DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kaczyński i jego pacynki prędzej ten kraj oddadzą zaborcom niż zgodzą się na posiadanie broni przez kogoś. Z nimi nie ma o czym rozmawiać.
6 miesięcy temu / speed
 
Kaczyński i jego PiSraelski motłoch, to azjatycka dzicz o zmienionych na polskobrzmiące nazwiska. To od zawsze wrogowie Polsk i Polaków. Porażające jest to, że ta dzicz rządzi Polską już 2 kadencję. To pokazuje,jakim debilnym narodem są Poliniaki.
6 miesięcy temu / Armed Citizen
 
Cechą właśnie państwa totalitarnego jest ingerencja całkowita w życie obywateli tym się różni od kraju gdzie jest ustrój autorytarny tam władzy raczej życie prywatne ludzi nie obchodzi
6 miesięcy temu / Michał
 
Jakoś w Szwajcarii wszyscy mają broń i jest okej : Na Wołyniu Polacy broni nie mieli i skończyli jak skończyli. Jak będziemy mieć broń to nikt nas nie zaatakuje, proste. Proszę są psychiatrzy i mogą wydawać pozwolenia. Jak w Stanach Państwo chce kogoś oszukać to przyjeżdżają uzbrojeni ludzie i bronią interesu obywateli, tyle w temacie. Wszyscy nieuczciwi politycy, sędziowie, policjanci boją się tego.
6 miesięcy temu / Polak
 
Państwo tak skonstruowało prawo i tak działa sądownictwo, że najlepszym wyjściem po ataku bandyty na nasz dom i naszą rodzinę byłoby go zabić i po cichu zakopać, zamiast tłumaczyć się w sądach latami dlaczego ataku bandyty nie odpieraliśmy np. gołymi rękami, tylko tłuczkiem do mięsa. Sam też mam czarno prochowca, to uczy pewnej ostrożności w posługiwaniu się, przechowywaniu czy samym strzelaniu i przede wszystkim uczy świadomości i szacunku do broni i do życia ludzkiego. A samo strzelanie na strzelnicy to pewnego rodzaju hobby i uczy prawidłowych zachowań. Nie noszę i nie mam naładowanej, ale mogę i sam ten fakt zapewnia ogromny komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Szkoda tylko, że ze współczesnej WŁASNEJ broni mogą postrzelać głównie dawni prominenci PRL-u i ich potomstwo. A w czym jesteśmy lepsi od dawnych pół niewolników chłopów pańszczyźnianych, oni chociaż płacili ok. 10% podatków, to kto tu jest niewolnikiem we własnym kraju ?
6 miesięcy temu / ergo
 
@Kazimierz Jodko To może nie dawać samochodów, bo zaczną ludzi rozjeżdżać albo będzie pędził taki wariat jak pirat drogowy? Dlaczego pełnoletni może prowadzić samochód, a nie może mieć broni? Samochód w ręku nieodpowiedzialnego człowieka jest równie niebezpieczny jak broń. Czy aby jeździć samochodem muszę się tłumaczyć po co mi samochód, organizować klub automobilowy i mogę nie otrzymać prawa jazdy ze względu na widzimisię urzędnika? @ do Second Pewien rabin z Poznania to tłumaczył. Otóż jak przełożono Biblię na grekę koine to w tym języku był tylko jeden czasownik określający pozbawianie życia człowieka "zabijać". A potem z greki koine na łacinę przełożył św. Hieronim, a potem polscy tłumacze przetłumaczyli na nie zabijaj. W hebrajskim było lo tircach. Czyli nie morduj. Jakby było nie zabijaj, to byłoby lo taharog. Dlatego w Starym Testamencie można było karać śmiercią i zabijać wroga na wojnie.
6 miesięcy temu / trooper
 
Ponieważ trwam w niepewności, czy poprzedni mój wpis przeszedł, powtórzę raz jeszcze: Polska NA PEWNO ŻYJE, a słowo "zdychać" w języku polskim odnosi się li tylko do zwierząt.
6 miesięcy temu / Jocelyn
 
Nie podzielam zdania rozmówcy wywiadu, że rzekomo, jak się wyraził, przepraszam, że aż zacytuję: "nasz naród zdycha". Nieprawda. Polska żyje. Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!
6 miesięcy temu / Jocelyn
 
ale dlaczego nie tłumaczy się tego szarym ludziom ? 90% tego nie rozróżnia
6 miesięcy temu / do Second
 
W jezyku hebrajskim mamy 2 slowa zabijac i mordowac. W Dekalogu jest slowo mordowac. Nie morduj
6 miesięcy temu / Second
 
1. Ja jestem przeciwny temu, by każdy - w tym chorzy psychicznie i przestępcy - mieli swobodny dostęp do broni palnej. Swobodny dostęp? Tak, ale dla zdrowych psychicznie i niekaranych. Oraz dorosłych, np. po skończeniu 25 lub 30 lat życia bo 18-latkowie to często jeszcze dzieci. 2. Rozmówca atakuje Jarosława Kaczyńskiego, ale gdy rządziła Platforma, PSL, SLD, AWS czy kto tam jeszcze, to było tak samo. 3. Rozmówca nie ma racji, że trzeba prosić urzędnika o pozwolenie na posiadanie broni. Każdy może sobie wyrobić pozwolenie na broń po spełnieniu pewnych warunków i opłaceniu kosztów egzaminu. To o zniesienie tych warunków i opłat należy walczyć, a nie mówić głupstwa, że trzeba urzędnika prosić o pozwolenie.
6 miesięcy temu / Kazimierz Jodko
 
