DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Do czego prowadzi antykoncepcja? Przerażająca analiza znanego obrońcy życia

Do czego prowadzi antykoncepcja? Przerażająca analiza znanego obrońcy życia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Znany obrońca życia John Henry Westen w fascynujący sposób przedstawił skutki lekceważenia Bożego nakazu „bądźcie płodni i rozmnażajcie się” z Księgi Rodzaju. Podczas konferencji w Rzymie zwrócił uwagę na masowe mordowanie nienarodzonych, depopulację Europy i plagę samotnego umierania starców.

 

Odrzucenie Bożego nakazu płodności i rozmnażania się stoi w sercu ataku na małżeństwo i rodzinę – podkreślił John Henry Westen. Redaktor naczelny Life Site News zauważył, że według Biblii „Bóg nienawidzi antykoncepcji”. Przywołał słowa Piusa XI, mówiącego o nakładanej przez Pana Boga karze śmierci za stosowanie antykoncepcji.

 

Obrońca życia przypomniał, że Paweł VI w encyklice Humanae vitae (1968 rok) ostrzegał przed upadkiem moralnym, niewiernością, pogardą dla kobiet oraz rządowym przymusem stosowania antykoncepcji.

 

John Henry Westen podkreślił, że obecnie sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna niż w XX wieku. Podkreślił, że:

 

- więcej osób ogląda dziś niemoralne treści, niż w 1917 roku żyło na świecie. Tymczasem już w 1917 roku Matka Boża Fatimska mówiła o wiecznym potępieniu dla wielu za grzech nieczystości.

 

- w ciągu ostatnich 50 lat więcej osób zginęło wskutek aborcji niż w wyniku wojen w całej historii świata

 

 - w efekcie kontroli narodzin w Chinach mieszka 34 miliony więcej mężczyzn niż kobiet. W Indiach różnica ta wynosi aż 37 milionów. W obydwu krajach chodzi więc o liczbę zbliżoną do liczby całej populacji Polski!

 

Redaktor naczelny Life Site News zwrócił także uwagę na medyczne konsekwencje stosowania antykoncepcji hormonalnej, w tym zwiększone ryzyko raka piersi i samobójstw. Sztuczne metody zapobiegania ciąży i aborcja prowadzą również do epidemii samotności. Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny. Depopulacja Europy prowadzi do zagrożenia zdominowaniem Europy przez muzułmańskich imigrantów.

 

Ponadto 4 000 Japończyków umiera co tydzień samotnie w swoich domach. Często ich śmierć pozostaje niezauważona dopóty, dopóki sąsiedzi nie zaczną uskarżać się na smród. Niekiedy trwa to tygodnie, a nawet miesiące. W kraju Kwitnącej Wiśni powstała zresztą cała gałąź biznesu zajmująca się oczyszczaniem mieszkań po nieboszczykach.

 

Współczesna mentalność sprzeciwia się też powiązaniu małżeństwa z płodzeniem i wychowaniem potomstwa. W Stanach Zjednoczonych pogląd ten wyraził sędzia Sądu Najwyższego Anthony Kennedy. Stwierdził on, że zdolność czy pragnienie prokreacji nie są warunkiem ważnego małżeństwa.

 

Chaos w sprawie nauki o antykoncepcji wkradł się nawet do Kościoła. Podczas pontyfikatu Franciszka na konferencję o wymieraniu gatunków do Watykanu w 2017 roku zaproszono „ojca ruchu kontroli narodzin” Paula Ehrlicha. Chaos zdaniem kanadyjskiego obrońcy życia potęgują także niektóre wypowiedzi wysokich hierarchów.

 

John Henry Westen, sam ojciec 8 dzieci, wygłosił referat podczas konferencji „Humanae vitae 50 Veritatis splendor 25”w Rzymie 21 maja. Sympozjum zorganizowano z okazji rocznic encyklik Jana Pawła II potępiającej relatywizm etyczny i Pawła VI potępiającej antykoncepcję. 

 

Warto, by z przerażającego obrazu nakreślonego przez Kanadyjczyka zdali sobie sprawę również polscy politycy. Wszak rocznie w naszym kraju ginie wskutek aborcji około 1000 dzieci nienarodzonych. Ponadto przyrost naturalny w Polsce – pomimo pewnej poprawy – pozostaje na niskim poziomie. Grozi to niewydolnością systemu emerytalnego i brakiem rąk do pracy. To zapewne również skutek antykoncepcji.

 

Źródło: LifeSiteNews

mjend


DATA: 2018-06-14 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież macie możliwość wyboru. Nikt nikogo nie zmusza do wyznawania doktryny katolickiej.
6 miesięcy temu / do ewa
 
Nie każdy chce mieć dzieci i dlatego powinien mieć możliwość wyboru. Ja na tę chwilę nie wyobrażam sobie być mamą, ale preferuję naturalne metody (cyclotest). Kiedyś będę chciała i wtedy, również naturalnie, zaplanuję dziecko.
6 miesięcy temu / ewa
 
Napisałeś "To ich problem, że nie mają/utrzymują kontaktów lub chcą mieszkać sami" komentując CAŁY zbiór opisany jako: "Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny". Nie pisałeś więc o podzbiorze tego zbioru, czyli o tych nie odwiedzanych w wieku powyżej 80 lat, którzy odczuwają że jest im z tym dobrze. Po drugie, gdybyś miał na myśli tylko tych ludzi, nie użyłbyś słowa "problem". Jeśli dla kogoś coś jest problemem, to logiczne że nie czuje się z tym dobrze.
6 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Napisałem o ludziach, którzy tak odczuwają. Nie napisałem, że każdy samotny uważa, że jest mu dobrze. Chyba, że uważasz, że podzbiór o którym mowa jest pusty.
6 miesięcy temu / trooper
 
No właśnie, po co więc wypowiadasz się jakbyś znał własne odczucia 200 tys Niemców, skoro nie siedzisz w ich głowach? Inaczej: nie masz podstaw by wypowiadać się o właściwościach całego zbioru, znając jedynie właściwości podzbioru.
6 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper A na jakiej podstawie uważasz że około 200 tysiącom Niemców w wieku powyżej 80 lat, do których nikt nie przychodzi w odwiedziny, jest z tym dobrze? To czy komuś jest dobrze zależy tylko i wyłącznie od jego własnego odczucia.
6 miesięcy temu / tropper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.