DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

Do czego prowadzi antykoncepcja? Przerażająca analiza znanego obrońcy życia

Do czego prowadzi antykoncepcja? Przerażająca analiza znanego obrońcy życia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Znany obrońca życia John Henry Westen w fascynujący sposób przedstawił skutki lekceważenia Bożego nakazu „bądźcie płodni i rozmnażajcie się” z Księgi Rodzaju. Podczas konferencji w Rzymie zwrócił uwagę na masowe mordowanie nienarodzonych, depopulację Europy i plagę samotnego umierania starców.

 

Odrzucenie Bożego nakazu płodności i rozmnażania się stoi w sercu ataku na małżeństwo i rodzinę – podkreślił John Henry Westen. Redaktor naczelny Life Site News zauważył, że według Biblii „Bóg nienawidzi antykoncepcji”. Przywołał słowa Piusa XI, mówiącego o nakładanej przez Pana Boga karze śmierci za stosowanie antykoncepcji.

 

Obrońca życia przypomniał, że Paweł VI w encyklice Humanae vitae (1968 rok) ostrzegał przed upadkiem moralnym, niewiernością, pogardą dla kobiet oraz rządowym przymusem stosowania antykoncepcji.

 

John Henry Westen podkreślił, że obecnie sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna niż w XX wieku. Podkreślił, że:

 

- więcej osób ogląda dziś niemoralne treści, niż w 1917 roku żyło na świecie. Tymczasem już w 1917 roku Matka Boża Fatimska mówiła o wiecznym potępieniu dla wielu za grzech nieczystości.

 

- w ciągu ostatnich 50 lat więcej osób zginęło wskutek aborcji niż w wyniku wojen w całej historii świata

 

 - w efekcie kontroli narodzin w Chinach mieszka 34 miliony więcej mężczyzn niż kobiet. W Indiach różnica ta wynosi aż 37 milionów. W obydwu krajach chodzi więc o liczbę zbliżoną do liczby całej populacji Polski!

 

Redaktor naczelny Life Site News zwrócił także uwagę na medyczne konsekwencje stosowania antykoncepcji hormonalnej, w tym zwiększone ryzyko raka piersi i samobójstw. Sztuczne metody zapobiegania ciąży i aborcja prowadzą również do epidemii samotności. Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny. Depopulacja Europy prowadzi do zagrożenia zdominowaniem Europy przez muzułmańskich imigrantów.

 

Ponadto 4 000 Japończyków umiera co tydzień samotnie w swoich domach. Często ich śmierć pozostaje niezauważona dopóty, dopóki sąsiedzi nie zaczną uskarżać się na smród. Niekiedy trwa to tygodnie, a nawet miesiące. W kraju Kwitnącej Wiśni powstała zresztą cała gałąź biznesu zajmująca się oczyszczaniem mieszkań po nieboszczykach.

 

Współczesna mentalność sprzeciwia się też powiązaniu małżeństwa z płodzeniem i wychowaniem potomstwa. W Stanach Zjednoczonych pogląd ten wyraził sędzia Sądu Najwyższego Anthony Kennedy. Stwierdził on, że zdolność czy pragnienie prokreacji nie są warunkiem ważnego małżeństwa.

 

Chaos w sprawie nauki o antykoncepcji wkradł się nawet do Kościoła. Podczas pontyfikatu Franciszka na konferencję o wymieraniu gatunków do Watykanu w 2017 roku zaproszono „ojca ruchu kontroli narodzin” Paula Ehrlicha. Chaos zdaniem kanadyjskiego obrońcy życia potęgują także niektóre wypowiedzi wysokich hierarchów.

 

John Henry Westen, sam ojciec 8 dzieci, wygłosił referat podczas konferencji „Humanae vitae 50 Veritatis splendor 25”w Rzymie 21 maja. Sympozjum zorganizowano z okazji rocznic encyklik Jana Pawła II potępiającej relatywizm etyczny i Pawła VI potępiającej antykoncepcję. 

 

Warto, by z przerażającego obrazu nakreślonego przez Kanadyjczyka zdali sobie sprawę również polscy politycy. Wszak rocznie w naszym kraju ginie wskutek aborcji około 1000 dzieci nienarodzonych. Ponadto przyrost naturalny w Polsce – pomimo pewnej poprawy – pozostaje na niskim poziomie. Grozi to niewydolnością systemu emerytalnego i brakiem rąk do pracy. To zapewne również skutek antykoncepcji.

 

Źródło: LifeSiteNews

mjend


DATA: 2018-06-14 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież macie możliwość wyboru. Nikt nikogo nie zmusza do wyznawania doktryny katolickiej.
11 miesięcy temu / do ewa
 
Nie każdy chce mieć dzieci i dlatego powinien mieć możliwość wyboru. Ja na tę chwilę nie wyobrażam sobie być mamą, ale preferuję naturalne metody (cyclotest). Kiedyś będę chciała i wtedy, również naturalnie, zaplanuję dziecko.
11 miesięcy temu / ewa
 
Napisałeś "To ich problem, że nie mają/utrzymują kontaktów lub chcą mieszkać sami" komentując CAŁY zbiór opisany jako: "Wszak ponad 2 miliony Niemców w wieku powyżej 80 lat mieszka samotnie. Do niemal 10 procent z nich nikt nie przychodzi w odwiedziny". Nie pisałeś więc o podzbiorze tego zbioru, czyli o tych nie odwiedzanych w wieku powyżej 80 lat, którzy odczuwają że jest im z tym dobrze. Po drugie, gdybyś miał na myśli tylko tych ludzi, nie użyłbyś słowa "problem". Jeśli dla kogoś coś jest problemem, to logiczne że nie czuje się z tym dobrze.
11 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Napisałem o ludziach, którzy tak odczuwają. Nie napisałem, że każdy samotny uważa, że jest mu dobrze. Chyba, że uważasz, że podzbiór o którym mowa jest pusty.
11 miesięcy temu / trooper
 
No właśnie, po co więc wypowiadasz się jakbyś znał własne odczucia 200 tys Niemców, skoro nie siedzisz w ich głowach? Inaczej: nie masz podstaw by wypowiadać się o właściwościach całego zbioru, znając jedynie właściwości podzbioru.
11 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper A na jakiej podstawie uważasz że około 200 tysiącom Niemców w wieku powyżej 80 lat, do których nikt nie przychodzi w odwiedziny, jest z tym dobrze? To czy komuś jest dobrze zależy tylko i wyłącznie od jego własnego odczucia.
11 miesięcy temu / tropper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60942"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.