DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Dlaczego Warszawa toleruje lewacki squat na Wilczej? Protest i modlitwa różańcowa

Dlaczego Warszawa toleruje lewacki squat na Wilczej? Protest i modlitwa różańcowa
fot. printscreen youtube/Aleksander Mimier

27 czerwca ciężarówka Fundacji Pro – Prawo do Życia została zdemolowana przez lewackich ekstremistów. Do ataku doszło przy ul. Wilczej w Warszawie, gdzie znajduje się nielegalny squat. W odpowiedzi na to pod squatem zorganizowano protest – i odmówiono modlitwę różańcową.

 

Przy sąsiadujących ulicach Wilczej i ks. Ignacego Skorupki funkcjonuje lewacki squat – przy milczącej akceptacji władz Warszawy. Na murach budynków widnieją rozmaite radykalne hasła, wywieszane są też regularnie transparentny, także o ekstremistycznie lewicowej treści. Co ciekawe, w pobliżu znajduje się szkoła podstawowa i chodzące do niej dzieci patrzą z okien budynku wprost na jeden z budynków zajmowanych przez lewicowców.

 

27 czerwca przez ul. Wilczą przejeżdżała ciężarówka Fundacji Pro – Prawo do Życia. Samochód promował akcję „Stop pedofilii”, która celuje w ukrócenie w Polsce deprawacji dzieci i wczesnej ich seksualizacji przez rewolucyjne środowiska tęczowe. Ciężarówka została najpierw zablokowana przez anonimowego mężczyznę, a później z budynku, w którym znajduje się squat, wyszła grupa agresywnych osób. Samochód został zdemolowany, zaatakowano też kierowcę.

 

W czwartek 9 lipca pod squatami na ul. Wilczej i ul. ks. I. Skorupki odbył się protest, który zorganizowała znana windsurferka Zofia Klepacka. W rozmowie z portalem Niezalezna.pl podkreśliła, że oburzył ją atak dokonany przez lewackich radykałów na samochód Fundacji Pro. Krytycznie oceniła też fakt, że squat znajduje się między innymi w budynku dawnego żłobka, który powinien służyć raczej normalnych mieszkańcom Warszawy.

 

 - Ludzie z Antify są nieobliczalni, co można było zobaczyć w „biały dzień” przed dwoma tygodniami. Nikt nie chce dostać w zęby. Zwykli ludzie za dużo nie mogą, nie mają szansy przebicia. Jolanta Brzeska też walczyła o swoje mieszkanie i została spalona żywcem.  W tych skłotach nie mieszkają żadni bezdomni, czy ludzie którzy nie mają dachu nad głową. Zwykłych mieszkańców wyrzucano na bruk, a tych ludzi się toleruje - powiedziała Klepacka portalowi Niezalezna.pl.

 

Windsurferka dodała też, że władze Warszawy przeznaczyły 3,6 mln zł na zajęcia dla młodzieży z taktyki i gimnastyki miejskiej; były to w istocie warsztaty dedykowane dla lewicowców, którzy mieli uczyć się... jak na ulicach zwalczać „faszystów”.

 

Z kolei w piątek pod squatem na ul. Wilczej Fundacja Pro – Prawo do Życia zorganizowała modlitwę różańcową. Prowadził ją Mariusz Dzierżawski, założyciel fundacji; obecna była również Zofia Klepacka, która zwracała uwagę na problem istnienia squatów, zwłaszcza w pobliżu szkoły podstawowej przy ul. Ks. I. Skorupki.

 

Źródła: niezalezna.pl, stronazycia.pl

 

Pach

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-10 12:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co ciekawe, to "rzut beretem" jest komisariat na Wilczej.
6 miesięcy temu / chinaski
 
Taktyka miejska czyli walka w imię ideologi. Demoralizacja w czynie a w miarę rozwoju niezbyt bezpieczne miasto. Pieniądze duże więc wszystko w ramach jakiegoś programu, agendy.
6 miesięcy temu / bo
 
Gimnastyka miejska? Dla mnie to jest street workout albo parkour. Grupki chuliganów napadających ludzi za poglądy to są po prostu grypy chuliganów i powinni być taktycznie zdejmowani przez policję na dołek. Nie za poglądy, tylko za naruszanie nietykalności cielesnej. Ale, oczywiście, jak prawaka policja zgarnie za danie komuś po szczęce, to jest to za napad z pobiciem, jak za to samo zgarną lewicowego aktywistę, to będzie to faszystowska opresja. Dlaczego lewica tak umiejętnie gra na emocjach a prawica tego nie potrafi? A może po prostu prawica nie potrafi, bo zgodnie z prawicowym światopoglądem, nie chce manipulować? Jak wygrać walkę na gołe pięści z kimś, kto używa kastetu, samemu brzydząc się takimi knajackimi przyborami?
6 miesięcy temu / Pokręć
 
Szacun dla Pani Klepackiej, jedyna osoba , ktora nie boi sie tych szalencow. Aloha !
6 miesięcy temu / Pejot
 
to nie tylko przyzwolenie rafałka i jego ekipy, ale także tchórzostwo rządzących państwem, którzy mają odpowiednie narzędzia i środki żeby tę hołotę usunąć siłą a budynek przywrócić normalnym ludziom, ale oni są tylko mocni na konferencjach prasowych itp
6 miesięcy temu / volta
 
Zebrałoby się 20 chłopa i zrobiliby porządek. Bo jak widać miasto nie zrobi, miasto ma twarz czaszkowskiego.
6 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.