Można mieć w Polsce legalnie, współczesną broń palną. Są zapaleńcy, którzy dla idei propagowania strzelectwa, a nie dla zysku, przeprowadzą każdego chętnego przez całą procedurę. Wszystkim zainteresowanym polecam z czystym sumieniem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko - Kolekcjonerskie "Braterstwo".
6 miesięcy temu / A
 
dać ogólne pozwolenie na broń to zgroza "przysłowiowy "Janusz" zabiłby po pijaku kogokolwiek z błahego powodu a dać wybranym no to będzie że niesprawiedliwe
6 miesięcy temu / lil
 
@TZ Pan Jezus NIGDY nie potępił żołnierzy czyli ludzi, których zawodem, a raczej służbą, było przelewanie krwi cudzej, a w razie potrzeby i swojej. Nie tylko nigdy ich nie potępił oraz nie nakazał im zmiany zachowania, ale nawet niektórych z nich vide Setnik od "Domine, non sum dignus..." postawił za wzór wiary. To tak do przemyślenia Pani/Pana.
6 miesięcy temu / Rafał
 
Jezus Chrystus nie nosił broni. A kiedy jego uczeń Piotr uciął ucho słudze arcykapłana, Chrystus przestrzegł go, że kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Wolę słuchać Chrystusa niż Dżyngis Chana.
6 miesięcy temu / TZ.
 
Dostęp do broni dla"obywateli"to perfidna i bezczelna sztuczka pod pozorem wszystkich polskich świętości ???????????? to zagrożenie dla Państwa podczas wojny hybrydowej .... KTO I PO CO ZACHĘCA do dostępu do broni ????????...??? ----- Volodymyr Trofymowych w publikacji. pt: WOJNA HYBRYDOWA? JAKO INSTRUMENT KLUCZOWY ROSYJSKIEJ GEOSTRATEGII REWANŻU pisze cyt " Rosja stosowała na Ukrainie koncepcję ?wojny hybrydowej? ---- Najlepiej nowy typ wojny ilustruje aneksja Krymu przez Rosję, a następnie ----- INSPIRACJA LOKALNYCH ELEMENTÓW RADYKALNYCH I INWAZJA jednostek armii rosyjskiej na wschodnie obwody Ukrainy. ----- Już samo wprowadzenie wojskowej techniki na wielką skalę w różnych formach prosty przerzut przez granicę, przewożenie przez ?konwoje humanitarne?, --- PRZY NIEZMIENNYM WYPIERANIU SIĘ WŁASNYCH DZIAŁAŃ----- zasadniczo odróżnia konflikt rosyjsko-ukraiński od wszystkich innych. chromeextension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm
6 miesięcy temu / Polak Przezorny
 
?- Oj, dosyć ? Paweł zrobił ruch ręką. ? Ty możesz sobie na to pozwolić, żeby przerwać, ale miliony i miliony muszą słuchać podobnych rzeczy, muszą. W głowie zaczyna się kręcić. Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami. Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki. ? Więc jakiż jest, twoim zdaniem, sposób przełamania tego zbiorowego paraliżu, wywołanego hipnozą kłamstwa? ? W każdym razie nie można go szukać na drodze polemiki. Sam fakt bowiem polemiki wciąga w orbitę i prze nosi nas w płaszczyznę bolszewickiego absurdu. ? Więc jaki? Powiedz. ? Należy go szukać na drodze równie prostych odruchów psychicznych: strzelać! Paweł usiad
6 miesięcy temu / panMarek
 
Second- w Polsce więcej ludzi ginie na drogach i to bezsensownie- nie powinieneś mieć dostępu do samochodu, bo ludzie o mentalności niewolnika nie mogą podejmować decyzji i za nie odpowiadać
6 miesięcy temu / Darius
 
Bo "chce" nas bronić i tak nas "broni"!
6 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
I tak powinno byc. A w kodeksie powinno byc ze kto zabija w sammobronie or so nie popelnia czynu zabtonionego.
6 miesięcy temu / Pietrek
 
Juz wielokrotnie moglem zginąć. Wiem, ze czuwa nademna Bog. Moze wy macie sie jeszcze czegos dowiedziec? Pozdrawiam i radze zaufac Bogu. "On jest nasza tarczą". Nie boje sie ludzi ani zlego. Boje sie tego, ktory moze rzucic dusze do piekla.
6 miesięcy temu / Second
 
