DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Dlaczego w 2020 roku w Polsce zmarło o 70 tys. osób więcej niż rok wcześniej? Minister unika precyzyjnej odpowiedzi

Dlaczego w 2020 roku w Polsce zmarło o 70 tys. osób więcej niż rok wcześniej? Minister unika precyzyjnej odpowiedzi
Minister Niedzielski. Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum

Widzę, że dyskusja o prawach osób zaszczepionych i niezaszczepionych wywołuje dużo emocji, pojawiają się wątki dotyczące dyskryminacji osób niezaszczepionych. Dyskusja o tzw. benefitach trwa, na razie nie ma gotowych rozwiązań oprócz dość oczywistych udogodnień – mówił w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Adam Niedzielski, minister zdrowia.

 

Niedzielski przyznał, że póki co benefity będą dotyczyły np. osób wracających z zagranicy. – Mamy dziś nakaz kwarantanny, któremu osoba zaszczepiona nie będzie podlegać – tłumaczył.

 

Druga sytuacja – gdy sanepid potwierdza kontakt z zakażonym pacjentem, osoba zaszczepiona nie będzie musiała przebywać na kwarantannie. Trzecia to niewliczanie zaszczepionych do limitu osób, które mogą uczestniczyć w imprezach i spotkaniach rodzinnych. To nie są przywileje, tylko oczywiste konsekwencje tego, że ktoś jest odporny – dodał.

 

Zapytany o przyczynę ogromnego wzrostu liczby osób zmarłych w Polsce w roku 2020 (o ok. 70 tys.) podczas gdy w Niemczech, Austrii, czy nawet we Włoszech nie ma ogólnego wzrostu liczby zgonów Niedzielski odpowiedział: „Część zgonów wynikała z ograniczenia możliwości dostępu do służby zdrowia. Wiele zgonów COVID-owych wynikało z tego, że pacjenci za późno trafiali do szpitali, kiedy już nie można było interweniować, podając leki czy tlen. Musieli być od razu podłączeni pod respirator, a szacunki są takie, że nawet 30–50 proc. takich pacjentów umiera”.

 

Następnie minister zdrowia wymienił rzeczy, które postrzega jako sukcesy na froncie walki z COVID, m.in.: zakupy remdesiwiru, poprawę systemu dystrybucji butli z tlenem, wprowadzenie programu DOM – domowej opieki medycznej etc. – Udało nam się też usprawnić działanie ratownictwa medycznego i trafnego doboru szpitala do przewiezienia pacjenta. Wszyscy słyszeliśmy o karetkach czekających po kilka godzin, by zostawić pacjenta w szpitalu. Teraz już to się nie zdarza – stwierdził.

 

Skoro na COVID zmarło w Polsce w 2020 roku około 29 tysięcy osób, to skąd wzrost zgonów o kolejne 41 tysięcy? Na to pytanie minister nie udziela odpowiedzi poza przywołanymi już słowami: „Część zgonów wynikała z ograniczenia możliwości dostępu do służby zdrowia”. 

 

Część - to znaczy ile?

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK


DATA: 2021-01-11 13:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednostki poświęcone dla dobra rzesz.
7 dni temu / Filantrop
 
Wymordowali ich ..... odcinając od możliwości leczenia DWA DNI DZWONIENIA DO PRZYCHODNI NIK NIE ODBIERA W KOŃCU UDAŁO SIĘ ODEBRALI TELEFON TELEPORADA WYZNACZNA ZA TYDZIEŃ!!!!!!!!!!!
8 dni temu / kolejarz
 
Wykonuje się od odpowiedzi? Dlaczego? A widzieliście kiedyś ludzi odpowiedzialnych za czyjąś śmierć którzy prosto z mostu i bezceremonialnie publicznie się do tego przyznali? Nie? No właśnie... według mnie on powiedział dlaczego - cała prawda zamyka się w zdaniu o niedostępności służby zdrowia dla chorych. Dodajmy dla chorych na coś co nie było covidem, począwszy od zwykłej grupy a skończywszy na nowotworach, wylewać, udarach, zawałach serca. W tym się wszystko zamyka.
9 dni temu / Ślązak
 
PiS ma krew na rękach. Odpowiada za 70 tysięcy ponadstandardowych zgonów. Kropka.
9 dni temu / Gore
 
Myślę że to wyjatkowo bezczelny typ
9 dni temu / Ola
 
Gdy chciałem iść do lekarza podczas 'pandemii' nie chodziło o covid to do państwowego nie wpuszczali, ale z własnej bezczelności wymyślili: zakaz wejścia do recepcji, tylko zajęty telefon, bezczelne traktowanie. Musiałem iść prywatnie i wszystko OK gdy zapłaciłem to: brak konieczności tylko przez telefon, miłe traktowanie , możliwość wejścia do przychodni. To uświadomiło mi jak wygląda 'epidemia' - w praktyce chodzi o kasę! Przypuszczam, że obroty prywaciarz wzrosły kilkukrotnie, kto byłby teraz taki głupi aby pracować za państwowe pieniądze? Uważa, że trzeba z tego wyciągnąć konsekwencje wobec nieuczciwych lekarzy i otworzyć zawody lekarskie dla młodych ludzi bez znajomości jak to było wymagane dotychczas. Dotąd młodzi mieli rzucane kłody pod nogi i praktyce tylko ci co dziedziczyli zawód mogli się utrzymać. Jednak tak działa patologia i pora o tym powiedzieć.
9 dni temu / świadectwo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.