DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Do Sejmu trafiło 400 tysięcy podpisów pod ustawą zakazującą aborcji!

Do Sejmu trafiło 400 tysięcy podpisów pod ustawą zakazującą aborcji!

3 lipca Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” złożył w Sejmie ponad 400 tysięcy podpisów poparcia dla projektu ustawy zakazującej w pełni zabijanie nienarodzonych dzieci. Ustawa obowiązująca w obecnym kształcie zezwala na aborcję w przypadku podejrzenia choroby dziecka, poczęcia w niepożądanych okolicznościach oraz gdy ich zabicie traktuje się jako terapię zdrowotną dla matki.

 

Fundacja Pro – Prawo do Życia oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” nie ustaje w próbach zmiany prawa dot. ochrony życia ludzkiego. W ciągu ostatnich czterech lat, do Sejmu trafiały trzy podobne ustawodawcze inicjatywy obywatelskie. Organizatorzy zbiórki mają nadzieję na podjęcie merytorycznej debaty w parlamencie.

 

- Prawo do życia to podstawa cywilizacji i dlatego ta inicjatywa jest niezwykle ważna. Wspólnota narodu opiera się na wartościach i te pytania są fundamentalne. Musimy sobie na nie odpowiedzieć. To jest także sprawdzian moralności dla każdego z posłów. Wszyscy chcemy, aby posłowie stanowili prawo, które nie pozwala zabijać, nie pozwala kraść, które chroni wolności obywatelskie. Jeżeli ktoś nie daje prawa do życia to znaczy, że neguje wszystkie inne prawa tej osoby – mówi Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”.

 

Zmiana ustawy pozwoli zakończyć legalne zabijanie dzieci nienarodzonych. Inicjatorzy zwracają uwagę na to, że dzięki postulowanym zmianom, wszystkie dzieci będą chronione od momentu poczęcia. Ustawa zlikwiduje także problem „nieudanych aborcji”, podczas których kilkumiesięczne dzieci przychodzą na świat żywe, a następnie po wielu godzinach męczarni umierają np. na skutek uduszenia. Projekt ustawy zakazuje także dokonywania aborcji na dziecku poczętym w skutek gwałtu. Nie przewiduje także możliwości dokonania aborcji  przez lekarzy, którzy uznają, że usunięcie dziecka może pomóc w wyleczeniu matki.

 

- Ponawiamy tę inicjatywę ponieważ widzimy, że ten postulat nie umiera, pomimo tego, że Parlament nasze inicjatywy do tej pory odrzucał. Oczywiście obawiam się, że podpisy ponownie trafią do kosza, ale widzę że ludzie chcą się podpisywać. Tych 400 tysięcy ludzi nikt nie zmuszał do poparcia naszej inicjatywy. Nasze inicjatywy nawet jeśli są odrzucane to powodują duże poruszenie. Obecnie mamy okres przedwyborczy, a należy pamiętać że nasza inicjatywa w okresie przedwyborczym przepadła zaledwie pięcioma głosami. Po prostu przed wyborami posłowie słuchają lepiej  – zakończyła Godek.

 

Wedle informacji organizatorów, podpisy pod projektem ustawy nadal spływają do biura i szacuje się, że łączna ich liczba wyniesie ok. 500 tysięcy.

 

 

Poz

 DATA: 2015-07-03 12:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

echhhh... przed każdymi wyborami to samo!
ponad 4 lata temu / Ela
 
76 proc. Polaków akceptuje in vitro dla małżeństw, 62 proc. popiera korzystanie z tej procedery przez pary żyjące w związkach nieformalnych, 44 proc. nie ma nic przeciwko stosowaniu in vitro przez samotne kobiety - wynika z badania CBOS. NO COMMENT !!!
ponad 4 lata temu / mrówka
 
Stormer, Pomysł wydaje się z goła dobry, ale jak weźmiesz poważnie pod uwagę obecny stan naszego Narodu, to szału NIE MA. Ja nie ryzykowałbym. Mówi się, że Polska to 80 czy 90% katolików, nie mylić z wierzącymi, bo to inna bajka (dla nie doczytanych, list św. Jakuba 2,14-26) a tylko ponad 100 parę tys. Polaków modli się za Polskę codziennie na Różańcu. Co za wstyd przed Maryją, naszą Królową ! Węgrów jest ok. 8mln a zadeklarowanych w modlitwie za Węgry jest 2 mln ! To są fakty. Pokaż mi choć 7 osób z wszystkich które znasz, które codziennie czytają choć kilka zdań Biblii, odmawiają Różaniec i NIE chodzą do kościółka raz w niedzielę, tylko rzeczywiście ŻYJĄ JEZUSEM, w domu, pracy na wczasach i wszędzie. NIE tylko 1 godz w tygodniu w niedzielę tuputupu na Mszę św. Ja znam takich osób tylko 6, a mam bardzo wielu znajomych, także za granicami naszej Polski. Jak znajdziesz takiego choć 1-go to daj go do mnie, bo chcę stworzyć prawdziwą Krucjatę. NIE ŻARTUJĘ. CSSML
ponad 4 lata temu / owca.Chrystusa
 
Stormer, jestem za. Dać pytanie: "Czy popierasz zabijanie niewinnych dzieci?"
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Aż 400 tyś, czy tylko. ? Ludzie są już zmęczeni. I tak wiadomo ze trafią do zmielenia :(
ponad 4 lata temu / Mirro
 
A może tak referendum?
ponad 4 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.