DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Do MEN wpłynął wniosek z prośbą o usunięcie z podręczników tematów promujących gender

Do MEN wpłynął wniosek z prośbą o usunięcie z podręczników tematów promujących gender
fot. Simona Supino / FORUM

Przedstawiciele Fundacji SOS – Obrony Życia Poczętego skierowali do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek, w którym zwracają się z prośbą o usunięcie z podręczników szkolnych treści promujących gender oraz szeroko pojęty okultyzm. Póki co MEN nie ustosunkował się do wniosku Fundacji, ale zapowiada przyjrzenie się sprawie.


„Przyjrzymy się z uwagą tym treściom. Jedno jest pewne. Nie ma miejsca w podręcznikach na treści odwołujące się do różnego typu ideologicznych skrajności czy ukazujące brzydotę” – powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Anna Ostrowska, rzecznik prasowa MEN.


Rzecznik prasowa resortu kierowanego przez Annę Zalewską poinformowała również, że zgodnie z przepisami, każdy podręcznik powinien być merytorycznie zgodny z podstawą programową oraz przydatny dydaktycznie. Natomiast treści w nich zawarte powinny odwoływać się do wartości uniwersalnych.


Inicjatorzy listu zwrócili uwagę na szczególną aktywność w placówkach oświaty organizacji, które promują groźne ideologie i szkodliwą edukację seksualną. Celem „tęczowych” organizacji jest podtrzymanie obecnej podstawy programowej, uzupełnionej w okresie rządów koalicji PO – PSL, tzw. treściami antydyskryminacyjnymi. Ich utrwalenie w nowej podstawie programowej może być niebezpieczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


„Zapisy tej ustawy dotyczące antydyskryminacji i tolerancji, zostały przeniesione do nowej propozycji podstawy programowej Ministra Edukacji Narodowej, czemu jako organizacje rodzinne, zaangażowane w ochronę dzieci, się sprzeciwiamy.” – czytamy w liście skierowanym do MEN.


Środowiska chroniące dzieci przed deprawacją uważają, że tzw. programy „antydyskryminacyjne” prowadzone przez progenderowe środowiska, przepełnione są treściami i ćwiczeniami mającymi na celu zaburzenie świata postrzeganego na heteronormatywny sposób przez dzieci. „Często zawierają wulgarne treści erotyczne, mające przybliżyć dzieciom świat homoseksualizmu.” – czytamy w apelu.

 

„Zwracamy się również z prośbą o usunięcie ze strony Ministerstwa Edukacji telefonu zaufania grupy Ponton reprezentującej proabrocyjną i propagującą swobodę seksualną Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, finansowaną i działającą na rzecz  International Planned Parenthood Federation w Polsce.” – piszą inicjatorzy protestu.

 

Wśród organizacji, które podjęły się interwencją są m.in. Koalicja Obywatelska DLA RODZINY, Inicjatywa Stop Seksualizacji Dzieci oraz alians organizacji „Stop deprawacji w edukacji”.


 

Źródło: wpolityce.pl

POz

DATA: 2016-05-14 17:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "43288"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.