Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Ekskluzywny wywiad PCh24.pl z profesorem Jackiem Bartyzelem

Dlaczego w maju 1968 wybuchła rewolucja? Odpowiada prof. Bartyzel [VIDEO]


Przypadająca w tym roku 50. rocznica wybuchu rewolucji seksualnej we Francji to doskonała okazja, by przybliżyć kulisy tamtych wydarzeń. Nie pozostają one bowiem bez wpływu i na współczesność. O przyczynach maja ’68 mówi w rozmowie z PChTV wybitny historyk idei profesor Jacek Bartyzel.

 

 

Polecamy również poświęcony rewolucji 1968 roku najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana”. Już od piątku 4 maja dostępny jest w dobrych kioskach i salonach prasowych.

 

   

Zdjęcie ilustracyjne:FOT.Credit ©Rue des Archives/AGIP/FORUM

 

   


DATA: 2018-05-07 11:42:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Droga Alu Wilk. Rewolucja francuska byla wymierzona w Kosciol Katolicki i porzadek Chrzescijanski istniejacy przez stulecia. O tym sie nie mowi ale poczytaj sobie o rzeczach ktore mialy miejsce podczas rewolucji francuskiej: gwalty na siostrach zakonnych, rzezie osob konsekrowanych, profanacja kosciolow, masakra chlopow z Vende ktorzy staneli w obronie wiary i wiele innych bestialskich wydarzen.
3 miesiące temu / Mag
 
No ale co było złego w Rewolucji Francuskiej? Zniesienie pańszczyzny? Wydaje mi się że Rewolucja Seksualna miała miejsce również w krajach prawosławnych czy protestanckich więc co do tego miał Sobór Watykański II?
3 miesiące temu / ala wilk
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.