DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Do Europy nadciąga imigranckie tsunami. Włosi nawołują do zamykania portów

Do Europy nadciąga imigranckie tsunami. Włosi nawołują do zamykania portów
fot.REUTERS/Antonio Parrinello/Files/FORUM
#ZAMKNIĘCIE    #ISLAM    #STATKI    #PORT    #LIBIA    #EUROPA    #IMIGRANCI    #KRYZYS    #WŁOCHY

Blisko 8,5 tysiąca migrantów znajduje się na pokładach 14 statków ratowniczych, które przechwyciły łodzie przemytników ludzi. Włosi nie są przygotowani na jednorazowe przyjęcie tak wielkiej grupy uciekinierów i chcą zamykać porty.

 

Jednostki ratunkowe wypełnione imigrantami przejętymi ze statków przemytniczych na wodach w pobliżu Libii mają dotrzeć do Sycylii i Kalabrii. Znajduje się na nich 8,5 tys. osób, które chcą przedostać się do Europy.

 

Włoskie służby nie są gotowe na przyjęcie tak dużej liczby imigrantów jednocześnie. Nic więc dziwnego, że to imigracyjne tsunami budzi przerażenie mieszkańców Italii. Opozycja, w tym szef senackiego klubu Forza Italia Paolo Romani, wezwał rząd do powstrzymania exodusu i zamknięcia włoskich portów, jeśli zawiodą inne środki.

 

Romani chce też interwencji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która miałaby zmusić statki organizacji pozarządowych z różnych krajów, by przewoziły migrantów do krajów z których pochodzą jednostki, a nie do Włoch.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2017-06-28 20:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy zaczną myśleć Włosi ? Jak zaczną mordować Włochów.
ponad 2 lata temu / pol
 
Nie ma "demokratycznych wyborów". Wyniki wszystkich i wszędzie są zaplanowane, "policzone" według tego planu i ogłoszone przez kastę rządzących. Mało wiesz a głośno krzyczysz.
ponad 2 lata temu / do dodo
 
Tylko, że te ich statki ratownicze przechwytują uchodżców 50 metrów od linii brzegowej Azji bądź Afryki. Wystarczy, że wsiądziesz do pontonu, przepłyniesz 50 metrów i jesteś w Europie. Dobrze tak dla Włoch.
ponad 2 lata temu / patriota123
 
Skoro przejęli ich w pobliżu Libii, dlaczego nie odstawili ich do Libii? Poza tym, po co w ogóle "przejmowali" ich z łodzi przemytników? Wyławiać rozbitków może i wypada, ale pomagać przemytnikom? To już jakaś paranoja jest. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Sam jesteś naiwny, bo "zapomniałeś" że w Niemczech czy Francji rządzą demokratycznie wybrani przedstawiciele. Czyli to większość Niemców i Francuzów ponosi winę za politykę wobec imigrantów.
ponad 2 lata temu / do lolas
 
Wyłapują imigrantów u wybrzeży Libii i wiozą do Włoch? Czy nie bliżej byłoby zawrócić do Libii? Niedługo ci "ratownicy" imigrantów wejdą w głąb Afryki i tam będą szukać "uchodźców" zeby przetransportować ich do Europy... Kiedy w końcu rządy państw zachodnich zechcą zauważyć mechanizm, jaki rządzi napływem obcych ludów do Europy?
ponad 2 lata temu / tradycja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.