DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Do prokuratury wpłynęły pierwsze zawiadomienia związane z audytem rządów PO - PSL

Do prokuratury wpłynęły pierwsze zawiadomienia związane z audytem rządów PO - PSL
Mateusz Wlodarczyk/Pacific Press via ZUMA Wire

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że do Prokuratury zostały skierowane pierwsze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników rządu PO - PSL. Do tej pory zawiadomienie złożyła już Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, resort środowiska oraz minister Mariusz Kamiński, koordynator ds. służb specjalnych. Podjęte czynności są efektem ujawnienia wielu nieprawidłowości, o których mowa w audycie.


Informacje dotyczące stanu państwa w okresie rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u spowodowały liczne rekcje i zapowiedzi dogłębnego sprawdzenia nieprawidłowości i zaniechań. Zaledwie kilkanaście godzin po zakończeniu prezentacji raportu przygotowanego przez PiS, poszczególni ministrowie rozpoczęli proces składania zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, wnioski o zbadanie poszczególnych spraw wpłynęły m.in. ze strony Kancelarii Prezesa Ministrów, a także Ministerstwa Środowiska.


- Nie chciałbym uprzedzać pewnych faktów. Wnioski to decyzja ministrów, którzy ponoszą odpowiedzialność za ich przygotowanie. To zależy od poszczególnych ministrów. Pierwsze zawiadomienia do prokuratury już poszły, kolejne pójdą – ministrowie się z tego nie wycofują. Występujemy z dokumentami do prokuratury, to robimy. Kolejne wnioski trafią do poszczególnych organów ścigania w najbliższym czasie. Są opracowywane w poszczególnych resortach – tłumaczył Rafał Bochenek.


Konsekwencją audytu i ujawnionych zaniedbań jest także pismo do Marszałka Sejmu, w którym premier Beata Szydło zwraca się z prośbą o powołanie komisji śledczej w sprawie „Amber Gold”. Sprawę zdążył skomentować m.in. Jarosław Gowin, pełniący wówczas funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Jak przyznał, starał się dociec czy istnieją dowody na kontakty oskarżonego Marcina P. z trójmiejskimi politykami Platformy Obywatelskiej. Gowin zapowiedział również, że jeśli będzie taka potrzeba, stanie przed komisją jako świadek.


 

Źródło: niezależna.pl

POz
 


DATA: 2016-05-13 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgłoszenie przestępstwa do prokuratury to jeszcze nie wyrok.Musi być sąd.Chyba,że sąd będzie działał pod dyktando donosiciela,i nie będzie działał sprawiedliwie.Czego obecnie można się spodziewać.Zemsta cieszy.
ponad 4 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.