DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Przecież macie możliwość wyboru. Nikt nikogo nie zmusza do wyznawania doktryny katolickiej.
10 miesięcy temu / do ewa
 
Nie każdy chce mieć dzieci i dlatego powinien mieć możliwość wyboru. Ja na tę chwilę nie wyobrażam sobie być mamą, ale preferuję naturalne metody (cyclotest). Kiedyś będę chciała i wtedy, również naturalnie, zaplanuję dziecko.
10 miesięcy temu / ewa
 
Napisałeś "To ich problem, że nie mają/utrzymują kontaktów lub chcą mieszkać sami" komentując CAŁY zbiór opisany jako: "Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny". Nie pisałeś więc o podzbiorze tego zbioru, czyli o tych nie odwiedzanych w wieku powyżej 80 lat, którzy odczuwają że jest im z tym dobrze. Po drugie, gdybyś miał na myśli tylko tych ludzi, nie użyłbyś słowa "problem". Jeśli dla kogoś coś jest problemem, to logiczne że nie czuje się z tym dobrze.
10 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Napisałem o ludziach, którzy tak odczuwają. Nie napisałem, że każdy samotny uważa, że jest mu dobrze. Chyba, że uważasz, że podzbiór o którym mowa jest pusty.
10 miesięcy temu / trooper
 
No właśnie, po co więc wypowiadasz się jakbyś znał własne odczucia 200 tys Niemców, skoro nie siedzisz w ich głowach? Inaczej: nie masz podstaw by wypowiadać się o właściwościach całego zbioru, znając jedynie właściwości podzbioru.
10 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper A na jakiej podstawie uważasz że około 200 tysiącom Niemców w wieku powyżej 80 lat, do których nikt nie przychodzi w odwiedziny, jest z tym dobrze? To czy komuś jest dobrze zależy tylko i wyłącznie od jego własnego odczucia.
10 miesięcy temu / tropper
 
A na jakiej podstawie uważasz że około 200 tysiącom Niemców w wieku powyżej 80 lat, do których nikt nie przychodzi w odwiedziny, jest z tym dobrze? Wśród nich na pewno jest wielu którzy za młodości z własnej nieprzymuszonej woli nie chcieli mieć dzieci, ale na starość nie jest im z tym dobrze. Cierpią wskutek swoich wcześniejszych nieodwracalnych błędnych decyzji. I takim katolicy współczują, dlatego katolicy nie uważają że to tylko ich problem. Oczywiście są też tacy staruszkowie którzy okłamują otoczenie, twierdząc że jest im dobrze z samotnością. Jednak nawet tacy też zasługują na współczucie.
10 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Czy jest cierpieniem to, że ktoś żyje samotnie z własnej nieprzymuszonej woli i twierdzi, że jest mu z tym dobrze?
10 miesięcy temu / trooper
 
Jest więcej zdemoralizowanych ludzi niż w 1917, gdyż liczba ludności rosła i intensywność lewackiej demoralizacji też rosła. Wcześniej nie pisałeś o 80-letniej kobiecie tylko o starych ludziach, tak więc spoko, nie przeszkadza mi że obalasz swoją własną argumentację. Problem cierpienia jest problemem wszystkich nie-egoistów którzy uznają przykazanie "kochaj bliźniego swego jak siebie samego". No chyba że nie jesteś egoistą tylko masochistą? I ten się śmieje, kto się śmieje ostatni :)
10 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Jest więcej ludzi niż w 1917. Liczba ludności po II wojnie światowej rosła. A nie słyszałem, aby 80 letnia kobieta zaszła w ciąże. Śmieszny ten tekst kłamiesz, że starzy ludzie nie mogą mieć dzieci. "to ich problem" a czyj inny?
10 miesięcy temu / trooper
 
Tyle się mówi o tej antykoncepcji i niby o jej poważnych skutkach ubocznych, tylko ja się pytam jakim cudem jak ja przyjmuję tabletki to cały czas czuję się dobrze a nawet bym powiedziała że jeszcze lepiej niż jak w ogóle nie stosowałam antykoncepcji. I to nie tylko ja mogę powiedzieć, bo także mój obecny partner. Brak pms i zatrzymywania wody, libido mogę tak wymieniać w nieskończoność
10 miesięcy temu / jola
 
