DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

„Do Rzeczy” o akcji Polonia Semper Fidelis: potwierdzenie wierności nauce Kościoła

„Do Rzeczy” o akcji Polonia Semper Fidelis: potwierdzenie wierności nauce Kościoła
Screen: DoRzeczy.pl

Inicjatywa ma na celu zatrzymanie spirali niedomówień, błędów i nieporozumień w praktyce duszpasterskiej. Podpisanie petycji może być dla świeckich wiernych nie tylko potwierdzeniem ich oddania nauczaniu papieża z Polski, ale także moralnym drogowskazem dla ich otoczenia – tak portal tygodnika Do Rzeczy pisze o dynamicznie rozwijającej się akcji „Polonia Semper Fidelis”.

 

– To ważny apel, przypominający o tym, że dzisiaj Kościół jest atakowany, a my musimy dawać świadectwo naszej wiary – tak mówi o inicjatywie „Polska zawsze wierna” Antoni Trzmiel, dziennikarz „Do Rzeczy”, który dołączył do ponad 60 tysięcy katolików popierających akcję.

 

„Kampania Polonia Semper Fidelis to odpowiedź na liberalne interpretacje adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Ogłoszenie przez papieża Franciszka adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia zapoczątkowało bowiem niepokojące dyskusje na temat nierozerwalności małżeństwa. Pojawiły się interpretacje, że Kościół ma dopuszczać do Komunii Świętej rozwodników, żyjących w ponownych związkach niesakramentalnych. Niektóre środowiska uznały nawet, że jest to wyraz rozwoju Kościoła” – czytamy na łamach portalu.

 

„W obronie tradycyjnego nauczania Kościoła postanowił stanąć Instytut Ks. Piotra Skargi, który zorganizował kampanię Polonia Semper Fidelis. Akcja polega na zbiórce podpisów pod petycją do biskupów z prośbą o potwierdzenie nauczania Jezusa Chrystusa. Jej treść znajduje się na stronie PoloniaSemperFidelis.pl” – informuje DoRzeczy.pl.

 

Portal przytacza słowa papieża Jana Pawła II, zawarte w encyklice Familiaris Consortio: „Kościół potwierdza swoją praktykę, opartą na Piśmie Świętym, niedopuszczania do Komunii Eucharystycznej rozwiedzionych, którzy zawarli ponowny związek małżeński”.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-01-31 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z utęsknieniem czekam kiedy Kościół jasno i wyraźnie opowie się za nierozerwalnoscią małżeństwa. Od 3 lat czekam na powrót męża. Modlę się za niego i nie myślę o innym związku, bo złożyłam przysięgę przed Bogiem a co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela.
ponad 2 lata temu / Sylwia
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary i milosci do Boga i czlowieka, ukazane nam przez dziennikarza Antoniego Trzmiela z redaktora "Do Rzeczy". Wielkie dzieki dla niego, iz wsparl blogoslawiona inicjatywe: "Polonia Semper Fidelis"! Teraz czekamy na Nasz Dziennik na Niedziele i na Goscia Niedzielnego! Do dziela! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Amen
ponad 2 lata temu / OjciecMązKatolik
 
Nareszcie ktoś mówi głośno o tragedii rozbitych małżeństw, dzieci i porzuconych małżonków. Pomóżcie nawrócić tych co zeszli na zła drogę i jeszcze są popierani przez coraz szersza publikę
ponad 2 lata temu / AW
 
Nareszcie coś się ruszyło...
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.