Dlaczego władza rozbraja? Bo władza boi się ludzi. Bo pokutuje komunistyczne myślenie. Bo po co Ci broń. Albo jak w komentarzach poniżej: To po co ci rower i lornetka? Co do prawa do posiadania broni chciałbym, by było jak w Czechach. Ale banda czworga wie lepiej. Ruch Palikota, Winnicki i Wilk z Kukiz '15 chcieli,aby dostęp do broni był łatwiejszy. Konfederacja chyba też jest za. A co robią byłe i obecne rządy w tej kwestii?
6 miesięcy temu / trooper
 
Nie kazdy żolnierz ginie od "miecza". To raz. Dwa - lepiej zginąć od miecza walcząc niż być przerobionym na torebki i sienniki - nie uważasz?
6 miesięcy temu / Jot
 
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie." Kupcie sobie bron czarnoprochowa. Jak kogos kreci wojsko mozna wstapic do WOTu. Mozna pojsc na strzelnice. Sa organizacje paramilitarne. Nie wiem czy niektorzy nie zaczeliby wymachiwac bronia tu i tam. W Polsce czuje sie bezpiecznie. Jedzcie do Izraela. Tam chodza z bronia nawet na plażę. A i tak co chwile musza strzelac. To samo w USA. Ciagle sie strzelaja. Bylem, nie moglem spac w nocy to ciagle mowili o strzelaninach w Seattle. Tam szybko wyciagaja bron.
6 miesięcy temu / Second
 
Wolność Kocham i Rozumiem, Wolności Oddać nie umiem... Posiadam broń palną czarnoprochową, noszę ją przy sobie, jeżeli ktoś zagrozi życiu mojemu lub mojej rodziny to nie zawacham się jej użyć, na szczęście "agressor" może dać sobie spokój na sam widok broni i mi taka sytuacja by odpowiadała najbardziej, nie chcę nikogo krzywdzić, ale jak będzie kontynuował atak mimo wszystko to ewentualną odsiatką przejmować się nie będę, lepiej jest móc sobie spojrzeć w oczy niż żałować. Pozdrawiam
6 miesięcy temu / Shizu33
 
Na zdjeciu od góry Cattleman 3 cale lufa kaliber 44, Remington Pocket 4 cale kaliber 31, Remington z mosiężną ramą 12 cali lufa kaliber 44, czeski Derringer pewnie 45.
6 miesięcy temu / Jot
 
@tz Jesteś śmieszny, to tak jakby pytać co zmienia się na lepsze w życiu Polaków w związku z tym, że nikt im nie utrudnia dostępu do posiadania rowerów. Gdyby było inaczej czułbym się jak frajer. Właśnie tak jest z bronią. Jestem wolny, dorosły i odpowiedzialny i chcę mieć broń. A Wielki Brat pokazuje mi faka. Z pewnością wielu interesujących rzeczy nie masz w domu bo nie widzisz ich wpływu na frekwencje w kościele. Jestem niemal pewien, że z takim podejściem, jako facet nie masz na przykład dobrej lornetki bo droga i mało w życiu potrzebna.
6 miesięcy temu / Wojciech
 
Dobry, krótki, wschodni łuk refleksyjny to też niezła broń.
6 miesięcy temu / Taka prawda
 
Nie dowiedziałem się z tego wywiadu co zmieniłoby się na lepsze w życiu Polaków, gdyby mieli powszechny dostęp do broni. Gangów ulicznych u nas nie ma, więc obrona przed nimi odpada. Mieliby Polacy w domu broń i co? Wzrósłby od tego poziom ich życia? Wzrosłaby ich wiara? Zapełniliby kościoły? Poprawiłyby się stosunki międzyludzkie? Pracowaliby bardziej wydajnie?
6 miesięcy temu / TZ.
 
po prostu maja takie zamiary wobec Polski ze sie boja o siebie i tylko o siebie
6 miesięcy temu / zbigniew
 
Dziś lucyferianie w pytanie na śniadanie wygadali się że istnieje "Ukryty przekaz" w ich telewizji , jak w piosenkach tego kabalisty podsiadło...
6 miesięcy temu / gery
 
Znaczy jesteśmy nadal ofiarami i przegranymi ostatniej wojny - a rozbrojono nas jak kató w i bandytów, nasz własny rząd PILNUJE byśmy NIE UPOMNIELI SIĘ o własną godność i suwerenność wolnego człowieka
6 miesięcy temu / Fel
 
Popatrzcie na Amerykę. Tam dopiero panuje praworządność.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Przez chwilę się rozmarzyłem o Polsce wolnych Polaków. Ale tylko przez chwilę. Teraz otworzyłem oczy i jestem znów w Polin.
6 miesięcy temu / AdamK
 
Broń uczy szacunku , bardzo szybko Polacy by się zmienili na lepsze, żadne argumenty nie przemawiają tak szybko jak konsekwencje użycia broni.A tak to dalej jedni drugich wykorzystują do cna, czy to nie płacąc uczciwie, czy kradnąc bez konsekwencji.Czy jak w obecnych czasach bez opamiętania szkalując i nienawidząc lokalnie, czy publicznie czy online. Zakazy w tej kwestii są oznaką kompletnego braku poszanowania życia i godności ludzkiej.Jednocześnie przyzwoleniem na zło bez mozliwości obrony przed nim.
6 miesięcy temu / czytelnik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.