DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Dlaczego Wojciech Cejrowski „wyleciał z Minęła 20”? Znamy jego opinię!

Dlaczego Wojciech Cejrowski „wyleciał z Minęła 20”? Znamy jego opinię!
Wojciech Cejrowski w TVP Info (maj 2016). Źródło: vod.tvp.pl

Krytykowanie Jarosława Kaczyńskiego za obojętność PiS wobec zbrodni aborcji to – zdaniem Wojciecha Cejrowskiego – powód wyrzucenia go z programu „Minęła 20”.

 

Dokładnie rok temu, 30 listopada roku 2017, fundacja Życie i Rodzina złożyła w Sejmie obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Inicjatywa wsparta podpisami 830 tys. Polaków miała na celu ograniczenie skali dzieciobójstwa w Polsce i wykluczenie wciąż legalnej aborcji eugenicznej polegającej na mordowaniu dzieci, u których podejrzewa się wystąpienie choroby. Najczęściej z tego powodu odbiera się życie nienarodzonym osobom z zespołem Downa.

 

Posłowie PiS wcześniej, bo w roku 2016, odrzucili inną obywatelską inicjatywę antyaborcyjną – „Stop aborcji”. Zakładała ona całkowite zakazanie dzieciobójstwa. Wtedy też politycy sugerowali, że ów projekt był zbyt „radykalny”, ale poparliby inne rozwiązanie. Dziś jednak wiemy, że do wyborów w roku 2019 PiS nie podejmie tematu aborcji. Fakt ten ujawnił europoseł PiS prof. Ryszard Legutko, o czym jako pierwszy poinformował portal PCh24.pl.

 

Znamienne jest, że w dniu pierwszej rocznicy złożenia w Sejmie projektu „Zatrzymaj aborcję” media elektroniczne żyją tematem usunięcia Wojciecha Cejrowskiego z programu w TVP. Od wielu miesięcy pisarz i podróżnik był w czwartki gościem redaktora Michała Rachonia. Sytuacja uległa jednak zmianie – i to w sposób zaskakujący, radykalny i błyskawiczny.

 

 

Jarosław Olechowski stwierdził na Twitterze, że TVP nadal jest zainteresowana współpracą z Wojciechem Cejrowskim, a przerwa potrzebna jest na refleksję. Szef TAI dodał też, że „na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”. O co dokładnie chodzi?

 

Wielu spekulowało, że powodem decyzji TVP mogło być spalenie przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej lub krytyka PiSu z powodu masowego przyjmowania imigrantów ekonomicznych. Niektórzy wskazywali też, że podróżnik mocno skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za zachowanie wobec poseł Anny Siarkowskiej. – Tak jak ta pani, której ośmielił się w tym momencie cham Kaczyński grozić palcem. Chamstwo (...). Jeśli to była intencja Jarosława Kaczyńskiego, to w tym momencie był chamem wobec kobiety i powinien z liścia dostać – powiedział w Radiu WNET Wojciech Cejrowski.

 

Powód decyzji był jednak – zdaniem samego Wojciecha Cejrowskiego – inny. W piątek rano podróżnik odniósł się na Facebooku do całej sprawy, przypominając swoją wypowiedź z 6 listopada i pisząc: „E tam. Moim zdaniem wcale nie wyleciałem z #Minęła20 za palenie flagi ani za krytykę #PiSlamizacja. Wyleciałem za to”.

 

Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym, bo obiecuje – nie po raz pierwszy – w kampanii, że zajmie się dla mnie ważną, najważniejszą, aborcją, a potem pod dywanik to zmiata, nie zajmuje się, kadencja mija i w następnych wyborach znowu mi obiecuje, że się zajmie – stwierdził Wojciech Cejrowski.

 

Mordowanie dzieci w łonach matek to jest rzeź niewiniątek i sprawa dla mnie kluczowa. I dla wielu katolików. Wzburzająca nas – powiedział podróżnik.

 

Prezes odpowiada za ich krew, bo mógłby coś zrobić – zgodnie z własnymi obietnicami – żeby ta krew się nie lała. Jeżeli nic nie robi, to jest odpowiedzialny, przez zaniechanie chociażby, za morderstwa. Proszę pana, gdyby pan widział, że sztyletują kobietę i siedział na ławce obok i palił papierosa, to by pan odpowiadał przed sądem za to zabójstwo, chociaż pan nie wbijał noża – dodał Wojciech Cejrowski.

 

 

Od 30 listopada roku 2017, gdy w Sejmie złożony został projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, w polskich szpitalach lekarze zabili 1095 dzieci – czytamy na zatrzymajaborcje.pl.

 

 

Źródło: Facebook / Radio WNET / dziennik.pl / zatrzymajaborcje.pl / Twitter

MWł

 

 

 

  


DATA: 2018-11-30 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@M. O to to to to... Pora wyjść ze skóry osła, rzeźnik już jest, następnym razem przerobią Was na salami, koszerne i halal ma się rozumieć.
ponad 1 rok temu / agricola
 
mosbacher przeciez powiedziala wyraznie zejest cenzura ijeszcze trzeba takim madrym ludziom tlumaczyc tak proste,nawet glupi i bezdomnywie co jest grane,przepraszam bezdomnych ale nie tych.
ponad 1 rok temu / henryk
 
Dobrze że przeciwnicy Cejrowskiego stosują argumenty ad personam a nie ad rem. To daje możliwość określenia ich motywacji i pozwala na identyfikację ich zleceniodawców.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
PIS walczy dzielnie -ramię w ramię z PO i SLD -z polskim nacjonalizmem...to znaczy z interesem Polaków a nie troską o wszystkich kosztem Polaków
ponad 1 rok temu / dobra zmiana w robiemiu Polaków w barana
 
Nikt nie zauważył najważniejszej kwestii, że ten mama Mosbacher MIAŁA RACJĘ PISZĄC, ŻE W III RP NIE MA WOLNYCH MEDIÓW. To jest najważniejsze w tym zamieszaniu. Wyszło na jej ? nie ma, skoro nie puścili swego stałego korespondenta w cyklicznym programie i jeszcze wywalili go z pracy. Karnawał Cejrowskiego z Rachoniem trwał 19 miesięcy, jak karnawał Solidarności w A.D. 1981.
ponad 1 rok temu / Jagna
 
PiS udowadnia, że nie jest prawicą, odcinek 12345. Pamiętajcie o tym przy urnach. Nie dajmy się znów nabrać. Nie przejmujmy się sondażami, tym, że ktoś ma 1 procent. Nigdy więcej głosowania na mniejsze zło, szczególnie, że wcale nie jest takie małe... 1 procent plus jeden głos, potem 1 procent plus dwa głosy, zaraz będzie 2,3,5,7,10 procent. Tylko porzućmy złudzenia. PiS nie był, nie jest i nie będzie prawicą. Jedyne co z prawicą ma wspólnego to to, że chce głosów prawicowych wyborców. Nie dawajmy im tej satysfakcji, że będą się śmiali z nas jak z idiotów, co głosują na nich gdyż ciągle mają głupią nadzieję.
ponad 1 rok temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.