DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Do władz uczelni trafiło blisko 45 tys. podpisów w obronie prof. Ewy Budzyńskiej

Do władz uczelni trafiło blisko 45 tys. podpisów w obronie prof. Ewy Budzyńskiej
KAMIL ZWIERZ, prezes CZiR

Centrum Życia i Rodziny przekazało władzom Uniwersytetu Śląskiego łącznie blisko 45 tys. podpisów pod petycją w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Jej sprawa wywołała głębokie poruszenie wśród opinii publicznej. Prof. Budzyńska broniąc małżeństwa i rodziny została oskarżona przez studentów m.in. o homofobię. Teraz grozi jej kara dyscyplinarna.

 

We czwartek przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny przekazali władzom Uniwersytetu Śląskiego kolejną transzę podpisów pod apelem w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku tygodni trwania akcji, solidarność i wsparcie dla niej wyraziło blisko 45 tys. osób, angażujących się w dwojaki sposób. Część z nich podpisało internetową petycję za pośrednictwem strony internetowej www.bronmyprofesor.pl. Podpisy pod apelem były zbierane także w formie tradycyjnej, co przełożyło się na około 7 tys. petycji do władz uczelni, odręcznie podpisanych przez osoby chcące wyrazić swoje wsparcie dla prof. Budzyńskiej.

 

Uczestnicy akcji domagają się od Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzeja Kowalczyka natychmiastowego zakończenia postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Ewy Budzyńskiej. Domagają się również publicznych przeprosin oskarżanej o homofobię profesor z blisko 30 – letnim stażem pracy i olbrzymim dorobkiem naukowym.

 

Przypomnijmy, że podczas zajęć dla studentów poświęconych „Międzynarodowym więzom
w rodzinach światowych”, prof. Ewa Budzyńska mówiła o rodzinie w kontekście nauki chrześcijańskiej. W trakcie swojego wykładu, człowieka w prenatalnej fazie rozwoju nazwała zgodnie z prawdą „dzieckiem”. Przytoczyła również badania naukowe, wskazujące na negatywne skutki wychowywania dzieci przez pary osób tej samej płci, a także wyraziła swój negatywny stosunek do eutanazji.

 

Stanięcie w obronie małżeństwa i rodziny wywołało oburzenie niewielkiej grupy studentów, którzy oskarżyli prof. Budzyńską m.in. o homofobię. Sprawa trafiła do Rzecznika Dyscyplinarnego Uniwersytetu Śląskiego, który skierował wniosek o ukaranie wykładowcy naganą. W lutym odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie, która nie przyniosła jednak ostatecznego rozwiązania. Kolejne posiedzenie specjalnej komisji dyscyplinarnej zaplanowano na 13 marca, ale w związku z rosnącym zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV, rozprawa została odwołana.

 

Nowy termin zostanie wyznaczony po przywróceniu normalnego trybu funkcjonowania Uniwersytetu Śląskiego.

 

Jak podkreśla Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny, to nie koniec zbiórki podpisów w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. – Ta akcja ma na celu przede wszystkim stanięcie w obronie dobrego imienia Pani Profesor, która odważnie i jednoznacznie mówiła o małżeństwie i rodzinie. Domagamy się w niej także natychmiastowego zakończenia postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Budzyńskiej. Uważamy, że oskarżanie o homofobię naukowca broniącego tradycyjnych wartości jest skandalem – mówi Paweł Ozdoba. – Kampania ma również na celu ukazanie społecznego sprzeciwu wobec niesprawiedliwych ataków ze strony liberalnych środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na dezawuowanie wartości prorodzinnych i cenzurę na uczelniach – dodaje.

 

W związku z przesunięciem terminu posiedzenia komisji dyscyplinarnej w sprawie prof. Ewy Budzyńskiej, Centrum Życia i Rodziny zachęca do składania swych podpisów pod apelem do Rektora UŚ na stronie internetowej www.bronmyprofesor.pl.

 

Źródło: Centrum Życia i Rodziny, bronmyprofesor.pl


DATA: 2020-03-13 09:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marsz przez uczelnie zbiera pokłosie - tam gdzie powinna istnieć wolność wypowiedzi i wolność poglądów naukowych, popartych wnioskami, badaniami i pracą naukową, to wygląda na to, że takiej wolności może tam nie być? Głoszenie każdych poglądów jest obarczone możliwością protestu grupy oponentów ale czy to jest powód, że protest adwersarzy ma powodować konsekwencje dyscyplinarne? Jak nauka ma się rozwijać w takich warunkach? Chyba że w nauce już obowiązuje jedyna słuszna droga hasło z czasów socjalistycznych.
10 miesięcy temu / anonimowy_galeo
 
Rektor i jego rzecznik dyscyplinarny to dobrane towarzystwo - szkoda do nich apelować. Na sąd zasługują studenci-komuchy.
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Brawo Centrum Życia i Rodziny!
10 miesięcy temu / alo
 
Powinno być dwa razy więcej podpisów za usunięciem rektora z urzędu. Gowin nawtykał na stanowiska lewaków i marksistów. To towarzystwo nigdy się nie oczyściło
10 miesięcy temu / panda
 
Ale więcej może być przeciw! cha cha
10 miesięcy temu / PIK
 
Ciekaw jestem jednego: ile podpisów pochodzi od obecnych i byłych studentów UŚ? Cała "afera" rozpoczęła się od skargi zaledwie kilku studentów. Może warto byłoby pokazać, że zdecydowana większość z nich jest normalna?
10 miesięcy temu / Tomasz Primke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.