucie wolności.
ponad 1 rok temu / Greh
 
Popieram i nie chodzi tylko o obronę. Ale kształtowanie prawdziwych mężczyzn , którzy dzisiaj w wielu wypadkach nabyli cech kobiecych a nawet zamienili się w >baby
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.