DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Do przedszkola lub żłobka tylko zaszczepione dziecko. Kraków chce iść w ślady Częstochowy

Do przedszkola lub żłobka tylko zaszczepione dziecko. Kraków chce iść w ślady Częstochowy
fot. commons/GNU/creative

Miasto Kraków chce uzależnić przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka od szczepień, donosi „Dziennik Polski”. Częstochowscy radni już taką ustawę przegłosowali.


We wtorek radni Dzielnicy III Prąd­nik Czerwony będą głosowali wniosek do prezydenta miasta w sprawie obowiązkowych szczepień przy rekrutacji dzieci do żłobków i przedszkoli. Jacek Majchrowski jest przychylny tej akcji. – Jego zdaniem idea jest słuszna, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo dzieci w samorządowych placówkach, także tych, które ze względów zdrowotnych zaszczepione być nie mogą – mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Krakowa.


Mamy dwa lata na to, by uzależnić wyniki rekrutacji od szczepień. W tym czasie – mam nadzieję – zostanie zmieniona ustawa – mówi Łukasz Wantuch, radny z Prądnika Czerwonego, inicjator akcji. W sprawę zaangażował się także poseł SLD Marek Balt. Jego prawnicy zajmą się przygotowaniem odpowiednich przepisów. Jeśli zostaną one wprowadzone, to  w całej Polsce przy przyjmowaniu dziecka do przedszkola rodzice będą musieli przedstawiać kartę szczepień.

 

W poniedziałek, jak informuje „Dziennik Polski”,  częstochowscy radni przegłosowali uchwałę, zgodnie z którą dzieci przyjmowane do żłobków mają być obowiązkowo zaszczepione, a w rekrutacji do przedszkoli będą za to przysługiwać dodatkowe punkty.

 

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

luk 


DATA: 2015-04-21 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mądrzy rodzice nie oddają dzieci instytucjom. Żłobki i przedszkola to ochronki dla rodzin dysfunkcyjnych, w których matki nie chcą zajmować się swoimi dziećmi. Stąd terror szczepionkowy, niewątpliwie istniejący, nie uderzy w zdrowe rodziny, bo te nie oddają dzieci do ochronek i chronią dzieci także przed toksynami szczepionek.
ponad 5 lat temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.