DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Do sądu za „Atlas nienawiści”. Samorządy podejmą walkę ze zniesławianiem przez lobby LGBT?

Do sądu za „Atlas nienawiści”. Samorządy podejmą walkę ze zniesławianiem przez lobby LGBT?
Źródło: atlasnienawisci.pl

Nie ma zgody na zniesławianie samorządów, które podjęły uchwały wspierające rodziny i deklarujące nie przyjmowanie rozwiązań promujących ideologię gender. Radni Starego Sącza – samorządu, który trafił do lewackiego „Atlasu nienawiści” zamierzają bronić dobrego imienia w sądzie. Czy kolejne gminy pójdą w ich ślady?

 

Stary Sącz – obok blisko 90 innych samorządów – trafił na przygotowaną przez lewicowych aktywistów interaktywną mapę „Atlas nienawiści”. Powodem było przyjęcie przez samorządy deklaracji o promowaniu rodziny i nie poddawaniu się w życiu publicznym ideologii LGBT (to m.in. Samorządowe Karty Praw Rodzin, czy Samorządowa Karta Praw Człowieka). Teraz – jak pisze „Nasz Dziennik” – sprawa trafi do sądu. Samorządowcy nie godzą się bowiem z zakłamywaniem istoty ich działań i piętnowania na tej podstawie za rzekomą dykryminację.

 

Marian Potoniec, radny Starego Sącza wystąpił do burmistrza miasta z wnioskiem o skierowanie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na „zniesławieniu Starego Sącza”. Jeśli radni poprą wniosek, burmistrz będzie zobligowany do podjęcia działań. – Nie oszukujemy się, to jest walka z rodziną i nie możemy sobie jako katolicy na to pozwolić. Liczę na to, że wszyscy radni to poprą. To jest nasze wspólne dobro jako radnych. Nie możemy się zgodzić na to, że ktoś mówi, że mieszkamy w miejscowości, w której panuje nienawiść – zaznacza radny w rozmowie z dziennikiem.

 

Jest szansa, że treść zawiadomienia zostanie podjęta na najbliższej sesji rady. W Starym Sączu nie brak opinii, że na działania lobby LGBT należy odpowiedzieć, bo polegają one na fałszu. - Nie może tak być, żeby miasto tak przyjazne drugiemu człowiekowi, jakim jest Stary Sącz, było nazywane miastem nienawiści. Musimy się przed tym bronić, bo zaraz przypiszą nam słowa, których nie mówiliśmy – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” radna Maria Marmuszewska. Szczególnie, że w podjętej rezolucji nie ma słowa nastawionemu przeciwko innej osobie. To deklaracja, że nie można pozwalać sobie na działania środowisk, które chcą podważyć wartość rodziny i prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2020-02-17 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czerwoni nie chcę się odczepić od Polski i tyle. Jak napadli na nas w 1939 roku tak zostali i okupowali Polskę przez 50 lat, ale to było jak widać za mało. Wymyślają kolejne wynalazki. Najgorsze jest to, że lata indoktrynacji zrobiły swoje i masa ludzi ma zrobiona wodę z mózgu. A przecież to nic nowego tak jak po 1944 roku dogadali się liberałowie, postępowi katolicy, komuniści tak dogadywały się te same środowiska w 1989 roku przy okrągłym stole. LGBT to kolejne narzędzie to tylko kolejna odsłona działania tych samych ludobójczych środowisk, które mają krew na rękach. Świeckie państwo, postępowcy, aborcja stare komusze wynalazki.
4 miesiące temu / Jimmi
 
Jak to było? Na wschód od Konina Azja się zaczyna?
4 miesiące temu / Asia
 
Do przyjaciel lgbt ja proponuję ci wyjechać na zachód, tam są tacy tolerancyjni... tacy nowocześni... Nie to, co w naszym zacofanym katolickim zaścianku... Oni chętnie przyjmują imigrantów to ciebie też przyjmą z otwartymi ramionami. Zobaczysz na własne oczy ich pełen tolerancji raj na ziemi...
4 miesiące temu / ja
 
Do przyjaciela LGBT: Prosimy o więcej dużych liter, to robi wrażenie!!!
4 miesiące temu / Nieprzyjaciel L
 
ooo, to jest ta słynna prawicowa "odwaga" i "honor'? :D :D D Wstydzą się własnych uchwał? Chcą ukryć podejmowane przez siebie działania, zamiast wziąć je na klatę i zrozumieć, że nie wszystkim muszą się one podobać? W sądzie PRZEGRAJĄ Z KRETESEM, bo uchwały z zasady są JAWNE, a opinia publiczna - polska i zagraniczna - ma PRAWO DO INFORMACJI. Myślę, ze teraz UE nie będzie miała wątpliwości w sprawie tych HANIEBNYCH uchwał anty-LGBT i po prostu ODBIERZE FUNDUSZE TYM SAMORZĄDOM. Jako tolerancyjny, wspierający prawa LGBT Polak DOMAGAM SIĘ TEGO OD UNII EUROPEJSKIEJ. STOP HOMOFOBII!!
4 miesiące temu / przyjaciel LGBT
 
Ale miło znaleźć swoje miejsce na różowej części tej mapy :
4 miesiące temu / mama
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.