Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Do kapłana polskiego


Odtwórz w YouTube
 

Wielki Czwartek w Kościele jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentu kapłaństwa. Wszystkim księżom życzymy błogosławieństwa Bożego i dedykujemy pieśń Jacka Kowalskiego, "Do kapłana polskiego". 


 

Módlmy się za naszych kapłanów i o kapłanów, to jak modlitwa o powietrze. Chrystus jest głową Kościoła, ale bez kapłanów rozproszą się owce, które bez pasterza łatwo "przesiać" - wedle ewangelicznych słów Pana. Bez kapłanów nie będzie też Polski - pozostanie tylko zbiorowisko bezideowych polskojęzycznych indywiduów. Gdzie indziej już uderzono w pasterzy i rozproszono owce;  u nas to się właśnie zaczyna. A pasterze są różni: niektórych uderzyć aż za łatwo, niektórych już uderzać nie trzeba, iluż jednak trwa w Chrystusie. Trwaj w Chrystusie, polski kapłanie - i módl się za nami.  


Jacek Kowalski


DATA: 2015-04-02 08:29:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Kapłanom rzymskokatolickim niech przez ręce Niepokalanej Maryi błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.Niech wyrwie Ich z współczesnej herezji judeoprotestantyzmu. Niechaj przywróci Im powagę prawdziwego kapłaństwa którego nie mają i mieć nie będą wrogowie Chrystusa Pana naszego. Niechaj w nieprzerwanej Tradycji Kościoła sprawują Najświętszą Ofiarę i pozostaną wiernymi Strażnikami Najświętszego Sakramentu.Dopiero po spełnieniu tych błogosławieństw niechaj cieszą się miłością wiernych. Niechaj mają świadomość iż gest ucałowania rąk kapłańskich uwalnia z Czyśca duszę najbliższą wybawieniu i zmusza kapłana do powrotu na drogę świętości.
ponad 6 lat temu / Leo
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.