Bo jest więcej ZDEMORALIZOWANYCH ludzi niż dawniej. Tamtejsze panie nie mają dużego wyboru, wręcz przeciwnie, są traktowane jako "towar deficytowy" - uprowadzane i zmuszane do ślubu, bądź gwałcone. Wbrew woli. Kłamiesz że starzy ludzie nie mogą mieć dzieci. Stwierdzenie "to ich problem" potwierdza że jesteś zatwardziałym egoistą.
10 miesięcy temu / do trooper
 
więcej osób ogląda dziś niemoralne treści, niż w 1917 roku żyło na świecie. Tymczasem już w 1917 roku Matka Boża Fatimska mówiła o wiecznym potępieniu dla wielu za grzech nieczystości. Bo jest więcej ludzi niż dawniej. - w ciągu ostatnich 50 lat więcej osób zginęło wskutek aborcji niż w wyniku wojen w całej historii świata. Patrz punkt wyżej. - w efekcie kontroli narodzin w Chinach mieszka 34 miliony więcej mężczyzn niż kobiet. W Indiach różnica ta wynosi aż 37 milionów. W obydwu krajach chodzi więc o liczbę zbliżoną do liczby całej populacji Polski! To panie mają duży wybór. Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny. To ich problem, że nie mają/utrzymują kontaktów lub chcą mieszkać sami. Stwierdził on, że zdolność czy pragnienie prokreacji nie są warunkiem ważnego małżeństwa. I ma rację. Starzy ludzie nie mogą mieć dzieci, a małżeństwem są.
10 miesięcy temu / trooper
 
Piszę to,bo to chyba WAŻNE i wypada mi własnie to pod tym postem napisać,bo to się z tym wiąże.Chcę,że by wszyscy mający poglądy tak,,nowoczesne''się opamiętali. Płód ma już zapisany kod genetyczny człowieka,to tak jak dziecko nie przypomina faceta tak jak zarodek nie przypomina dziecka to już dziecko{kod genetyczny,wynika to z biologii}.Jeśli cię nie przekonałam to nie mów mi że aborcja po około bodajże 6 tygodniu gdy u DZIECKA zaczynają się zmiany w mózgu zaczyna potem czuć więc,gdy dziecko wykonuje ruch rączką przed tym jak doktor rozerwie go,czuje jak normalny człowiek bo nim jest.Chore dzieci to też ludzie,więc zamiast zabijać dziecko na przykład z zespołem downa można je oddać do adopcji tak samo jak dziecko zgwałconej kobiety[dziecko nie jest niczemu winne].Nawet młoda matka,gdy usunie,może popaść w ogromną depresje[choroba poaborcyjna itp],gdy uświadomi sobie co zrobiła,że nie dała dziecku[nawet choremu lub nie] szansy[że urodzi się zdrowe lub wyzdrowieje}.
10 miesięcy temu / Tag qwer
 
Samotność na starości to także konsekwencja stylu życia. Przykładowo moi rodzice nie chcieli mieszkać z nami i z wnukami, bo to przeszkodziło by im w "cieszeniu się życiem". Mają do tego prawo, jednak logika podpowiada, że ta radość życia przemieni się w samotne cierpienie jak tylko braknie zdrowia. A stąd już niedaleko do myśli o eutanazji.
10 miesięcy temu / ansy
 
czyż antykoncepcja nie jest tylko narzędziem? to wspomniany obowiązkowy system emerytalny jest właśnie winowajcą...ludziom nie opłaca się mieć dzieci bo system emerytalny zapewni (o naiwności...) im środki na starość. Właściwie posiadanie dzieci powoduje, że mniej się wpłaci do systemu i potem mniej otrzyma (przerwa na macierzyństwo, wychowanie dzieci itd.). Kiedyś właśnie to dzieci w sposób naturalny zapewniały dobrobyt na starość swoim rodzicom i były - słusznie - przez nich traktowane jak błogosławieństwo. i to rodzicom zależało by mieć dużo dzieci, odpowiedzialnie je wychować i wykształcić aby któreś z nich mogło się nimi zaopiekować na starość. teraz jest odwrotnie dziecko to "przeszkoda" w karierze, zarabianiu pieniędzy, "wolności", podróżowaniu, spędzaniu czasu, hobby...a najlepiej aby dzieci w ogóle nie było - stąd taka popularność antykoncepcji. dokąd prowadzi takie myślenie??? inną kwestią jest przymusowa antykoncepcja siłowo wprowadzana przez państwa...
10 miesięcy temu / pytanie
 
Jak dobrze, że jeszcze ktoś ma odwagę mówić tak klarownie, jak John Henry Western.
10 miesięcy temu / Eulalia
 
Straszne!! :( ludzie ratujcie Polskę! Piękny kraj bo przyjdzie kara od Pana!
10 miesięcy temu / Ona
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.