DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Do 2050 roku populacja niemiecka skurczy się o 10 milionów!

Do 2050 roku populacja niemiecka skurczy się o 10 milionów!
fot.Ayla87 /sxc.hu

Jeśli w Niemczech utrzyma się na obecnym poziomie imigrację, to i tak do 2050 r. ubędzie 10 mln mieszkańców! Niemcy plasują się na czwartym miejscu na świecie wśród państw, w których jest więcej zgonów niż urodzeń.


Mimo, że władzom niemieckim udało się na tyle poprawić opiekę zdrowotną, że mieszkańcy kraju żyją średnio o 11 lat dłużej niż jeszcze pięćdziesiąt lat temu, to jednak nie udało im się przekonać kolejnych pokoleń do posiadania licznego potomstwa.

 

Obecna dzietność wynosi 1,4 dzieci na kobietę. By była zastępowalność pokoleń współczynnik ten powinien wynosić co najmniej 2,1 dziecka na kobietę.

 

Ujemny przyrost naturalny w Niemczech – w przeciwieństwie do wielu krajów – nie pojawił się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Utrzymuje się od 45 lat. I nic nie zapowiada, aby to się miało zmienić.

 

Niektórzy zastanawiają się więc, dlaczego tak mało mówi się o tym w niemieckich mediach. Demografowie przestrzegają, że imigracja – jak sądzą rządy wielu państw - nie jest lekarstwem na liczne problemy, jakie mogą pojawić się w następstwie kurczenia się populacji.

 

Wg prognoz - nawet jeśli Niemcy dalej będą przyjmować około 200 tys. imigrantów - to i tak w 2050 r. będzie ich o 10 mln mniej. Gorsze statystyki mają jedynie Japonia, Rosja i Ukraina.

 

 

Źródło: pop.org., AS.


DATA: 2014-10-03 16:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I co z tego? Tym lepiej dla nas im mniej szwabów i ruskich tym lepiej. Gorzej , że u nas problem jest ten sam , z różnicą , że u nas ludzie chcą mieć dzieci tylko nie mają za co(casus Anglii) , a tam na odwrót.
ponad 3 lata temu / 100mk
 
To w 2050 roku nie będą to już Niemcy tylko Turcja. Niemców będzie garstka w mniejszości, a emigranci będą niezasymilowanymi z krajem Turkami -> czyli TURCJA.
ponad 3 lata temu / ***
 
Co z tego jak Polska będzie mieć podobnie
ponad 3 lata temu / o
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.