DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Dlaczego warto zostać w Kościele katolickim? Zdumiewające tłumaczenie bp. Bode

Dlaczego warto zostać w Kościele katolickim? Zdumiewające tłumaczenie bp. Bode
Biskup Franz-Josef Bode, fot. REUTERS/Ina Fassbender/FORUM

Wiceprzewodniczący Episkopatu Niemiec bp Franz-Josef Bode wyjaśnił wiernym, z jakiego powodu nie powinni występować z Kościoła katolickiego. Zbawienie? Nie, nie, Kościół to po prostu wartościowa organizacja pomocy ubogim.

 

Z Kościoła katolickiego w Niemczech występuje co roku od lat średnio 150 tysięcy wiernych. Niekiedy jeszcze więcej, zwłaszcza w tych latach, w których wiele mówi się o nadużyciach seksualnych popełnianych przez niektórych duchownych. Stąd można podejrzewać, że od kilku miesięcy apostatów jest szczególnie wielu (dane poznamy dopiero za rok).

 

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, bp Franz-Josef Bode, wygłaszając homilię podczas pielgrzymki w Telgte powiedział, że obecnie pokusa, by opuścić Kościół, jest naprawdę olbrzymia. Wszystko za sprawą skandali, które od dłuższego czasu wstrząsają Kościołem. Według hierarchy wielu Niemców czuje się dziś rozczarowanych lub wściekłych, inni odczuwają niecierpliwość czy też chęć rozliczenia się z Kościołem. Kościół stoi przed wszystkimi „obnażony” i potrzebuje „pilnej odnowy”, stwierdził hierarcha.

 

A jednak, jak przekonywał, są naprawdę istotne powody, by nie dokonywać formalnej apostazji i zdać się na Pana Jezusa. Kościół mianowicie, tłumaczył biskup, świadczy „nieskończenie dużą” pracę na rzecz biednych i chorych. Jest też niezwykle ważny dla ludzi na marginesie społecznym; bez jego pomocy nie mogliby wręcz żyć. Nie dość na tym, Kościół jest też blisko ludzi „w kluczowych momentach” ich życia, mówił. Przez to należy rozumieć możliwość organizacji chrztu, ślubu czy pogrzebu; statystyki pokazują, że to jeden z głównych powodów, dla których Niemcy są jeszcze katolikami.

 

Jak podkreślał hierarcha, Kościół musi stać się dziś bardziej transparentny, uboższy i silniej słuchać woli Pana Boga. Wzorem może być tu Maryja, Matka Boża.

 

Co hierarcha rozumie konkretnie pod hasłem wsłuchiwania się w wolę Boga, już nie powiedział; w ostatnim czasie biskup ten jest znany przede wszystkim z lobbowania na rzecz wprowadzenia w Kościele katolickim w Niemczech oficjalnych błogosławieństw dla par homoseksualnych.

 

Wcześniej był też jednym z głównych niemieckich orędowników dopuszczenia do Komunii Świętej rozwodników w nowych związkach, o co aktywnie zabiegał między innymi jako uczestnik synodu o rodzinie.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de


DATA: 2019-04-30 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Największym kryzysem i tragedią Kościoła są właśnie tacy biskupi jak Bode.
ponad 1 rok temu / Neptun
 
"Bierzcie i jedzcie z Tego wszyscy.". Podczas każdej Mszy Swiętej kapłan wypowiada to słowo "wszyscy" ale niestety żaden nie rozumie co znaczy słowo Pana Jezusa "wszyscy".
ponad 1 rok temu / oj tam
 
Kolejny niemiecki cwaniaczek, a nie kapłan.
ponad 1 rok temu / DNA
 
@AsAm. A może powiedział, czym kościół w Niemczech rzeczywiście jest? I niczym innym!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Powiedział to co można udowodnić. Może to trafia do Niemców.
ponad 1 rok temu / AsAm
 
Albo pasterze, albo handlarze. A za tym: albo wierni, albo klienci... Jezus zaś jasno wskazał, co myśli o handlarzach w Świątyni.
ponad 1 rok temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.